دانلود کتاب وزیرکشی از بزرگمهر تا به امروز - جلد اول

  • از: جعفر مهدی نیا
  • ناشر: انتشارات امید فردا
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب وزیرکشی از بزرگمهر تا به امروز - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب وزیرکشی از بزرگمهر تا به امروز - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب وزیرکشی از بزرگمهر تا به امروز - جلد اول

کتاب وزیرکشی از بزرگمهر تا به امروز - جلد اول نوشته‌ی جعفر مهدی نیا ابتدا پیشینه وزیرکشی در ایران را مورد بررسی قرار داده و در ادامه شرح مختصری از زندگی وزیران مختلف که در طول تاریخ به قتل رسیده‌اند، ارائه می‌دهد.

می‌گویند تاریخ، زمین باروری است که در آن تخم اعم از مرغوب یا نامرغوب به هدر نمی‌رود! آیینه عبرتی است که خوبی‌ها و بدی‌ها را یکسان منعکس می‌کند و در معرض قضاوت و دیدگاه نسل‌های بعدی قرار می‌دهد.

همان طوری که صفحات رنگین زندگی، نام قهرمانان ملی ما را در بر دارد، اوراق زرین دیگری نیز هست که در آن‌ها از سیمای درخشان مردمی سخن می‌گوید که در راه راستی و حقیقت گام برداشتند و در این راه حتی از بذل جان خویش دریغ نورزیدند، سیمای قهرمانانی که آدمی با مشاهده آن‌ها در صفحات تاریخ میهن خود بی‌اختیار احساس غرور و افتخار می‌کند.

این کتاب نخست شما را با بزرگمهر بختگان که یکی از شخصیت‌های معروف دوران مدنیت ساسانی است، آشنا ساخته و سپس با استناد به منابع کهن ایرانی و عرب خاطرنشان می‌سازد که وی از استادان هرمز چهارم (فرزند خسرو انوشیروان) بوده اما به دلیل هوش بسیارش به عنوان وزیر انتخاب می‌شود.

در نهایت همین هوش سرشار او که باعث انتقادات بسیارش به وضع موجود مملکت شده بود سبب شد تا به وسیله‌ی خسرو کشته ‌شود. جعفر مهدی نیا در ادامه کتاب حاضر چگونگی انتصاب، عزل و قتل دیگر وزرای ایرانی نظیر، لطفعلی‌خان زند، میرزا تقی‌خان امیرکبیر و ... را شرح می‌دهد.

در بخشی از کتاب وزیرکشی از بزرگمهر تا به امروز - جلد اول می‌خوانیم:

ایرانیان، با شوری و کاوشی درخور، به بررسی و گزارش تاریخ گذشته‌ی خود پرداخته‌اند. بخشی از این گذشته، دوران دیرینه پیش از اسلام را در بر می‌گیرد. بسیار چیزها در مورد این بخش، که ده‌ها سده را در بر می‌گیرد، چندان روشن نیست. درباره‌ی این دوران دور و دراز، افسانه و واقعیت، اسطوره و تاریخ، سخت به هم در آمیخته است.

بعد زمانی، از میان رفتن تدریجی مدارک به دست انسان و طبیعت، سطح به طور نسبی نازل فرهنگ و شیوه‌ی تفکر خرافی و ابتدایی جامعه در آن ایام و غیره و غیره، موجب شده است که دانسته‌ها جسته و گریخته، مسلم‌ها و مطمئن‌ها محدود، و لکه‌های سفید و تھی، و موارد شک و حدس بسیار زیاد است.

 ۴۱۱ صفحه، ۹ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-9648698031 

چاپ ۱۳۹۳: ۵۴۶۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۲۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

بخش یکم: آغاز وزیرکشی در ایران
بخش دوم: وزیران برمکی و سرانجام آنان
بخش سوم: آغاز و سرانجام سه دیار دبستانی
بخش چهارم: قتل هفت وزیر
بخش پنجم: نقش ابراهیم کلانتر در سقط خاندان زند و صعود قاجاریه به سلطنت
بخش ششم: قتل سه وزیر نامدار تاریخ معاصر ایران

راهنمای دانلود کتاب وزیرکشی از بزرگمهر تا به امروز - جلد اول

برای دانلود کتاب وزیرکشی از بزرگمهر تا به امروز - جلد اول و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  وزیرکشی از بزرگمهر تا به امروز - جلد اول

نظرات کتاب وزیرکشی از بزرگمهر تا به امروز - جلد اول

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.