دانلود کتاب هنری فورد چه کسی بود؟


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب هنری فورد چه کسی بود؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب هنری فورد چه کسی بود؟

مایکل برگن در کتاب هنری فورد چه کسی بود؟ روایت‌گر سرگذشت زندگی کسی است که توانست با ساخت اتومبیل به صورت انبوه و تأسیس کارخانه خودروسازی دنیا را متحول کند.

درباره کتاب هنری فورد چه کسی بود؟:

یکی از برجسته‌ترین کارآفرینان و مخترعان امریکایی هنری فورد (Henry Ford) است که توانست در صنعت اروپا و امریکا انقلابی شگرف ایجاد نماید. اکنون مایکل برگن (Michael Burgan) در کتاب هنری فورد چه کسی بود؟ (Who was Henry Ford) سعی دارد تا سرگذشت زندگی این شخصیت مشهور را با بیانی ساده و نگاهی داستان گونه برای نوجوانان روایت کند.

با هنری فورد بیشتر آشنا شویم:

این مخترع معروف در کودکی همیشه شیفته وسایل مکانیکی مانند ساعت‌ها و اسباب‌بازی‌های پیچیده بود. اما هیچ‌چیز به اندازۀ منظره‌ای که در سال 1876 در جاده خاکی میشیگان دید، او را برای ورود به دنیای صنعتی مشتاق نکرد. هنری دوازده ساله، یک گاری کوچک را دید. این گاری حامل یک موتور بخار بود. در آن زمان کشاورزان از موتور بخار برای تأمین انرژی ماشین‌آلات مزرعه استفاده می‌کردند؛ اسب‌ها این گاری‌ها را از مکانی به مکان دیگر می‌کشیدند. اما صاحب این وسیله یک قدم از بقیه جلوتر بود، او با اتصال یک زنجیره از موتور به چرخ‌های گاری، آن را حرکت می‌داد. این خلاقیت هنری را بسیار شگفت‌زده کرد!

کشاورز صاحب گاری آن را به کنار جاده حرکت کرد تا اجازه دهد گاری خانوادۀ فورد عبور کند. اما هنری فوراً از گاری پیاده شد و از او سوالاتی راجع به نحوۀ عملکرد دستگاه خود پرسید. کشاورز هم با حوصله نحوۀ کارکرد موتور را توضیح داد. در همان لحظه، هنری فهمید که می‌خواهد زندگی خود را وقف ساخت وسایل نقلیه ماشینی کند.

سرانجام، هنری مشهورترین اتومبیل خود را ساخت: مدل T.

از سال 1908 تا 1927، شرکت فورد موتور؛ بیش از 15 میلیون مدل T را به سراسر مردم جهان فروخت و این چنین به مردم کمک کرد تا از اسب و گاری به سمت دنیایی مدرن‌تر و پر از اتومبیل‌های قدرتمند و سریع حرکت کنند.

کتاب هنری فورد چه کسی بود؟ مناسب چه کسانی است؟

بدون شک همه نوجوانانی که به مطالعه سرگذشت مخترعان و کاشفان علاقمند هستند و دوست دارند اطلاعات خود را افزایش دهند، از مطالعه این کتاب لذت خواهند برد.

در بخشی از کتاب هنری فورد چه کسی بود؟ می خوانیم:

هنری در دیترویت شغلی را در شرکتی پیدا کرد که از برنج و آهن چیزهایی مثل شیر آب، لوله و سایر وسایل را درست می‌کرد. هنری یاد گرفت که چگونه ماشین‌هایی را که قطعات کوچک فلزی می‌سازند، را راه‌اندازی کند.

او که با تکیه بر انرژی جوانی، جهت کسب درآمد بیشتر شب‌ها در شغل دوم یعنی تعمیر ساعت فعالیت می‌کرد.

هنری در کار خود با تعدادی طراح ماشین و مهندس ماهر آشنا شد و چیزهای زیادی از آن‌ها، در مورد موتورهای بخار آموخت. او همچنین با موتور جدیدتری که به جای بخار با بنزین کار می‌کرد آشنا شد، این موتورها امروزه به عنوان موتور احتراق داخلی شناخته می‌شوند. در این موتورها بنزین با هوا مخلوط شده و سپس با احتراق یا انفجار در داخل یک استوانه روشن می‌شد. این "انفجار" یک قطعه فلزی کوچک به نام پیستون را به حرکت در می‌آورد که می‌تواند انرژی لازم برای حرکت یک ماشین را تأمین کند. هنری متوجه شد که می‌تواند از یک موتور کوچک مانند این برای حرکت یک وسیله نقلیه به سمت جلو استفاده کند.

هنری به زودی شغل جدیدی پیدا کرد که در واقع او را دوباره به موتورهای بخار بازگرداند و به دیربورن بازگشت. در سال 1882، کشاورزی به نام جان گلیسون وی را برای سرکشی در مزارع محلی استخدام کرد؛ او برای تأمین برق دستگاه‌های خرد کننده چوب و تجهیزات مزرعه، از موتورهای بخار گلیسون (Gleason) استفاده می‌کرد. هنری از کارکرد روان موتور و رانندگی با وسیله نقلیه کوچک در حومه شهر بسیار لذت می‌برد.

 ۷۶ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-284023-5 

چاپ ۱۳۹۹: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

هنری فورد چه کسی بود؟
فصل 1: مکانیک جوان
فصل 2: عملکرد موتورها
فصل 3: اولین ماشین فورد
فصل 4: ساختن یک کمپانی
فصل 5: ماشین مدل T
فصل 6: شهرت در حال رشد
فصل 7: تحول تازه، چالش‌های جدید
فصل 8: گذشت سال‌ها

راهنمای دانلود کتاب هنری فورد چه کسی بود؟

برای دانلود کتاب هنری فورد چه کسی بود؟ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  هنری فورد چه کسی بود؟

نظرات کتاب هنری فورد چه کسی بود؟

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.