دانلود کتاب همجنس‌گرایی

  • از: شروین وکیلی
  • ۹۸ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب همجنس‌گرایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب همجنس‌گرایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب همجنس‌گرایی

پرسش درباره‌ی ماهیت رفتار جنسی همجنس‌خواهانه در روزگار ما اهمیتی چشمگیر یافته است. این پرسش‌ها در کتاب همجنس‌گرایی اثر شروین وکیلی از منظر جامعه‌شناسی زیستی و با رویکردی سیستمی و میان‌رشته‌ای پاسخ می‌گیرند.

پرسش‌هایی کلیدی در این زمینه وجود دارند که گاه در چارچوب‌هایی نامعلوم و با روش‌شناسی‌هایی مشکوک پاسخ می‌یابند. پرسش‌هایی از این دست که همجنس‌گرایی رفتاری انتخابی، ارادی و موازی با دگرجنس‌خواهی است؟ یا آن که اختلالی زیست‌شناختی و نوعی بیماری به حساب می‌آید؟ باید آن را همچون انتخابی آزاد نزد شهروندانی آزاد به رسمیت شمرد، یا مانند نوعی بیماری و اختلال به آن نگریست؟ اهمیت یافتن و برجسته شدن‌اش در روزگار ما نتیجه‌ی پیشرفت و توسعه‌ی آزادی‌های مدنی است و یا این که جریانی سیاسی و موجی عوامانه این رونق را پدید آورده است؟ و در نهایت این که خاستگاه ظهور این الگوی رفتاری و توزیعش در سایر جانوران و مبانی ژنتیکی، هورمونی و عصب‌شناسانه‌اش چیست.
در کتاب همجنس‌گرایی نوشتۀ شروین وکیلی بخش بزرگی از پیش‌داوری‌های نادرست و همچنین شعارهای خردستیزانه که این رفتار را احاطه کرده، واسازی و نقد می‌گردند.

در بخشی از همجنس‌گرایی می‌خوانیم:
رفتار همجنس‌خواهانه یا اختلالی تصادفی و جهشی کور است که با بسامدی خاص در هر نسل دامن‌گیر بخشی از جمعیت می‌شود و یا آن که برنامه‌ای ژنومی و رمزگذاری‌ای بر کروموزوم‌ها آن را موجب می‌شود. همجنس‌خواهی در جانوران با توجه به کارکرد پیچیده‌ای که در تکامل رفتار اجتماعی ایفا می‌کند، بی‌شک صفتی با برنامه‌ی ژنومی است و بخشی از این نرم‌افزار گویا با آنچه در انسان می‌بینیم همسان باشد.

 ۱۵۵ صفحه، ۹۵۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8822-03-5 

چاپ ۱۳۹۴، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

پیش درآمد
گفتار نخست: همجنس‌خواهی در انسان
چالش
پرسش
تعریف مفاهیم
گفتار دوم: همجنس‌خواهی در جانوران
گفتار سوم: تکامل همجنس‌خواهی
گفتار چهارم: ژنتیک همجنس‌خواهی
گفتار پنجم: هورمون-عصب‌شناسی همجنس‌خواهی
گفتار ششم: جامعه‌شناسی همجنس‌خواهی
گفتار هفتم: داوری اخلاقی
References

راهنمای دانلود کتاب همجنس‌گرایی

برای دانلود کتاب همجنس‌گرایی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  همجنس‌گرایی

نظرات کتاب همجنس‌گرایی

Amir Amiri
۱۳۹۶/۸/۱۸
به نظرم خیلی تاکید کرده تا ثابت کنه همجنسگرایی رو یک انحراف زیستی میدونه. شاهدش هم انحراف این امر از نظام تولید مثلی و هنجار طبیعت است. اما یک نکته که حایز اهمیت زیادی است این است که اصولا رفتارهای جنسی در انسان , بر خلاف جانوران , عمدتا به قصد تولید مثل و بقای غریزی نسل انجام نمیشه. تمام تحلیل‌های نویسنده محترم کاملا خالی از پرداختن به بعد عاطفی و عاشقانه در رابطه‌ی موجودی به نام انسان با تمام پیچیدگی‌های عقلی و ویژگی‌های رفتاری اوست. صرفا نگاه جانورشناسانه به انسان , قابلیت تحلیل این موضوع پیچیده رو نداره.
Shahab Hp
۱۳۹۸/۴/۱۱
چند مورد هست که لازم دیدم عرض کنم برای کسانی که این کتاب رو هنوز نخوندن: من چند صفحه ابتدایی این کتاب رو خوندم، متوجه شدم نویسنده اصلن به اصل مطلب قرار نیست بپردازه، چرا که از واکنشش به رسمی شدن ازدواج همجنسگراها در فیسبوک کاملن میشه متوجه شد که ایشون اصلن در باغ نیستن!
دوم اینکه، خواهش میکنم کسانی
که به دنبال مطالبی از این دست هستن، حالا یا برای مقاله‌ها و پروپوزالهاشون میخوان و یا خودشون همجنسگران و این اسم در عام براشون جالب توجه هست و سعی میکنن دانلودش کنن، یکمی مطالعه کنید، کجای این کتاب سخته؟ خیلی هم روان نوشته شده، از بس سرتون رو کردید توی گوشیتون و از دوتا کانال مطلب خوندید مغزتون خشک شده. کتاب خیلی هم ساده نوشته شده، شاید خیلی هم ابتدایی.
سوم اینکه: مسایل مرتبط با همجنسگرایی، از همجنسبازی جدا هست.
همجنسبازها بیماران جنسی هستن که میتونن مورد درمان قرار بگیرن (تو اجتماع ما نود درصد افراد بخاطر فشارهای جنسی، همجنسباز هستن)
اما همجنسگراها نمیتونن مورد درمان قرار بگیرن، چون اصلن بیمار نیستن! همجنسگرا هستن، ذاتن... و این مسئله تا جایی که به هرزگی جنسی کشیده نشه (بخاطر شرایط بسته‌ی اجتماع و ازدیاد همجنسبازها) برای کسی خطری نداره، ناهنجاری محسوب نمیشه دوستان.
نویسنده‌ی این کتاب هم باید روی اطلاعاتشون کار کنن🙏
مهران خدایی
۱۳۹۹/۸/۱۲
دوستان نظرات رو داشتم می‌خوندم عذاب می‌کشیدم. یک ذره فکر کنید... یک ذره بیشتر مطالعه کنید. همجنسگرایی به هیچ وجه ذاتی نیست و کاملا اکتسابیه و این اثبات شده، این که میگن ذاتیه نظریه یک نفره که رد شده، به شدت پیامد‌های منفی و اثبات شده‌ای داره این عمل چه از نظر پزشکی و فیزیکی چه از نظر روانی، هم برای خود فرد هم برای جامعه. گول تبلیغات غربی رو نخورید.
یک دوستی هم گفت ما به تقلید از اعراب جاهلی میگیم خوب عزیز من این عمل در تورات حد سنگسار داره در انجیل به طور مستقیم و واضح نهی شده و در قران هم که کتاب حق هستش این عمل به شدت رد شده و همه میدونن سر قوم سدوم چه اومد. جالب اینجاس اعراب جاهلی هر نوع رابطه جنسی‌ای رو مجاز میدونستن.
برخی میگن همجنسگرایی با هنجنسبازی جداس خوب این افراد دو جنس گرایی رو چجوری تحلیل می‌کنن پس؟ چجوری می‌خواهید بگید یکی از رو شهوت این کار رو می‌کنه یا نه وقتی حتی خود فرد هم نمی‌فهمه و گاهی باورش میشه از رو شهوت نیست؟
اون ترنس‌ها ها هستن که اختلالات زیستی دارن، همجنسگرایی درست مانند گرایش به کودکان یک بیماری روانی حساب میشه و کاملا هم قابل درمانه.
دوستان فرهنگ غرب به لجن کشیده شده در حدی که انجیل خودشون رو هم تحریف می‌کنن ایران فرهنگ بزرگتر و غنی تری داره لطفا با تبلیغ این عمل زشت این فرهنگ رو از بین نبرید.
مشاهد همه نظرات (۹۴)