دانلود کتاب صوتی همه چیز از هم می‌پاشد


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی همه چیز از هم می‌پاشد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی همه چیز از هم می‌پاشد

کتاب صوتی همه چیز از هم می‌پاشد، اثر چینوا اِچه‌بی از نخستین رمان‌های آفریقایی بر پایه‌ی الگو‌های کهن است که تحسین منتقدان جهان را برانگیخته و شاهکار اچه‌بی محسوب می‌شود.

شخصیت اصلی این رمان «اوکنک و» مردی مورد احترام است که به سنت‌های بومی احترام می‌گذارد و تا درجه بالای سلسله مراتب القاب طبقاتی پیش می‌رود. او جنگجو و خشن است اما از طرف دیگر بسیار مهربان و پر عاطفه. وی هر گونه نشانه نرمش را با برجسب زنانه پس می‌زند که به مرور توازن خود را در برخورد با اندیشه‌های تازه‌تر از دست می‌دهد و فرو می‌پاشد. در نهایت آنچه پیش رو است پیچیدگی و غنای جامعه سنتی آفریقا پیش از اشغال آن سرزمین به دست استعمارگران را به نمایش قرار داده و همانگونه که فروپاشی شخصیت اصلی داستان را به تصویر می‌کشد فرو پاشی نهادهای سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و مذهبی یک جامعه را نیز توصیف می‌کند.

"همه چیز فرو می‌پاشد" (Things fall apart) داستانی درباره‌ی وضعیت کشورهای استعمار شده آفریقایی است؛ روایتی از موقعیت جوامع آفریقایی که در هنگام ورود مبلغان مسیحی و استعمارگران اروپایی دچار بحران و فروپاشی شدند. نویسنده به توصیف وضعیت کشور خود در این شرایط می‌پردازد و در میان روایت اصلی خود، نگاهی به آداب و سنن جامعه‌اش دارد و از این طریق انتقاد خود را نیز نسبت به مردم سرزمین خود وارد می‌کند.

بیشتر داستان در روستای اوموفیا در کرانه‌ی شرقی رود نیجر رخ می‌دهد و نزاع فرهنگ سنتی بومیان را با استعمارگران در سال‌های پایانی قرن نوزدهم به تصویر می‌کشد.

کتاب همه چیز از هم می‌پاشد به بیش از پنجاه زبان ترجمه شده و بیش از هشت میلیون نسخه از آن در سراسر جهان به‌فروش رسیده است. این رمان در بسیاری از کشورهای جهان از آفریقا گرفته تا امریکا و اروپا در مدارس و دانشگاه‌ها تدریس می‌شود. این اثر توانست جایزه بین‌المللی "من بوکر" و جایزه ملی نیجریه را به دست آورد و همچنین نامزد دریافت جایزه نوبل در سال 2009 نیز شد.

چینوا اِچه‌بی (Chinua Achebe) در انگلستان بزرگ شده و به انگلیسی تحصیل و تدریس کرده است. اثر او زبانی فاخر دارد و سرشار از ضرب‌المثل‌های فرهنگ شفاهی نیجریه است. از او به عنوان بنیانگذار ادبیات آفریقایی در زبان انگلیسی یاد می‌شود که نخستین رمانش، همه چیز از هم می‌پاشد، است.

 ۷ ساعت و ۹ دقیقه، ۳۹۸ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
شناسنامه
۱ دقیقه
متن پشت جلد
۳ دقیقه
مقدمه
۱۴ دقیقه
بخش اول - فصل اول
۱۴ دقیقه
فصل دوم
۲۱ دقیقه
فصل سوم
۲۱ دقیقه
فصل چهارم
۲۰ دقیقه
فصل پنجم
۱۲ دقیقه
فصل ششم
۲۴ دقیقه
فصل هفتم
۲۴ دقیقه
فصل هشتم
۲۷ دقیقه
فصل نهم
۱۷ دقیقه
فصل دهم
۳۵ دقیقه
فصل یازدهم
۱۹ دقیقه
فصل دوازدهم
۱۴ دقیقه
فصل سیزدهم
۱۵ دقیقه
بخش دوم - فصل چهاردهم
۱۴ دقیقه
فصل پانزدهم
۱۲ دقیقه
فصل شانزدهم
۱۴ دقیقه
فصل هفدهم
۱۶ دقیقه
فصل هجدهم
۱۳ دقیقه
فصل نوزدهم
۱۴ دقیقه
بخش سوم - فصل بیستم
۱۳ دقیقه
فصل بیست و یکم
۱۷ دقیقه
فصل بیست و دوم
۱۲ دقیقه
فصل بیست و سوم
۱۷ دقیقه
فصل بیست و چهارم
۶ دقیقه
فصل بیست و پنجم

راهنمای دانلود کتاب صوتی همه چیز از هم می‌پاشد

برای دانلود کتاب صوتی همه چیز از هم می‌پاشد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  همه چیز از هم می‌پاشد
نورسته دهکردی
۱۳۹۸/۱۱/۱۵
ترجمه این کتاب بسیار به من کمک کرد. با سپاس ✌
وحید استادرحیمی
۱۳۹۷/۱۲/۲۴
قشنگ بود
Mehdi Tehrani
۱۳۹۷/۶/۱۸
لذت گوش دادنش از دست ندید
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)