معرفی و دانلود کتاب میدگارد 6: هزارتوی خاطرات

عکس جلد کتاب میدگارد 6: هزارتوی خاطرات
قیمت:
66700 تومان - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب میدگارد 6: هزارتوی خاطرات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب میدگارد 6: هزارتوی خاطرات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب میدگارد 6: هزارتوی خاطرات

با خواندن کتاب میدگارد 6: هزارتوی خاطرات، به قلم احمدرضا صالحی، دنباله‌ی ماجراهای هیجان‌انگیز آریا و صوفیا را پیش می‌گیریم. در این رمان نفس‌گیر، هیولاهای هولناک اهریمنی یکی‌یکی در برابر آریا ظاهر می‌شوند تا قدرت و نیروی درونی او را از آن خود کنند. کتاب حاضر از بهترین نمونه‌های داستان‌های تخیلی ایرانی است که ششمین جلد از سری کتاب‌های میدگارد به شمار می‌رود.

درباره‌ی کتاب میدگارد 6: هزارتوی خاطرات

پس از ماجراجویی‌های شگفت‌انگیز آریا در پنج مجلد ابتدایی مجموعه‌ی میدگارد، اکنون این ابرقهرمان ادامه‌ی نبردهای خود را از آمازون آغاز می‌کند. جایی که «هلاهل» سرخ‌پوش در کمین او نشسته تا روحش را به تسخیر دربیاورد. اینجاست که زمین و مادر طبیعت به کمک آریا می‌آید تا قدرتش را به این هیولای سهمگین ثابت کند... اما شکست هلاهل هرگز کار آسانی نیست! آریا می‌داند که با تسلیم شدن در برابر او، نه‌تنها خود و توانایی‌هایش، بلکه خانواده‌اش را نیز به ورطه‌ی نابودی خواهد کشاند.

از سوی دیگر، آریا باید سلاحی برای شکست ارواح غیرزمینی بسازد، آن هم با کمک هاله‌ای سیاه! این موجود خپل که سرچشمه‌ی حیات خود را به دست آریا سپرده است، تا یک ماه فرصت دارد چنین سلاحی را ساخته و در اختیار این مبارز قرار دهد، اما آیا غلبه بر ارواح دنیای دیگر برای آریا که یک موجود زمینیست، امکان‌پذیر است؟

احمدرضا صالحی با مهارت بی‌نظیر خود در شخصیت‌پردازی و صحنه‌سازی داستان، کتاب میدگارد 6: هزارتوی خاطرات را به رمانی پرکشش و پرهیجان بدل کرده که تا آخرین صفحه، مخاطب را میخکوب خواهد کرد.

جدال خوبی و بدی، نیکی و پلیدی یا به طور خلاصه، نبرد همیشگی نیروهای خیرخواه و شرور همواره از موضوعات اصلی داستان‌های کهن و اساطیری یا بسیاری از رمان‌های تخیلی معاصر بوده است. در این کتاب‌ها شاهد تلاطم قدرت بین طرفداران خوبی و بدی هستیم. قهرمانان چنین داستان‌هایی غالباً از هواداران نیکی هستند و توانایی‌های خارق‌العاده‌‌ی خود را در راه پیروزی خوبی به کار می‌گیرند. در ادبیات امروزی ایران، کم هستند کتاب‌هایی که چنین موضوعی را محور اصلی ماجراهای خود قرار داده باشند. احمدرضا صالحی از معدود نویسندگانی‌ست که با بهره‌گیری از این مضمون کهن، یعنی پیروزی خوبی در برابر هجوم بدی‌ها، داستانی مسحورکننده آفریده که خواندن آن برای مخاطبان نوجوان و بزرگسال بی‌نهایت لذت‌بخش خواهد بود. ده‌ها شخصیت، یا بهتر بگوییم، انبوهی از هیولاهای دنیای تاریکی در کتاب میدگارد 6: هزارتوی خاطرات آماده‌ی نبرد با آریا، جنگ‌جوی نور و نیکی هستند.

نوجوانان یا بزرگسالانی که جدیداً به مطالعه‌ی کتاب‌های میدگارد روی آورده‌اند، یه یاد داشته باشند که برای درک بهتر رخدادها و دریافت شناختی کامل از شخصیت‌ها، بهتر است پنج جلد نخست مجموعه کتاب‌های میدگارد را نیز تهیه کرده و مطالعه کنند.

انتشارات یوحنا چاپ و انتشار این اثر خواندنی را در سال 1401به عهده داشته است.

درباره‌ی مجموعه‌ی میدگارد

«میدگارد» عنوان کلی رمان‌های فانتزیِ دنباله‌داری است که احمدرضا صالحی سیف آبادی به رشته‌ی تحریر درآورده. او در این مجموعه‌ی جذاب و خواندنی، دنیایی فانتزی را خلق کرده که تلاش می‌کند تا با استفاده از فرهنگ داستانی و تخیلی ایرانی و هیجان‌انگیز شما را با خود همراه کند.

کتاب میدگارد 6: هزارتوی خاطرات برای چه کسانی مناسب است؟

علاقه‌مندان آثار تخیلی و رمان‌های فانتزی، به‌ویژه نوجوانان خواندن «کتاب میدگارد 6: هزارتوی خاطرات» را از دست ندهند.

با احمدرضا صالحی بیشتر آشنا شویم

احمدرضا صالحی را می‌توان از نویسندگان نوگرا و خلاق امروزی دانست که با مجموعه آثار خود با نام میدگارد، توجه و محبوبیت اهالی کتاب را به خود جلب کرده. این نویسنده در سال 1366، در شهر کرمان زاده شده و به خلق رمان‌های تخیلی و فانتزی می‌پردازد.

در بخشی از کتاب میدگارد 6: هزارتوی خاطرات می‌خوانیم

آریا به سرعت کنترل خودش را به دست آورد و پس از پروازی سریع، در یک لحظه همانند موجود به دود تبدیل شد و به گونه‌ای درون زمین شیرجه رفت که گویی ابداً زمینی در آنجا قرار ندارد.

در چشم بر زدنی درست از زیر پای موجود خپل بیرون آمد و با حرکتی سریع یکی از شاخ‌های او را در دست گرفت و او را با حرکتی چرخشی همراه با خود به آسمان برد و هنگامی که به قدر کفایت ارتفاع گرفت، او را با چنان قدرت و شدتی از بالا بر همان صخره کوفت که احساس درد راهش را از چشم‌های قورباغه‌ای شکل غول به بیرون پیدا نمود و این بار صخره بزرگ کاملاً خورد شد.

آریا دستش را کنار گردن او گرفت و تلنگری به یکی از شاخه‌هایش زد.

تندری سهمگین از انگشت او بیرون جهید و شاخ او را جوری شکست که بخش بزرگی از گردنش نیز همراه با شاخ کنده شد.

آریا با عصبانیت فریاد زد:

- الان نظرت راجع به صاعقه چیه؟

فغان موجود خپل از شدت درد به آسمان رفت.

آریا سر شاخ را روی چشم ورقلمبیده او گذاشت و گفت:

- آره...! من از اون راز کوچولوی شماها خبر دارم! شاید سلاح ما به شماها کارگر نباشه، اما این شاخ خودته که جونتو می‌گیره...

در این لحظه ترس برای اولین بار خودش را تمام قد در چشم‌های موجود خپل به نمایش گذاشت.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب میدگارد 6: هزارتوی خاطرات
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات یوحنا
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات455
زبانفارسی
شابک978-622-5317-20-8
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
66700 ت - 7.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب میدگارد 6: هزارتوی خاطرات

زهرا
۱۴۰۲/۱/۱۶
سلام بلاخره جلد ششم رسید وتونستیم بخونیم در کل خوب وجذاب بود ولی چند ایراد داشت اول اینکه این جلد فقط در حد تقریبا ۴۰ صفحه از ۴۵۵ صفحه به آریا اختصاص داده شده این جلد باید اسمشو مینوشتین: فترس نامه!!! یا زندگی نامه تارا سارنوش
پردازش به جزئیات شخصیت‌ها خوبه ولی نه در این حد داستان فقط درمورد فترس
و تارا نوشته شده، بعد فلش بک‌ها گاهی خیلی روی اعصاب میرن، طوری پیش از ۲۰ صفحه فقط برای خاطرات تارا و قطمیر هست میدونم احساسات همه رو با شخصیت هایشان میخوای بیان کنی ولی اگه گذشته هاشون ب صورت مرموز و در هاله ابهام می‌ماندند بهتر گیرا میشد دوم اینکه آقای صالحی ما تو جلد ششم هستیم و هنوز آریا از خیلیا ضعیفه (نسترم، نسیم، خفقان، حواصیل، ایدوک، و جدیدا حتی فترس و...) چرا همیشه تو نبردهاش باید غش بکنه طوری این حادثه تکراری شده که ما دیگه پیش بینی میکنیم آریا در پایان فلان نبرد سرگیجه میشه و از حال میوفته و بعد از مدتی با تمرین و کسب مهارت دشمن و میکشه تا یه دشمن قوی‌تر برای آریا دربیاد و دوباره تکرار چرخه!!!! پیشرفتی برای آریا تو جلدها دیده میشه ولی خیلی کند و آهسته ولی در حین این‌ها خیلی از شخصیت پردازی خفقان خوشم اومد ایشون طوری طراحیش کردین که میتونیم پیش‌بینی کنیم که هم کار بد ازش ممکنه سردربیاره و هم کار خوب، فکر کنم خفقان در گذشته شاهد ظلمی شدیدی روش شده، بعنوان شخص راز آلود و قوی و کنترل کننده، از جلد اول تا این جلد خوب حفظ شده ولی کاش شاهد بک فلش به سرگذشتش با دهشت تاریکی نخست نشویم!!! بسه فهمیدم عاشقشه
حامد
۱۴۰۲/۱/۲۲
سلام و عرض ادب خدمت آقای صالحی و تشکر بابت رمان زیبا و ادامه دار میدگارد، واما بعد
بنده در همین ژانر رمان‌های زیادی خوندم و بدور از مبالغه و هوچی بازی تحت تاثیر قرار گرفتم و در مقایسه با رمانهای خارجی که پرفروشترین و... بودن یه سرو گردن بالاتره و البته نواقصی هم داره اما جزئی و قابل بخشش، دوستانی
که شکایت دارن بابت فلش بک و ضعیف تر بودن آریا نسبت به مابقی و... باید عرض کنم بنده در زمان خوندن رمان خودمو دقیقا توی صحنه و کنار شخصیت‌ها میبینم و نمیتونم قبول کنم فترس با جزئیات کم و با ۲تا پاراگراف۱۵ سال افتاده تو دره بدون بازگشت و الانم همه اونو خائن میبینن، ویا اینکه سرنوشت دختر عموی آریا برام جالبتر از اتفاقات پیش روی خود آریاست چرا که نویسنده ماجرای اسیر شدن در گذشته، آزادی اهریمن‌ها، کشتی پرنده و... رو به زیباترین حالت بهم لینک داده، ظهور عمه فترس بعنوان نیروی کمکی که البته تو جلد بعدی هم هست خیلی جذاب بود اما جا داره ینفر دیگه هم اضافه بشه و حتما نویسنده‌ی فکری براش برمیداره خلاصه اینکه ینفر ارباب حلقه هارو مینویسه ببینین چقد داستانشو فلش بک میدن و همه به به و چه چه میکنن اما یه ایرانی بجای تشویق، مدام نقدهای غیر منصفانه و ناامید کننده، آقای صالحی ما یه خونه باغ بزرگ قشلاقی توی روستای دلفارد شهرستان جیرفت داریم و تا گلمای دختر کش فقط۱۰دقیقه پیاده رویه مطمعنا در مورد اون دره و آبشارهاش میدونین اما منم اینو اضافه کنم که خیلی بالاتر از آبشار جایی هست که اجازه ورود به آدمیزاد و نمیدن و ما با حس کنجکاوی احمقانه کار دست خودمون دادیم و چیزهایی بچشم دیدیم و تجربه کردیم که هنوزم بعداز۱۰سال تاوان کنجکاوی رو میدیم، قسمتی که آزادی زمهریر رو روایت کردین انگار همون شب لعنتی تداعی شد، دست خوش مرد
عرفان
۱۴۰۲/۱/۲۷
سلام بلاخره جلد ششم آمد و تونستم جلد جدید میدگارد را مطالعه کنم در رابطه به کتاب میشه گفت شخصیت پردازی‌ها درحال توسعه و پیشرفت هستند رمز و راز زندگی خفقان و رابطه او با دهشت تاریکی و داستان خیانت ملکه نسیم به مادرش زمهریر و اینکه اورا از مهر و موم آزاد کرد و درباره تینا که توسط فرادمین به گذشته شد فرستاده و آریا به دنبال او میگردد و درباره فترس که متوجه شدیم که او شاهزاده جن‌ها وثارها هست وشیس که زندگی پر فراز و نشیب داشته که در حال حاضر مدیر سارگن هست و اینکه مادر خود را قبل از اینکه ببینید ازدست داد
و داستان درحال جالب شدن هست. شخصیت پردازی خفقان و آریا بیشتر نظرم را جلب کرد که آریا بیشتر و بیشتر در حال قدرتمندتر شدن هست که این موضوع خود به تنهائی امیدوار کننده و گیرا هست و در رابطه با خفقان درست است که او شخصیت بد داستان هست اما او نیز در دوران حکومت پادشاهی خود پادشاهی قابل بوده در برکناری او راز‌های زیادی نهفته است. خیلی دوست دارم که در جلد‌های بعدی شاهد حضور خورشید شاه و مادر شاه کاظم و خفقان نیز باشیم و اینکه از نویسنده محترم خیلی تشکر میکنم از قلم گیراشان و منتظر کتاب‌های صوتی هستم.
دانیال
۱۴۰۲/۲/۳۱
اگه هفت جلد رو نخوندی این کامنت رو نخون!!!
قبل از نظر دادن یه بار دیگه رمان‌های میدگارد با دقت بخونید بعد قضاوت کنید، بعضی دوستان نوشتن که کل داستان فلش بک بود، در جواب این دوستان باید گفت اگه یه بار دیگه کتاب هارو از جلد یک تا هفت با دقت بخونید می‌بینید داستان، سرنوشت یا نویسنده داره از تکرار با
سرنوشت شخصیت‌های دنیای کهن توسط شخصیت‌های دنیای جدید میگه منتها عکس العمل شخصیت‌های دنیای جدید که همون هدف داستان هست هنوز معلوم نیست. کل این داستان هم همینه، حالا من نمیخوام اسپویل کنم ولی بارزترین قسمت داستان تکرار سرنوشت خفقان و نسیم و دهشت تاریکی اول در مورد آریا و تینا و صوفیا هست (جلد چهار تا هفت) که در نهایت شخصیت داستان باید تصمیم بگیره مثل خفقان عکس العمل نشون بده یا کاظم.
در کل توی این داستان فلش بک‌های عمیق، هدفمندترین قسمت داستان هستند که لازم هستند و از نظر من هنوز خیلی چیزا از گذشته باید مشخص بشه
با وجود اینکه خیلی خوب شاید بشه فهمید داستان رو ولی هنوز قابلیت پیش بینی هیچی وجود نداره
احتمال‌های زیادی وجود داره که هیچ کدومشون قابل پیش بینی و مشخص نیست
خیلی میخوام بنویسم ولی اسپویل میشه خودتون کتاب بخونید و افسانه‌ها و جمله‌های کوچیک ولی مهم رو پیدا کنید
راحیل پناهی
۱۴۰۲/۲/۳۰
سلام.... به شخصه این مجموعه اولین مجموعه داستانی هست که حاضرم برای خوندن ادامه‌ی داستان حتی سالها منتظر بمونم چون واقعا ارزشش رو داره.. این جلد رو هم مثل قبلی‌ها ظرف یک روز خوندم و با وجود اینکه فکر میکردم بعد از گذشت مدت طولانی همه چی رو فراموش کردم بازم نهایت لذت رو در مطالعه بردم و بخاطر جزئیات عالی و تصویر سازی بی همتای کتاب اصلا نیازی به خوندن دوباره جلد‌های قبلی ندیدم.. برعکس خیلی‌ها که از تمرکز کم رو آریا در این کتاب انتقاد کردن برای من فهمیدن زندگی فترس شیث تارا قطمیر و کودکی وروجکش و... بخصوص شخصیت خفقان بسیار بسیار بسیار جذاب بود بطوری که در عین بد بودن نقشش به این شخصیت علاقه مند شدم. فلش بک‌ها نتنها بد نبود بلکه داستان رو خیلی خوب بهم مرتبط کرده بود و به ذهن خواننده کمک می‌کرد.. ذهن قوی نویسنده و تصویر سازی‌های دقیق اون داستانی رو فراهم کرده که با خوندن داستان همزمان فیلمش جلو چشمتون ساخته میشه و برای خوندن ادامه داستان تشنه ترتون میکنه.. در کل این جلد هم بی نظیر بود و افتخار می‌کنیم به نویسنده ایرانی بزرگمون آقای صالحی
Aylar Bahrami
۱۴۰۲/۱/۱۳
بسیار خوشحالم که نویسنده‌ای وجود داره در این حد پیگیر و توانمند که با وجود مشکلات بسیاری که سر راه نویسنده ایرانی هست باز هم به راه خودش ادامه داده.
در این جلد نویسنده از توصیف‌های دلنشینی استفاده کرده و سعی شده ب خوبی صحنه‌ها در ذهن خواننده بازسازی بشه اما لازم به ذکره که:
توی این جلد ما شاهد
اتفاقات خاص و تعیین کننده‌ای نیستیم و صرفا گذار از جلد ۵به ۷هست انگار.
همچنان ضعف نویسنده در دیالوگ‌های بی ربط و زیاده گو و گاها سطحی به چشم میاد.
برخی اتفاقات تکراری هست توی این جلد و بسیار توی کتاب‌ها و فیلم‌های علمی تخیلی قدیمی دیده میشه. مثل جزیره‌ی با موجودات بیش از حدبزرگ و دایناسورها.
و قالب روابط عاشقانه یکیه و برای همه جفت‌های انتخاب شده یک روند طی میشه. و اینقد تعداد جفت شده‌ها زیاده که کلا دو یا سه کاراکتر بدون جفت باقی مونده!!!!
نیکتوم نینوایی
۱۴۰۲/۲/۷
به نسبت میدگارد‌های قبلی فقط یک نقطه ضعف داشت اونم این بود که بعضی صحنه‌ها که شخصیت داستان داره به یادش میاد و ما قبلا خوانده ایم درست مثل این هست که متن قبلی کپی شده در حالی که درستش اینه که با یادآوری خاطرات احساس شخص نسبت به اون خاطره دریافت بشه نه این که متنی تکراری را بخوانیم که خسته کننده شود و مشکل دیگه من دربارش این بود که وقتی داستان به نقاط عطفش میرسد به ناگاه رها میشد و میرفت داستان دیگه‌ای را روایت میکرد من از موازی پیش رفتن روایات خوشم میاد به خصوص اگر ببینم اونچه که میخوانم برای فهمیدن داستان قبلی لازم بوده باشد ولی به این شکل که پر از هیجان و ترس باشی و داستان نصفه رها شود و آن روایت هم هیچ گونه ارتباطی با داستان رها شده نداشته باشد کمی اعصاب خورد کن بود برام.
خیلی با شخصیت‌ها انس گرفته‌ام و خیلی منتظر بودم برای میدگارد ۶ و از بابت زحمات شما متشکرم.
مصطفی جوکار
۱۴۰۲/۱/۱۸
مسخره شده، این دو جلد زیاد جذاب نبود. طولانی کردن موضوع ریشه دادن بی حاصل که شاخه دادن به شخصیت‌های نقش‌های فرعی داستان خسته کننده کردن مغز خواننده است مثلا نگاه کردن به این که فالی درباره ژولیت چه فکر و افکاری داره نیاز نیست نصف یه فصل را به احساساتش وصل کنید بازی با جملات تکراری خسته کننده میشه و شجاعانه بگم پنج فصل اول رو چهار بار خواندم آخرین بار هم اسفند ماه قبل بود چون احتمال میدادم که جلد جدید برسه ولی این دوفصل شده سریال طولانی که سرته کتاب رو پیچیده می‌کنه یهو آریا از وسط جزیره شیرجه میزنه تو سکانس خفقان یا خوب نشان دادن نقش خفقان با این که چند فصل رو به بد بودن این شخصیت پرداخته بودید فکر کنم زیادی دارید طولانی پیچیده میکنید خجسته و پیروز باشید
یاسمین خلفی
۱۴۰۲/۱/۲۵
نویسنده این کتاب قوه تخیلی خوبی داره و برخلاف برخی کامنت‌های منفی بنظرم این جلد یجور اسپین اف محسوب میشه بر اتفاقاتی که در گذشته رخ داد فقط اینکه ایرادش اینکه نویسنده برای توی یک جلد داستان‌ها رو تموم‌ نمیکنه و به نقطه خاصی نمیرسونه اینجوریه که انگار حوصلش نکشیده بقیش رو بنویسه و همینجوری داده به و چاپ بدون اینکه سرو ته ماجراش معلوم باشه یهو وسط داستان همه چیو سپرده به جلد بعدی این استقلال جلدهای همه کتاب‌های سری میدگارد رو از بین‌برده مثل این میمونه یهو وسط دیدن یه فیلمی تلویزیون خاموش بشه یا برق بره کلا هیچ کدوم از جلدهاش داستانی رو به پایان نمیرسونن و فقط به ماجراهای قبلی اضافه میکنن و در پایان در اوج داستان همه چیو به حال خودش رها میکنه و کتاب رو تموم میکنه و میسپره به جلد بعدی که خدا میدونه کی میاد
Shayan Mb
۱۴۰۲/۱/۲۱
بسیار خوش حالم که این کتاب و رمان رو انتخاب کردم برای خوندن مثل سری‌های قبل خوب و هیجانی بود اما فکر میکنم دو ستا قسمت که به سری ۵ میدگارد فلش بک میزنه رو با وجود اینکه من حدود ۱ سال پیش خونده بودم اما این قسمت رو یادم بود و خسته کننده بود برام و شخصیتی مثل صوفیا هم خیلی دیر به داستان اومد ولی با و این وجود می‌توان این کتاب رو جز اول یا دوم از نظر زیبایی روند داستان در مقایسه با سری‌های قبل به حساب اورد. نکته‌ی جالب توجه در مورد میدگارد ۶ جاهای مختلف و شخصیت‌هایی قدرت مند مثل زمهریر و.. هستند که که بهش پرداخته شده است و خانواده‌هایی قدرت مند و خانواده‌های سلطنتی که سر گذشته بسیاری با هم دارن که خود می‌تواند یک کتاب با داستان بسیار هیجان انگیز تر بوجود اورد.
در کل بنظرم داستان کتاب و شخصیت‌ها نقطه قوت این کتاب هست.
علیرضا رجبی
۱۴۰۲/۱/۲۵
سلام. بعد از مدتها انتظار به یکباره دو جلد همزمان از مجموعه میدگارد یک قافلگیری خوب برای خوانندگان این مجموعه بود. جناب صالحی عزیز اول از همه به شما خسته نباشید میگم و بعد به کتابراه عزیز. جلد ششم را خواندم و خیلی زود تموم شد. البته باید اضافه کنم که هیجان خواندن کتاب آنقدر زیاد بود که نتونستم به و خودم استراحت بدم یکسره و بدون وقفه خوندمش. نسبت به جلدهای قبلی از جنگ‌ها کم شده بود و در این بخش بیشتر در خصوص گذشته دوم شخص و سوم شخص‌های افراد داستان صحبت شده بود که میشه گفت به موقع و بجا بود که این امر باعث میشه که ادامه داستان جذابتر بشود. میرم که جلد هفتم رو شروع کنم. بعد از خواندن جلد هفتم بر میگردم. دوستان کتابخوان از خواندن این دو جلد کتاب از مجموعه میدگارد لذت ببرید و لحظات خوبی را سپری کنید.
پری رفعت پناه
۱۴۰۲/۱/۱۷
سلام خدمت اقای صالحی نویسنده توانمند ایرانی
اول تشکر میکنم بخاطر رمان زیبایی که ارایه کردین و همچنان ادامه دارد
این جلد زیبایی‌های خودش رو داشت اما در مقایسه با جلد‌های قبل ضعیف تر بود و ایراداتی از نظر بنده داشت که جذابیت اون رو‌کم میکرد (از این جهت عرض میکنم که جلدهای قبل به حدی برام جذاب بودن
که در بازه زمانی دو سه سال من سه بار همه رو مجدد خوندم و هر بار کیف کردم ضمن اینکه من نوجوان نیستم و ۴۲ سالگی رو رد کردم اما همچنان از خواندنشون لذت بردم) متاسفانه پرسشهای خیلی زیادی به گذشته داشت بدون اینکه مطلبی رو‌که قرار بود به واسطه اون پرش زمانی بیان بشه نصفه میموند و در جایی دیگر باز ادامه داده میشد که منو خیلی اذیت کرد. اما در کل با هیجان زیاد خوندم و بابتش ممنونم
ستایشziآ
۱۴۰۲/۴/۱۰
خیلی کوتاه تر از جلدای قبل بود اما خیلی شیرین تر و جذاب تر بود بنظر من البته من کلی از شخصیتارو یادم رفته بود یکم هم شخصیتا هی داره اضافه تر میشه و ادم گیج میشه کی به کی بود ولی خیلی همش به این فکر میکنم که اقای صالحی چطور این شخصیت هارو کنار هم جمع میکنه و به این زیبای از همه اونها داستانهای و هر مینویسه شخصیت یه داستان جذاب تراز قبلی داره و این اخری هم که حواصیل بود که خیلی فوق العاده بود واقعا من محو این همه توانمندی اقای صالحی هستم خدا بهشون قوت بده و البته انرژی برای خلق اثار جدیدترو زیبا تر من دوست دارم یه کتاب هم از ایشون راجع به خون اشاما بخونم بنظرم خیلی بتونن خوب بست و گسترشش بدن ایکاش میشد تمام این هفت جلدو فیلم ساخت بنظرم خیلی فوق العاده میشد
رضا خردمند ساعی
۱۴۰۲/۱/۱۵
سلام به آقای صالحی
الان ساعت 4 و تیم صبح هست و من جلو 6 رو تموم کردم.
کتاب عالی بود و به نظرم پلی بک به گذشته هم خوب و معقول بود.
فقط یک سوال برام پیش اومده، چرا برای پیوند دوباره صوفیا و آریا از زمهریر استفاده کردین. میدونم نقشه دارین که بعدا از اون قول آریا استفاده کنید ولی در جلد 3 خیلی میش
راحت داخل چشمه داهاکا میشد صوفیا رو زنده کرد.
قدرت اللن آریا خم خیلی بیشتر از داهاکا هست پس چرا برای پیوند قلبی و احساسی به صوفیا از این حرکت استفاده کردین.
امیدوارم به خاطر درخواستهای مکرر خواننده‌ها برای ازدواج اریا و صوفیا یک تغییر خارج از برنامه انجام نداده باشین چون این واقعا یک باگ حساب میشه.
نیما امیدفر
۱۴۰۲/۴/۲۲
لطفا نسخه صوتی هم منتشر شود. منتظر هستیم.
موضوع این کتاب به طور کلی خوب هست، اما اگر یک خواننده کتاب را بخواند سریعا متوجه میشود نویسنده ایرانی و مسلمان است.
در ادبیات تخیلی و فیکشن، استفاده زیاد برخی کلمات تضاد آمیز و در دنیای تخیلی بهتر است استفاده نشود.
در کنار این موارد در افسانه نورس یکی
(اروپای شمالی) میدگارد، از 9 سرزمین تحت سلطه خدایان آیسیر که اودین یا آلفادر، خدای خدایان این سرزمین‌ها بوده. اما شاهد این هستیم که این کتاب ارتباطی به این افسانه، ناحیه آن، اسم‌های محلی آن، دنیای آن و حتی خدایان این میتالوژی یا پانتئون ندارد و اصالت این کتاب به نوعی با انتخاب این عنوان، زیر سوال میرود.
مشاهده همه نظرات 245

راهنمای مطالعه کتاب میدگارد 6: هزارتوی خاطرات

برای دریافت کتاب میدگارد 6: هزارتوی خاطرات و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.