معرفی و دانلود کتاب موهبت کامل نبودن

عکس جلد کتاب موهبت کامل نبودن
قیمت:
۱۰۵۰۰ تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب موهبت کامل نبودن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب موهبت کامل نبودن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب موهبت کامل نبودن

کتاب موهبت کامل نبودن نوشته‌ی برنه براون که یکی از پرفروش‌ترین آثار نیویورک تایمز محسوب می‌شود، با ارائه‌ی ده راهکار اساسی به شما کمک می‌کند تا خود حقیقی‌تان را بپذیرید و دوست داشته باشید.

درباره‌ی کتاب موهبت کامل نبودن:

بسیاری از انسان‌ها بدون در نظر گرفتن توان و ظرفیت حقیقی‌ وجودی‌شان از خود توقع دارند و این موضوع به خصلت کمال‌گرایی بازمی‌گردد که در وجود این افراد نهادینه شده است. کمال‌گرایی می‌تواند هم منفی باشد و هم مثبت و حقیقت این است که در دنیای امروز بیشتر نوع منفی و مخرب آن در جامعه دیده می‌شود. انسان مدرن برای داشتن زندگی بهتر تلاش می‌کند اما هیچ‌گاه به آن زندگی ایده‌آل نمی‌رسد و همین موضوع او را افسرده و ناراحت می‌کند.

در چنین شرایطی کتاب موهبت کامل نبودن (The gifts of imperfection) با ارائه‌ی مثال‌ها، روایت‌ها و داستان‌های واقعی از زندگی مردم به شما آموزش می‌دهد شرایط خود بپذیرید و با وجود تمام نواقصی که دارید از زیستن لذت ببرید. فراموش نکنید که آرزوی داشتن زندگی بی‌نقص و کمال‌گرایی افراطی مانعی بر سر راه زندگی شما به شمار می‌آید و برنه براون (Brene Brown) به شما کمک می‌کند تا برای همیشه از شر چنین افکاری خلاص شوید و به جای کمال‌گرایی، ویژگی‌هایی مانند دوست داشتن خود، افزایش روحیه‌ی مقاومت، شاد بودن، افزایش خلاقیت و... را در شما به وجود می‌آورد.

کتاب موهبت کامل نبودن با چند اصول کاربردی و ساده شخصیت شما و سبک زندگی‌تان را برای همیشه متحول می‌کند و برای موفقیت در این مسیر بهتر است مطالعه‌ی کتاب حاضر را مانند سفری در نظر بگیرید که برای بهره‌مندی از مواهب آن باید از شجاعت و مهربانی خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید کسی که به خود و دنیای پیرامونش عشق و علاقه نشان دهد، لیاقت زندگی سعادتمند را دارد.

البته براون برای انتقال تمام مفاهیمی که مدنظر دارد زنی میانسال را محور کتاب خود قرار می‌دهد که درگیر بحران میانسالی است. این زن در زندگی با مشکلات بسیاری مبارزه کرده و اکنون آرامش و ثبات بیشتری را در وجود خود احساس می‌کند. دیگر زندگی او احیاء شده و با اطرافیان خود از راه جدیدی ارتباط برقرار می‌کند. دستاورد مهم دیگر وی این است که بالاخره به این درک می‌رسد که بدون در نظر گرفتن نظر دیگران خودش باشد و به خود اهمیت بدهد.

کتاب موهبت کامل نبودن مناسب چه کسانی است؟

با خواندن این کتاب متوجه خواهید شد که بسیاری از تصورات، باورها، اهداف و عملکردهای‌تان اشتباه است؛ بنابراین اگر تمایل دارید زندگی بهتر و شادتری داشته باشید، کتاب موهبت کامل نبودن را از دست ندهید.

با برنه براون بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده در سال 1965 به دنیا آمد و اکنون در دانشگاه هوستون به عنوان استاد پژوهش فعالیت می‌کند. برنه براون تا به امروز آثار جذابی در رابطه با شرم، شجاعت، آسیب‌پذیری و همدلی نوشته که استقبال خوبی هم از آن‌ها صورت گرفته است. براون یکی از نویسندگان پرفروش نیویورک تایمز محسوب می‌شود و از میان آثار وی می‌توان به جرأت بسیار، شهامت رهبری، اقتدار برخاستن و... اشاره کرد.

جملات برگزیده کتاب موهبت کامل نبودن:

- فضائلی مثل شهامت، شفقت و پیوند با تمرین روزانه در وجود ما نهادینه می‌شوند.
- زنگ‌های بیدار باش در طول زندگی کم نیستند، اما ما سریع این صداها را خفه می‌کنیم.
- زندگی جانانه این‌گونه نیست که در یک مقطع زمانی انتخاب شود و بعد کنار گذاشته شود، بلکه یک جریان است.
- پذیرفتن ضعف‌ها مخاطره آمیز است، اما هیچ‌گاه خطرناک‌تر از نادیده گرفتن عشق، حس تعلق و شادی نیست.
- پذیرش داستان زندگی خود و دوست داشتن خود، شجاعانه‌ترین کاری است که می‌توانیم در طول عمرمان انجام دهیم.

در بخشی از کتاب موهبت کامل نبودن می‌خوانیم:

چندی پیش مدیر و رئیس انجمن اولیا و مربیان یک مدرسه ابتدایی بزرگ از من دعوت کردند تا برای گروهی از والدین در مورد ارتباط بین تاب‌آوری و تعیین حدود صحبت کنم. آن زمان من مشغول جمع آوری اطلاعات در مورد پرورش افکار و راه‌های زندگی قلب محور، در مدارس بودم. بنابراین از این فرصت بسیار هیجان‌زده شدم. نمی‌دانستم وارد چه ماجرایی خواهم شد.

وارد تالار کنفرانس شدم. حس عجیبی از والدین به من منتقل شد. آن‌ها مضطرب به نظر می‌رسیدند. از مدیر مدرسه علت آن را پرسیدم، ولی او فقط شانه‌هایش را بالا انداخت و رفت. رئیس انجمن اولیا و مربیان نیز چیز زیادی برای گفتن نداشت. با خودم گفتم شاید من عصبی هستم و سعی کردم آن را فراموش کنم.

در ردیف اول نشسته بودم و مدیر مدرسه من را معرفی می‌کرد. همیشه معرفی قبل از سخنرانی برایم ناخوشایند و عذاب‌آور است. یک نفر، فهرستی از موفقیت‌ها و دستاوردهای مرا معرفی می‌کند، در حالی که من سعی می‌کنم بالا نیاورم و سالن را ترک نکنم. البته این معرفی تجربه‌ای جدید بود. تا به حال این‌گونه معرفی نشده بودم.

مدیر مدرسه جملاتی شبیه این جملات را گفت: «شاید آن‌چه که امشب می‌شنوید را دوست نداشته باشید، اما به خاطر فرزندانتان باید گوش دهید. دکتر براون اینجاست تا مدرسه و زندگی ما را به کلی تغییر دهد. او چه بخواهیم و چه نخواهیم ما را از اشتباه در می‌آورد».

با آن صدای بلند و پرخاشگر به نظر می‌رسید، کاملاً عصبانی است. احساس می‌کردم به رینگ کشتی کج دعوت شده‌ام، فقط یک حریف قدرتمند و چند نورافکن کم بود.

فهرست مطالب کتاب

مقدمۀ مترجم
پیشگفتار
مقدمه مؤلف
شجاعت، شفقت و پیوند
قدرت عشق، حس تعلق و کافی بودن
موانع پیش‌رو
راهکار 1
راهکار 2
راهکار 3
راهکار 4
راهکار 5
راهکار 6
راهکار 7
راهکار 8
راهکار 9
راهکار 10
سخن پایانی
فرایند پژوهش
دربارۀ نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب موهبت کامل نبودن
نویسنده
مترجمسمیه جوادیان
ناشر چاپیانتشارات یوشیتا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۷۶
زبانفارسی
شابک978-622-7369-10-6
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۵۰۰ تومان - 3.99€
خرید کتاب الکترونیک
موضوع کتابکتاب‌های خودسازی و شخصیت‌شناسی

نظرات کتاب موهبت کامل نبودن

Mehran Fakheri
۱۳۹۹/۱۱/۱۹
کتاب خیلی خوبیه. نظرش راجب شرمندگی بی نظیره احساس میکنید یه چراغ تو دهنتون روشن میشه
بهار الوندی مهر
۱۴۰۰/۲/۱۶
کتاب خوب و مفیدی هست
اما نوع نوشته خشک و گاهی نامفهوم هست و یک مقدار خسته کننده میشه اواسط کتاب
سلدا رییس
۱۳۹۹/۱۱/۱۶
من نسخه‌ی نمونه رو خوندم، نمیدونم چرا نتونستم با کتاب ارتباط برقرار کنم🙄
Fatemeh Shamsollahi
۱۳۹۹/۱۱/۸
من تازه بخشای اول رو مطالعه کردم ولی از نگاه نویسنده و نحوه ترجمش خوشم اومد
فهیمه نصیری
۱۴۰۰/۲/۱۹
برای افراد کمال گرا خیلی مفیده
مشاهده همه نظرات ۵

راهنمای دانلود کتاب موهبت کامل نبودن

برای دانلود این کتاب و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.