معرفی و دانلود کتاب مزرعه‌ی حیوانات

عکس جلد کتاب مزرعه‌ی حیوانات
قیمت:
۱۵۰۰۰ 7500 تومان ۵۰%
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب مزرعه‌ی حیوانات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مزرعه‌ی حیوانات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مزرعه‌ی حیوانات

کتاب مزرعه‌ی حیوانات شاهکار جورج اورول که در ایران به نام قلعه‌ی حیوانات نیز شناخته می‌شود، رمانی کوتاه و تمثیلی درباره‌ی گروهی از جانوران اهلی است که در اقدامی آرمان‌گرایانه و انقلابی، انسان‌ها را از مزرعه‌شان فراری می‌دهند تا خود، اداره‌ی مزرعه را به دست گیرند و برابری و رفاه را در جامعه‌ی خویش برقرار سازند.

سرپرستی این جنبش را گروهی از خوک‌ها به عهده دارند، اما پس از مدتی این گروه جدید نیز به سرپرستی خوکی به نام ناپلئون، به گروهی خودکامه تبدیل شده و به بهره‌کشی از سایر حیوانات پرداخته و هرگونه مخالفتی را سرکوب می‌کنند.

رمان مزرعه‌ حیوانات (Animal Farm)، اوضاع سیاسی نابسامان شوروی دوران ژوزف استالین را با بیانی قدرتمند نقد کرده است. این اثر اشاره‌ای روشن و بسیار هنرمندانه به روند تغییر رفتاری و دیدگاهی استالین از جامعه‌گرایی به سرمایه‌داری و پشت کردن به آرمان‌های اولیه‌ی جامعه‌خواهی است.

جورج اورول (George Orwell)، در کتاب مزرعه‌ حیوانات به عنوان مهم‌ترین اثر خود، انقلاب 1917 روسیه و به فساد کشیده شدن آن توسط نخبگان شیاد و بی‌رحم حکومت استالینی را به تصویر کشیده است. تغییر شعار کلیدی نهضت از «همه‌ی حیوانات برابرند» به «همه حیوانات برابرند اما بعضی از حیوانات برابرترند» را می‌توان شاه‌کلید رمان مزرعه‌ی حیوانات و نگاه اورول به یک حکومت خودکامه دانست.

در سرتاسر رمان مزرعه‌ی حیوانات، باید به سه عبارت کلیدی که گشاینده‌ی کد مورد نظر اورول است توجه کرد: «حیوانیسم»، «همه‌ی حیوانات برابرند»، و «چهارپا خوب، دوپا بد». اما خوک‌ها که مغز متفکر جامعه‌ی جدید و سردمداران حکومت هستند، پس از شوراندن سایر حیوانات به قیام و به نتیجه رسیدن آن، به عنوان نخبگان تصمیم‌ساز حکومتی، دست به کنترل افکار و پاکسازی سایر حیوانات می‌زنند.

در بخشی از کتاب مزرعه‌ی حیوانات می‌خوانیم:

در یک سوی اصطبل بزرگ، بر روی جایی سکو مانند، میجر روی تختی از کاه، زیر فانوسی آویزان از یک تیر چوبی لم داده بود. او، خوکی دوازده ساله بود که این اواخر کمی چاق و چله هم شده بود ولی هنوز با ابهت به نظر می‌رسید و هرچند که دندان‌های نیش‌اش را هرگز نکنده بودند، اما ظاهری خردمند و خیرخواه داشت. چندان طول نکشید که سر و کله‌ی بقیه‌ی حیوانات هم پیدا شد که هرکدام به روشی خاص، جای راحتی برای خودشان پیدا کردند. اول از همه، سه سگ مزرعه آمدند. بلوبِل، جِسی و پینِچر. بعد، خوک‌ها جلوی سکو و روی کاه‌ها جا خوش کردند. مرغ‌ها بر لبه‌ی پنجره و کبوترها بال‌بال‌زنان بر روی تیرهای سقف نشستند و گوسفندها و گاوها هم پشت سر خوک‌ها جا گرفتند و مشغول نشخوارشان شدند. دو اسب گاری، باکسر و کلاوِر، با هم آمدند؛ آنها، به آرامی قدم بر می‌داشتند و با هر گام احتیاط می‌کردند که مبادا حیوانی کوچک لابه‌لای کاه‌ها باشد و زیر سم‌های بزرگ و پرموی آن‌ها له شود. کلاور، مادیانی تنومند و میان‌سال با رفتاری مادرانه بود که بعد از زاییدن چهارمین کُرّه‌اش، ترکیب ‌اندام اولیه‌اش را از دست داده بود. باکسر، حیوان بسیار درشتی بود به ارتفاع حدوداً دو متر و با قدرتی به ‌اندازه‌ی دو اسب معمولی. نوار سفید رنگی که از روی پوزه‌اش پایین می‌آمد، به او ظاهری ابلهانه داده بود و در واقع جزو حیوانات خیلی باهوش هم نبود، اما به خاطر شخصیت باثبات و نیروی فوق‌العاده‌ای که برای کار خرج می‌کرد، همه حیوانات مزرعه به او احترام می‌گذاشتند. بعد از اسب‌ها، «موریِل» - بز سفید- و «بنجامین» - الاغ - آمدند. بنجامین، پیرترین و بداخلاق‌ترین حیوان مزرعه بود. او به ندرت حرفی می‌زد و وقتی هم که چیزی می‌گفت، معمولاً اظهار نظری بدبینانه و پرازکنایه بود. مثلاً می‌گفت : "خدا به من دُم داده تا مگس‌ها را از خود دورکنم. ولی بهتر بود که نه دُم داشتم و نه مگسی بود". او، تنها حیوان مزرعه بود که هرگز نمی‌خندید. اگر از او می‌پرسیدند که چرا نمی‌خندد، می‌گفت چیز خنده‌داری نمی‌بیند. با این وجود، بدون آن که به رویش بیاورد، ارادت زیادی به باکسر داشت؛ دو تایی، معمولاً یکشنبه‌هایشان را با هم می‌گذراندند و در سکوت، در چمن‌زار پشتِ باغ می‌چریدند.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مزرعه‌ی حیوانات
نویسنده
مترجممحمدرضا صامتی
ناشر چاپیانتشارات سفیر قلم
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات112
زبانفارسی
شابک978-600-7435-60-1
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۵۰۰۰ 7500 ت ۵۰%
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مزرعه‌ی حیوانات

مهدی شهسواری
۱۳۹۷/۱۲/۱۷
من این کتاب رو سال 89 خوندم. شاید این تنهاگ کتابیه که همه ما ایرانیا به خوبی و به راحتی باهاش ارتباط میگیریم و درکش میکنیم...
امیر نبی
۱۳۹۷/۳/۲۲
اونایی ک خیلی تعصبات سیاسی دارن
چپ گرا‌ها و راست گراهای عزیز
این کتاب رو بخونن و مسائل رو تشبیه کنند
ب نکات جالبی میرسند. امید آن ک فرصت جبران باقی باشد
Sadegh Ktch
۱۳۹۹/۸/۲۷
کتاب زیبایی بود دیگه همه میدونن موضوعش چیه فقط اضافه کنم که از معدود کتابایی بود که در طوله خوندنش خسته نمیشی ینی میتونی حتی تو ۲ ۳ ساعت تمومش کنی که این نشون دهنده‌ی جذاب بودنه داستان هست پیشنهاد میشه به همه دوستان با هر سلیقه‌ای (سیاسی، اقتصادی، خودشناسی، سرگرمی و...)
Johnny Mann
۱۳۹۷/۵/۳
این کتاب گذاشتید جز لیست کتاب هاایی که زیر 30 سال باید بخونه!! !! برای خواندن و درک کامل این کتاب کم کم باید بالای 30 سال سن داشته باشی و از نظر عقلی پخته. و با تجربه باشی وگرنه درگیر درک نادرست میشه طرف و فکر میکنه هیچ گاه نباید بر علیه ظلم یا استعمار بجنگه چون اگر بجنگه عاقبتش میشه مثل حیوانات مزرعه...
ava bahari
۱۳۹۷/۵/۱۷
کتاب آگاهى بخش و پند آموز سیاسى که با یه داستان در یک مزرعه حیوانات بیان شده و آخر کتاب هم خیلى جالب تموم میشه یکى از بهترین کتابایى بود که خوندم
عبدالباسط حسینی ساعی
۱۴۰۱/۱۲/۴
سیاست کثیف قدرت طلبان و خونخواران را که با شعار عدالت خواهی بر مردم حکومت میکنند در قالب داستانی که در یک مزرعه اتفاق افتاده است بیان میکند ولی پیشروی داستان طوریست که با تاریخ بعضی کشورها کاملا مطابقت دارد
فرهاد
۱۴۰۱/۱۰/۱۳
یکی از تاثیر گذار‌ترین و بهترین کتاب‌هایی بود که تو عمرم خوندم. که کاملا با وضع فعلی کشور منطبقِ و بند بند حرف‌های کتاب با واقعیت‌های کشور در ارتباطه.
از جورج اورول بخاطر خلق همچین شاهکاری ممنونیم
فاطمه طاهری
۱۳۹۸/۱۱/۲۶
کتاب خیلی خوبی بود. ایرانی‌ها خیلی خوب میتونن درکش کنند و باهابش ارتباط برقرار کنند. جتما پیشنهاد میکنم بخونید
Arian Karimi
۱۳۹۷/۳/۲۹
ما بتید جوری زندگی کنیم که حقوق مالی و جانی ویگران پایمال نشود.
ما تنها نباید به فکر خودمان باشیم باید به فکر طبیعت، حیوانات و... باشیم
اون پولدار‌هایی که زندگی فقیران را مثل زندگی خود میدانند حتما این کتاب را بخوانند.
خانوم رحمان پور
۱۴۰۲/۲/۱۱
واقعا کتاب فوق العاده‌ای بود
بسیار پر محتوا هستش از خوندنش پشیمون نمیشین
به نظرم لازمه که همه آدمها برای‌ی بارم که شده این کتاب رو مطالعه کنند
Nazanin Nejatian
۱۴۰۰/۵/۲۸
خدای من چطور میشه کتابی نوشت که در هر دهه و و هر قرن موندنی باشه و با وضع هر جامعه‌ی و هر کشور هماهنگی داشته باشه این کتاب بدون شک یکی از بهترین هاست
زکیه گنجه ای
۱۳۹۷/۱۰/۲۵
من خیلی از این کتاب خوشم میاد و توصیه میکنم هر کسی که یه مقداری به سیاست علاقه داذه حتما بخونه
سرنوشت انقلاب کارگری و خیلی قشنگ با زبان تشبیه و طنز بیان کرده
کاربر M.S
۱۳۹۷/۳/۴
هر گونه از حیوانات سمبل یکی از احزاب هستند. واقعا عالیه
SAEED JEDARI
۱۳۹۹/۱/۱۹
شما در این کتاب تبعیض نژاد و برتری بعضی‌ها رو نسبت به دیگران احساس می‌کنی در حالی که همه با هم برابرند و ما نژاد برتر اصلاً نداریم
رضا فرجامی
۱۳۹۸/۹/۱۹
واقعا کتاب عالی بود
یکی از دوستام این کتاب وبهم معرفی کرد ازخواندنش لذت بردم به شما هم پیشنهاد میکنم حتما بخونیدولذت ببرید
مشاهده همه نظرات 62

راهنمای مطالعه کتاب مزرعه‌ی حیوانات

برای دریافت کتاب مزرعه‌ی حیوانات و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.