دانلود کتاب هوش برتر


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب هوش برتر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب هوش برتر

کتاب هوش برتر نوشته‌ی آنیتا شریف زاده، شامل بیش از 300 سوال تستی است که هوش شما را به چالش کشیده و با هدف سنجش توانایی دانش‌آموزان در حل مسائل طراحی شده است.

مدل‌های گوناگونی از تست هوش (Intelligence Tests) هستند که هر کدام از آن‌ها هوش را از دیدگاهی گوناگون بررسی می‌کنند. با این وجود بیشتر این آزمون‌ها سعی بر این دارند تا استعدادهایی را کشف کنند که می‌توانند نتایج تحصیلی بهتری دریافت نمایند. این آزمون‌ها را می‌توان به دو گروه فردی و گروهی تقسیم کرد.

مدیران، مربیان و درمانگران بسیاری به طور پیوسته و با اهداف گوناگونی از آزمون‌های گروهی و یا فردی بهره‌مند می‌شوند. مدیران از این تست‌ها برای استخدام و ارتقای کارمندان خود استفاده می‌کنند و مدارس، برای تشخیص نیازهای دانش‌آموزان و اندازه‌گیری استعداد‌های آن‌ها از این آموزن‌های هوشی بهره می‌گیرند تا بتوانند آن‌ها را در انتخاب رشته‌ی مناسب راهنمایی کنند. درمانگران نیز از این تست‌های هوشی به دلایل متفاوتی نظیر پی بردن به این که آیا رفتار بیماران متناسب با سطح توانایی ذهنی آن‌ها هست یا خیر، استفاده می‌کنند. اما با وجود همه مطالب گفته شده مبحث هوش خیلی گسترده‌تر از آن‌ است که بتوان با آزمون آن‌ را سنجید، پس نباید در تصمیم‌گیری بر اساس این آزمون‌های هوشی زیاده‌روی کرد.

بنابراین افرادی که از این تست‌های هوشی استفاده می‌کنند موظف هستند از محدودیت‌های نتایج این آزمون‌ها مطلع بوده و از دیگر داده‌های اطلاعاتی خود کمک گیرند. گاهی ممکن است افراد تازه کار، توانایی پیش‌بینی شگرفی برای این آزمون‌ها قائل شوند اما باید دانست که پژوهش‌های امروزی نشان می‌دهد که متغیر‌های دیگری مثل خلاقیت، سطح انگیزه، و مهارت‌های حسی، حرکتی نیز می‌توانند شاخص‌های درستی برای پیش‌بینی موفقیت یک فرد در آینده باشند. اکتفا بر نتایج آزمون‌های هوشی در پیش‌بینی نتایج عملکرد‌ انسان در جایگاه‌های مختلف، صرفا سهل پنداشتن و محدود کردن مراحل موفقیت است.

هر ساله وزارت آموزش و پرورش در جهت قوانین ارزیابی و پذیرش دانش‌آموزان، اقدام به شناسایی و جذب دانش‌آموزان با استعداد برای ادامه تحصیل در پایه هفتم در دبیرستان‌های استعداد درخشان می‌کند، که قبولی نهایی آنان مشروط به کسب نمره قبولی در آزمون تست هوش است.

در این راستا و با توجه به تعداد کتب مرتبط با هوش و گاهی غیر مرتبط بودن کتب با چگونگی آزمون و به منظور کمک به دانش‌آموزان این گروه سنی، آنیتا شریف زاده بر آن شده است تا مجموعه‌ای از بهترین تست‌های هوش را که می‌تواند در موفقیت دانش‌آموزان نقش بسزایی ایفا کند را تهیه و در قالب کتاب هوش برتر (Superior intelligence) در اختیار دانش‌آموزان علاقمند به شرکت در آزمون‌های ششم به هفتم ورودی مدارس خاص قرار دهد.

 ۲۰۲ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6867-15-3 

چاپ ۱۳۹۸: ۳۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۶۵۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
مقدمه
سوالات
پاسخنامه‌ها
منابع

راهنمای دانلود کتاب هوش برتر

برای دانلود کتاب هوش برتر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  هوش برتر

نظرات کتاب هوش برتر

بابک منصوری
۱۳۹۹/۸/۱
این کتاب بسیارعالی وبرای داوطلبان آزمونهای ورودی وعلاقمندان به تست هوش مناسب بودمتشکرم
مشاهد همه نظرات (۱)