دانلود کتاب ناتوانی‌های یادگیری


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ناتوانی‌های یادگیری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ناتوانی‌های یادگیری

کتاب ناتوانی‌های یادگیری نوشته‌ی محسن شکوهی یکتا و اکرم پرند، ابتدا شما را با مفهوم دانش‌آموزان استثنایی آشنا می‌کند، سپس با ارائه راهکار‌هایی کاربردی به معلمان کمک خواهد کرد تا مطالب درسی را در زمان کمتری به این کودکان آموزش دهند.

ناتوانی‌ در یادگیری یکی از پیچیده‌ترین اختلالاتی است که در حیطه کودکان استثنایی مطرح می‌شود. این پیچیدگی در تعریف، طبقه‌بندی، ارزیابی و آموزش افراد با ناتوانی یادگیری انعکاس پیدا خواهد کرد. بخشی از این پیچیدگی به دلیل آن است که حیطه‌های مختلفی نظیر پزشکی، عصب‌شناسی، روان‌شناسی و علوم تربیتی با این موضوع سر و کار دارند. بخشی دیگر از این پیچیدگی به ویژگی‌های افراد با ناتوانی یادگیری مربوط می‌شود. این اشخاص گروه بسیار ناهمگنی را تشکیل می‌دهند و على‌رغم سطح هوشی متوسط و یا رو به بالای خود در یک یا چند حیطه تحصیلی با مشکلات جدی رو به رو می‌شوند.

اکنون محسن شکوهی یکتا به دلیل اهمیت و ضرورت توجه به ناتوانی‌های یادگیری، بر آن شده تا با استفاده از آخرین دستاوردهای علمی به تألیف کتابی در این زمینه بپردازد. او در تالیف این اثر تلاش می‌کند تا تمامی حیطه‌‌های مرتبط با این مبحث را پوشش دهد. به همین خاطر در فصول اولیۀ کتاب به معرفی تاریخچه، تعریف، طبقه‌بندی، روش‌های ارزیابی و ویژگی‌های افراد با ناتوانی یادگیری می‌پردازد، سپس روش‌های آموزشی متعددی در زمینۀ اختلال زبان شفاهی، اختلال خواندن، اختلال نوشتن و اختلال ریاضی ارائه می‌دهد.

در حقیقت این کتاب با استفاده از مثال‌های عینی و ملموس خود می‌کوشد با ارائه راهبردها و الگوهای آموزشی متعدد، بستری مناسب برای آموزش به این دانش‌آموزان ویژه ایجاد نماید. بدون شک بسیاری از این راهبردها به سادگی اجرا شدنی هستند و معلمان و محققان به خوبی می‌توانند با مطالعۀ دقیق، از آن‌ها استفاده نمایند.

کتاب ناتوانی‌های یادگیری مناسب چه کسانی است:

مطالعه این کتاب به متخصصان، محققان، معلمان و دانشجویان پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب ناتوانی‌های یادگیری می‌خوانیم:

بعضی از پژوهشگران در مطالعۀ مغز دریافتند که ویژگی‌های بعضی از کودکان عقب ماندۀ ذهنی مانند افراد بزرگسالی است که آسیب مغزی دیده‌اند. به نظر آن‌ها مشکلات دیداری و حرکتی بر رفتار و پیشرفت تحصیلی افراد تأثیر می‌گذارد. در این دیدگاه اعتقاد بر این است که چون رشد مهارت‌های دیداری و حرکتی قبل از مهارت‌های شناختی سطوح بالا صورت می‌گیرد، برنامه‌های جبرانی باید با هدف بهبود مهار ت‌های دیداری، ادراک‌ی و حرکتی طراحی شوند. اگر چه این مفروضه‌ها بسیار سؤال برانگیز بودند ولی پایه و اساس بسیاری از پژوهش‌های امروزی را بنا نهاده‌اند.

 ۳۷۷ صفحه، ۶ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-238-322-8 

چاپ ۱۳۹۹: ۵۹۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۹۰۰۰ ت - 14.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش گفتار
مقدمه
فصل 1: سیر تاریخی
فصل 2: تعریف و طبقه بندی
فصل 3: رویکردها
فصل 4: سبب شناسی
فصل 5: ارزیابی
فصل 6: ویژگی‌های شناختی
فصل 7: ویژگی‌های اجتماعی، هیجانی و شخصیتی
فصل 8: یادگیری و آموزش
فصل 9: اختلال در زبان شفاهی
فصل 10 : اختلال در خواندن
فصل 11 : اختلال در نوشتن
فصل 12 : اختلال در ریاضی
فصل 13 : دانش آموزان تیزهوش با ناتوانی یادگیری
فصل 14 : ارتباط با والدین و متخصصان
واژه نامۀ انگلیسی به فارسی
واژه نامۀ فارسی به انگلیسی
نمایه
فهرست منابع

راهنمای دانلود کتاب ناتوانی‌های یادگیری

برای دانلود کتاب ناتوانی‌های یادگیری و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ناتوانی‌های یادگیری

نظرات کتاب ناتوانی‌های یادگیری

نفیسه یوسفی
۱۴۰۰/۲/۱۲
کتابه خوبه. اطلاعات نسبتا خوبی در این حوزه در اختیار میگذارد
Tom Jery
۱۴۰۰/۱/۴
کتاب مفیدی هست زیاد سخت است ولی
مشاهد همه نظرات (۲)