دانلود کتاب پدر ثروتمند، پدر فقیر


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب پدر ثروتمند، پدر فقیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب پدر ثروتمند، پدر فقیر

رابرت کیوساکی در کتاب پدر ثروتمند، پدر فقیر، طرز فکر ده‌ها میلیون نفر در سراسر جهان را درباره پول به چالش کشیده و تغییر داده است.

پدر ثروتمند، پدر فقیر (Rich Dad Poor Dad)، این افسانه را که باید درآمد بالایی داشته باشی تا ثروتمند شوی، نابود می‌کند. با این اعتقاد که خانه هم یک دارایی محسوب می‌شود، مبارزه می‌کند. به والدین نشان می‌دهد که چرا برای آموزش دادن راجع به پول به فرزندان‌شان، نمی‌توانند روی سیستم آموزشی مدارس حساب کنند. یک بار برای همیشه دارایی و بدهی را معنی می‌کند. به شما یاد می‌دهد که درباره پول چه چیز به فرزندان‌تان یاد بدهید تا در آینده موفقیت مالی پیدا کنند.

یکی از دلایلی که باعث می‌شود ثروتمندان هر روز ثروتمندتر شوند و اقشار متوسط و فقرا با فقر دست و پنجه نرم کنند این است که موضوع پول و چگونگی سرمایه‌گذاری و نیز استفاده از آن، تنها در خانه آموزش داده می‌شود. در واقع بیشتر ما تنها از طریق والدین‌مان با پول آشنا می‌شویم. در این صورت والدین فقیر چه چیزی می‌توانند راجع به پول به فرزندان‌شان بیاموزند؟ آن‌ها خیلی ساده می‌گویند: «در مدرسه باش و به سختی درس بخوان.» فرزندان چنین خانواده‌هایی ممکن است با نمره‌های عالی فارغ‌التحصیل شوند اما با ذهنیت و برنامه‌ریزی مالی یک انسان فقیر، زیرا آن‌ها در کودکی چنین آموزش دیده‌اند. اگر شما هم واقعا می‌خواهید بدانید که چگونه می‌توانید به شخصی ثروتمند تبدیل شوید و ثروتمند نیز باقی بمانید، این کتاب را حتما بخوانید.

رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki) می‌خواهد به ما بگوید چنانچه کسی خوشبختی و کامیابی را برگزیند، به آن دست خواهد یافت. اگرچه امروز شما یک باغبان، سرایدار یا حتی بیکار هستید، اما این توانایی را دارید که مسائل مالی را یاد بگیرید و به خانواده‌ی خود یاد بدهید. درحقیقت، فراست مالی فرایندی فکری است که از طریق آن می‌توانیم مشکلات مالی خود را برطرف سازیم.

امروزه با تغییرات فناوری و جهانی روبه‌رو هستیم که خیلی عظیم‌تر و دهشت‌بارتر از تغییرات پیشین هستند. هیچ‌کس علم غیب ندارد، اما مسئله‌ی مشخص و قطعی این است که تغییرات جلوتر از واقعیات رخ می‌دهند. چه کسی می‌داند در آینده چه پیش می‌آید، اما هرچه اتفاق بیفتد، ما دو انتخاب اصلی و اساسی داریم:
1. با آن‌ها محافظه‌ کارانه برخورد کنیم.
2. زیرکانه و با هوش و فراست با آن‌ها مواجه شویم.
این مهم، تنها از طریق تحصیلات و بیدارسازی نبوغ مالی خود و فرزندانمان میسر می‌گردد.

کیوساکی دوران کودکی جالبی داشته و از تجربه دو پدر بهره‌مند شده است! یکی پدر واقعی او که فردی تحصیل کرده با شغل دولتی و عالی بود اما زندگی متوسطی داشت و رابرت در کتاب‌هایش او را پدر فقیر معرفی می‌کند و دیگری پدر دوست صمیمی‌اش بود که فردی بدون تحصیلات دانشگاهی بود اما توانسته بود یک میلیونر خود ساخته شود و رابرت نام او را پدر پولدار گذاشته بود.

در بخشی از کتاب پدر ثروتمند، پدر فقیر می‌خوانیم:

در سال 1923، عده‌ای از دولتمردان بزرگ و ثروتمندترین تاجران، درهتل ساحلی اجواتر واقع در شیکاگو، گردهمایی را برگزار کردند. در بین آن‌ها افرادی همچون آقای چارلز اسچب، سرپرست بزرگ‌ترین شرکت خصوصی فولاد، ساموئل اینسال، ریاست بزرگ‌ترین صنایع همگانی دنیا، هووارد هاپسون، سرپرست بزرگ‌ترین شرکت گازی دنیا، اوار کروگر، ریاست کمپانی بین‌المللی کبریت که در آن زمان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌ها بود، لئون فریزر، ریاست بانک تسویه‌ی بین‌المللی، ریچارد ویتنی، ریاست بورس نیویورک، آرتور کاتن و جسی لیورمور، دو تن از بزرگ‌ترین معامله‌گران سهام و آلبرت فال، عضو ریاست کابینه‌ی دولتی، حضور داشتند. بیست و‌ پنج سال بعد این نه نفر کارشان بدین صورت خاتمه یافت. اسچب بعد از پنج سال قرض و بدهی در حالی مرد که حتی یک پنی هم نداشت. ساموئل اینسال در یک غربت در حال ورشکستگی مرد. کوروگر و کاتن نیز درحال ورشکستگی مردند. هاپسون دیوانه شد. ویتنی و آلبرت فال به تازگی از زندان آزاد شده‌اند. فریزر و لیور مور نیز خودکشی کردند.

شک دارم کسی بتواند بگوید واقعاً برای این مردان چه اتفاقی افتاد. اگر به سال 1923 نگاهی بیندازید، متوجه می‌شوید که آن زمان چند سالی جلوتر از سال 1929، یعنی سال رکود بازار و کساد مالی و اقتصادی، بوده است و بعید می‌دانم این افراد و زندگی‌شان تحت‌ تأثیر این رکود و شکست قرار گرفته باشند. نکته‌ی قابل‌ توجه این است که امروزه ما در زمانه‌ای زندگی می‌کنیم که تغییر و تحول خیلی سریع‌تر و عظیم‌تر از زمانه‌ی آن مردان رخ می‌دهد. شک دارم حتی در بیست و‌ پنج سال آینده ویرانگری بمب‌ها و انفجارها با فراز و نشیب‌هایی که این مردان در زندگی با آن روبه‌رو بودند، مطابقت کند. نگرانی من این است که بسیاری از مردم به‌ جای این‌که توجه خود را بر تحصیلات که عظیم‌ترین ثروت است معطوف دارند همه‌ی هم و غم خود را به مسائل مالی و پول اختصاص می‌دهند. اگر مردم این آمادگی ذهنی را پیدا کنند که نسبت به تغییر و تحولات انعطاف‌پذیر باشند و منطقی با آن‌ها برخورد کنند و سعی در یاد‌گیری داشته باشند، آن‌ وقت از طریق همین تغییرات و تحولات ثروتمندتر خواهند شد. اگر آن‌ها فکر کنند که با پول همه‌ی مشکلات حل خواهد شد، می‌ترسم آن‌ها زندگی پرمشقتی را پیش روی خود داشته باشند. هوش و ذکاوت مشکلات را حل کرده و پول تولید می‌کند. پول بدون هوش و ذکاوت خیلی زود بر باد فنا می‌رود.

 ۳۳۵ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8593-68-3 

چاپ ۱۳۹۷: ۲۳۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۷۰۰۰ ت - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

سپاس و قدردانی
مقدمه / یک ضرورت
مقدمه / پدر ثروتمند، پدر فقیر
بخش 1
درس 1: ثروتمندان برای پول کار نمی‌کنند.
بخش 2
درس 2: چرا باید سواد مالی را آموزش داد؟
بخش 3
درس 3: به فکر تجارت شخصی باشید.
بخش 4
درس 4: تاریخچه‌ی مالیاتی و اقتدار شرکت‌های سهامی
بخش 5
درس 5: ثروتمندان پول می‌آفرینند
بخش 6
درس 6: برای پول کار نکنید، برای یاد گرفتن کار کنید.
بخش 7
غلبه بر موانع
بخش 8
شروع کار
بخش 9
هنوز بیشتر می‌خواهید؟ بیان بعضی از بایدها
سخن آخر
درباره‌ی نویسنده

راهنمای دانلود کتاب پدر ثروتمند، پدر فقیر

برای دانلود کتاب پدر ثروتمند، پدر فقیر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  پدر ثروتمند، پدر فقیر

نظرات کتاب پدر ثروتمند، پدر فقیر

massih jesuschrist
۱۳۹۹/۱/۹
این کتاب برای کسانی که به سرمایه گذاری و خود اشتغالی علاقه دارند بسیار مناسب است. اگر چه تکرار مکررات در این کتاب خیلی زیاد به چشم می‌خورد
آنا اکبرنژاد
۱۴۰۰/۱/۷
واقعا تو مسائل کاری خیلی بهم کمک کرد و هنوز هم حس میکنم به همچین کتابی بابت کارهایم احتیاج دارم.. تشکر
Amirreza Bagheri
۱۳۹۸/۹/۱
کتاب خوبع اما بعضی مثال‌ها ممکنه نامفهوم باشه چون قوانین کشور ما کمی فرق داره ولی در کل کتاب کارامدیه
مشاهد همه نظرات (۱۴)