دانلود کتاب همجنس‌گرایی

  • از: شروین وکیلی
  • ۸۶ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب همجنس‌گرایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب همجنس‌گرایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب همجنس‌گرایی

پرسش درباره‌ی ماهیت رفتار جنسی همجنس‌خواهانه در روزگار ما اهمیتی چشمگیر یافته است. این پرسش‌ها در کتاب همجنس‌گرایی اثر شروین وکیلی از منظر جامعه‌شناسی زیستی و با رویکردی سیستمی و میان‌رشته‌ای پاسخ می‌گیرند.

پرسش‌هایی کلیدی در این زمینه وجود دارند که گاه در چارچوب‌هایی نامعلوم و با روش‌شناسی‌هایی مشکوک پاسخ می‌یابند. پرسش‌هایی از این دست که همجنس‌گرایی رفتاری انتخابی، ارادی و موازی با دگرجنس‌خواهی است؟ یا آن که اختلالی زیست‌شناختی و نوعی بیماری به حساب می‌آید؟ باید آن را همچون انتخابی آزاد نزد شهروندانی آزاد به رسمیت شمرد، یا مانند نوعی بیماری و اختلال به آن نگریست؟ اهمیت یافتن و برجسته شدن‌اش در روزگار ما نتیجه‌ی پیشرفت و توسعه‌ی آزادی‌های مدنی است و یا این که جریانی سیاسی و موجی عوامانه این رونق را پدید آورده است؟ و در نهایت این که خاستگاه ظهور این الگوی رفتاری و توزیعش در سایر جانوران و مبانی ژنتیکی، هورمونی و عصب‌شناسانه‌اش چیست.
در کتاب همجنس‌گرایی نوشتۀ شروین وکیلی بخش بزرگی از پیش‌داوری‌های نادرست و همچنین شعارهای خردستیزانه که این رفتار را احاطه کرده، واسازی و نقد می‌گردند.

در بخشی از همجنس‌گرایی می‌خوانیم:
رفتار همجنس‌خواهانه یا اختلالی تصادفی و جهشی کور است که با بسامدی خاص در هر نسل دامن‌گیر بخشی از جمعیت می‌شود و یا آن که برنامه‌ای ژنومی و رمزگذاری‌ای بر کروموزوم‌ها آن را موجب می‌شود. همجنس‌خواهی در جانوران با توجه به کارکرد پیچیده‌ای که در تکامل رفتار اجتماعی ایفا می‌کند، بی‌شک صفتی با برنامه‌ی ژنومی است و بخشی از این نرم‌افزار گویا با آنچه در انسان می‌بینیم همسان باشد.

 ۱۵۵ صفحه، ۹۵۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8822-03-5 

چاپ ۱۳۹۴، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

پیش درآمد
گفتار نخست: همجنس‌خواهی در انسان
چالش
پرسش
تعریف مفاهیم
گفتار دوم: همجنس‌خواهی در جانوران
گفتار سوم: تکامل همجنس‌خواهی
گفتار چهارم: ژنتیک همجنس‌خواهی
گفتار پنجم: هورمون-عصب‌شناسی همجنس‌خواهی
گفتار ششم: جامعه‌شناسی همجنس‌خواهی
گفتار هفتم: داوری اخلاقی
References

راهنمای دانلود کتاب همجنس‌گرایی

برای دانلود کتاب همجنس‌گرایی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  همجنس‌گرایی
Amir Amiri
۱۳۹۶/۸/۱۸
به نظرم خیلی تاکید کرده تا ثابت کنه همجنسگرایی رو یک انحراف زیستی میدونه. شاهدش هم انحراف این امر از نظام تولید مثلی و هنجار طبیعت است. اما یک نکته که حایز اهمیت زیادی است این است که اصولا رفتارهای , بیشتر...
niusha shahidian
۱۳۹۷/۶/۳
بسیار بی‌اساس و جانب دارانه بود
Shahab Hp
۱۳۹۸/۴/۱۱
چند مورد هست که لازم دیدم عرض کنم برای کسانی که این کتاب رو هنوز نخوندن: من چند صفحه ابتدایی این کتاب رو خوندم، متوجه شدم نویسنده اصلن به اصل مطلب قرار نیست بپردازه، چرا که از واکنشش به رسمی شدن در و بیشتر...
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۷۶)