دانلود کتاب ناهنجاری‌های اسکلتی - عضلانی، آسیب‌های ورزشی و حرکات اصلاحی

  • از: مرتضی منصوری مهریان
  • ناشر: انتشارات ماهواره
  • ۱۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب ناهنجاری‌های اسکلتی - عضلانی، آسیب‌های ورزشی و حرکات اصلاحی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ناهنجاری‌های اسکلتی - عضلانی، آسیب‌های ورزشی و حرکات اصلاحی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ناهنجاری‌های اسکلتی - عضلانی، آسیب‌های ورزشی و حرکات اصلاحی

بی شک تندرستی مهمترین سرمایه انسان است. امروزه نقش ورزش در کاهش ناهنجاری های روانی و تعادل اجتماعی و تأمین تندرستی آدمی بیش ار پیش آشکار شده است.

امروزه تربیت بدنی و علوم ورزشی گرایش های گوناگونی دارد که به تناسب حیطه اختصاصی اش با شاخه ای از دانش بشری ارتباطی تنگاتنگ دارد.

یکی از مهمترین گرایش های این رشته، حرکات اصلاحی و درمانی می باشد. موضوع مورد مطالعه در حرکات اصلاحی و درمانی، بررسی ضعف ها و ناهنجاری های اکتسابی دستگاه استخوانی، عضلانی، مفصلی و آسیب های ورزشی در افراد جامعه است. این ناهنجاری ها عموما به دلایلی چون عادات حرکتی نامناسب، فقر حرکتی شرایط نامناسب محیطی و با مشخصه تدریجی بودن، بویژه در دوران کودکی و سنین رشد، بروز کرده است. این اختلالات هنوز آنقدر شدت نیافته اند که مشکلات جدی برای فرد مبتلا ایجاد کرده و او را به دست جراح ارتوپد بسپارند یا او را ناگزیر از استفاده از وسایل کمکی و انواع بریس ها و پروتز ها نمایند و عنوان بیمار به فرد اطلاق شود. بنابراین امکان بهبود و اصلاح از طریق حرکات جبرانی و ورزش های درمانی وجود دارد.

ناهنجاری‌های اسکلتی، عضلانی و مفصلی درصد بالایی از مشکلات جسمی را در بزرگسالی به خود اختصاص داده‌اند. این ناهنجاری‌ها غالبا به علت عادات حرکتی نامناسب، فقر حرکتی، شرایط نامناسب محیطی و با مشخصه‌ی تدریجی بودن، به ویژه در دوران کودکی و سنین رشد، بروز می‌نمایند و تا زمانی که آنقدر شدت نیافته که مشکلات جدی برای فرد به وجود آورند، امکان بهبود و اصلاح از طریق حرکات جبرانی و ورزش‌های درمانی خواهند داشت. ظاهر ناخوشایند، کاهش انعطاف‌پذیری، کاهش میزان تحرک، کاهش استقامت و قدرت بدنی، آرتروز زودرس، ناراحتی‌های قلبی و تنفسی و دردهای عضلانی و مفصلی از جمله پیامدهای قابل پیش‌گیری این ناهنجاری‌ها می‌باشند.

به منظور جلوگیری از ابتلا به ناهنجاری های اسکلتی عضلانی از قرار گرفتن در وضعیت‌های غلط به مدت طولانی خودداری کنید.

 ۴۱۸ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8589-83-9 

چاپ ۱۳۹۵: ۳۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: تاریخچه و مفاهیم پایه
فصل دوم: ناهنجاری های اندام فوقانی و حرکات اصلاحی
فصل سوم: ناهنجاری های اندام تحتانی و حرکات اصلاحی
فصل چهارم: آسیب های ورزشی
فصل پنجم: آب درمانی و ماساژ
فصل ششم: ارگونومی
منابع

راهنمای دانلود کتاب ناهنجاری‌های اسکلتی - عضلانی، آسیب‌های ورزشی و حرکات اصلاحی

برای دانلود کتاب ناهنجاری‌های اسکلتی - عضلانی، آسیب‌های ورزشی و حرکات اصلاحی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ناهنجاری‌های اسکلتی - عضلانی، آسیب‌های ورزشی و حرکات اصلاحی

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
حامد رضایی
۱۳۹۷/۱۲/۱۵
هرچی بخوای توش هس. بخرید
زهرا جلینی
۱۳۹۷/۳/۴
سلام.. خیلی جامع وکامل بود. سپاسگزارم اززحمات شما
null null
۱۳۹۶/۱۲/۲۹
این کتاب رو برای کسانی که ناهنجاری بونی دارن ار مربیهای عزیز تقاضا دارم که خونده بشه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۵)