دانلود کتاب نظام مدیریت استراتژیک دفاعی (جلد دوم)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نظام مدیریت استراتژیک دفاعی (جلد دوم) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نظام مدیریت استراتژیک دفاعی (جلد دوم)

کتاب نظام مدیریت استراتژیک دفاعی (جلد دوم) نوشته‌ی حسن چگینی، متشکل از بررسی‌ها و تحقیقات درباره‌ی نظام جدید بودجه‌بندی، طرح‌ریزی، برنامه‌ریزی و اجرایی دفاعی است.

در عصر جهانی‌شدن اقتصاد، سرمایه، ترابری و ارتباطات؛ در عصر پیشرفت شتابان علوم و تکنولوژی و درعصر خِرَد و دانایی، بسنده کردن به نظام‌ها، روش‌ها، آیین‌ها و شیوه‌های کهنه و قدیمی مدیریت، به معنای سکون و سکون موجب زوال تدریجی خواهد بود. از این‌ رو یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین وظایف مدیران امروز به‌ خصوص مدیران سازمان‌های بزرگ و پیچیده‌ی دولتی و غیردولتی، انطباق فرهنگ و ارزش‌ها و یا به بیان دیگر انطباق شیوه‌های تصمیم‌سازی، آیین‌ها، روش‌ها، هدف‌ها، استراتژی‌ها و سیاست‌های سازمان با شرایط و تغییرات و تحولات محیط ملی و محیط بین‌المللی است. این وظیفه مهم معمولاً به‌ عهده‌ی نهادی به‌نام «توسعه و بهبود سیستم‌ها و روش‌ها» است.

بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، ارتش به‌ علت درگیر شدن با مناقشات مسلحانه داخلی در کردستان، ترکمن صحرا، خوزستان و سیستان و بلوچستان و سپس درگیر شدن با جنگ فرسایشی هشت ساله، نتوانست که در زمینه‌ی طرح‌ریزی‌های استراتژیک و بازنگری و به روزسازی نظام‌ها، آیین‌نامه‌ها، روش‌ها و شیوه‌های تصمیم‌سازی، گام مؤثری بردارد. بعداز پذیرش قطعنامه 598 شورای امنیت سازمان ملل متحد در سال 1367، مطالعات و بررسی‌های گسترده‌‌ای را برای بازنگری و اصلاح نظام مدیریت دفاعی (P.P.B.S.) ابتدا در سازمان برنامه و بودجه (سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فعلی) آغاز و سپس با تشکیلات مجدد دانشگاه عالی دفاع ملی در سال 1370، این بررسی‌ها و مطالعات در این دانشگاه ادامه یافت.

در بخشی از کتاب نظام مدیریت استراتژیک دفاعی (جلد دوم) می‌خوانیم:

ظرفیت اقتصاد و منابع کشورها محدود و در مقابل، نیازها و یا خواسته‌های مردم نامحدود است. بنابراین وظیفه مهم دولت‌ها، ایجاد تعادل و توازنی اصولی میان این دو عامل است و هدف نهایی از برنامه ریزی‌های ملی نیز تخصیص بهینه منابع برای تحقق هدف‌های ملی است، لذا هدف اصلی از طرح ریزی‌های استراتژیک نظامی نیز همان گونه که قبلا اشاره شد، ایجاد ارتباط عقلایی میان محیط، منابع محدود با هدف‌های نظامی است، از این رو لازم است فرماندهان و طراحان به محدودیت منابع به عنوان یک واقعیت محض توجه داشته باشند و بدانند که سهم بخش دفاع از تولید ناخالص ملی و درآمد دولت، محدود و مشخص است و وارد ساختن فشار بر دولت برای گرفتن اعتبارات ریالی و ارزی بیشتر، نه تنها موجب افزایش ضریب امنیت ملی نمی‌گردد، بلکه باعث کاهش ضریب امنیت نیز می‌شود، زیرا همان گونه که در مبحث امنیت ملی اشاره شد، امنیت ملی تابع قانون بازده نزولی است.

 ۲۳۷ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-6885-45-4 

چاپ ۱۳۹۸: ۴۶۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل چهارم: طرح‌ریزی استراتژیک نظامی
بخش اول: کلیات
بخش دوم: مدیریت دفاعی و تئوری‌های تصمیم‌گیری دفاعی
بخش سوم: طرح مطالعات استراتژیک یا بینش بلند مدت استراتژیک
بخش چهارم: طرح هدف‌های استراتژیک مشترک
فصل پنجم: تعاریف و واژه‌ها

راهنمای دانلود کتاب نظام مدیریت استراتژیک دفاعی (جلد دوم)

برای دانلود کتاب نظام مدیریت استراتژیک دفاعی (جلد دوم) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نظام مدیریت استراتژیک دفاعی (جلد دوم)

نظرات کتاب نظام مدیریت استراتژیک دفاعی (جلد دوم)

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.