دانلود کتاب هنر سه تمدن باستانی مایا، اینکا، آزتک


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب هنر سه تمدن باستانی مایا، اینکا، آزتک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب هنر سه تمدن باستانی مایا، اینکا، آزتک

کتاب هنر سه تمدن باستانی مایا، اینکا، آزتک به قلم پدرام حکیم زاده، همراه با دویست تصویر، هنر مهم‌ترین تمدن‌های قاره باستانی آمریکای لاتین را مورد مطالعه قرار می‌دهد.

بررسی تمدن‌های باستانی و کشف رمز و راز ابعاد گوناگون زندگی مردم آن دوران، جذابیت‌های خاص خود را دارد. هنر بازتاب روشنی از هر تمدن را در اختیار سایرین قرار می‌دهد که با مطالعه آن درک بیشتر و بهتری از آن تمدن به دست می‌آید. آمریکای لاتین سه تمدن قدیمی جهان را در خود دارد و در تمام ادوار، باستان‌شناسان و اهل هنر به آن توجه بسیار داشته‌اند.

در بخشی از کتاب هنر سه تمدن باستانی مایا، اینکا، آزتک می‌خوانیم:

جامعه مایا در دوران پیشاکلاسیک مبتنی بر زندگی قبیله‌ای بود و هر قبیله رئیسی جداگانه داشت که بر فعالیت‌های مذهبی و خانوادگی و تجاری قبیله نظارت می‌کرد. در مرحله پایانی دوران پیشاکلاسیک سیستم نوین حکومتی مبتنی بر حکومت مرکزی در جامعه مایا پدید آمد و آن این بود که مایاها به این نتیجه رسیدند که در یک جامعه شاه بهتر از رئیس می‌تواند به امورات همه مردم رسیدگی کند.

شاه واسطه ارتباط خدایان و انسان تلقی می‌شد و کم‌کم پذیرش نظام شاهی، در جامعه مایاها همه‌گیر شد. کاهنان مذهبی این نکته را برای دردست داشتن نفوذ تأیید کردند و این باور رایج شد که سرپیچی از فرمان شاه موجب عقوبت خدایی و زمینی خواهدبود. شاهان مایا برای برقراری هرچه بیشتر نظم در قلمرو تحت امر خود به ایجاد نظام طبقاتی دست زدند و روحانیان و نظامیان را از خویشاوندان خویش برگزیدند.

 ۲۴۹ صفحه، ۱۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-739597-6 

چاپ ۱۳۹۹: ۸۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
تمدن مایا
آثار هنری  تمدن مایا
تمدن اینکا
آثار هنری  تمدن اینکا
تمدن آزتک
آثار هنری  تمدن آزتک
ضمیمه  - تمدن آزتک از نگاهی دیگر

راهنمای دانلود کتاب هنر سه تمدن باستانی مایا، اینکا، آزتک

برای دانلود کتاب هنر سه تمدن باستانی مایا، اینکا، آزتک و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  هنر سه تمدن باستانی مایا، اینکا، آزتک

نظرات کتاب هنر سه تمدن باستانی مایا، اینکا، آزتک

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.