دانلود کتاب پرورش هوش هیجانی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب پرورش هوش هیجانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب پرورش هوش هیجانی

کتاب پرورش هوش هیجانی اثر کریستین وایلدینگ است. پس از خواندن این کتاب، درک شما از هوش هیجانی افزایش می‌یابد و درمی‌یابید که هوش هیجانی چگونه زندگی شادتری را برای شما به ارمغان خواهد آورد! فردی که هوش هیجانی دارد، می‌داند چگونه از آن استفاده کند و تمام مهارت‌هایی را که برای رشد و تعالی بیشتری نیاز دارد، در اختیار خواهد داشت.

با خواندن کتاب پرورش هوش هیجانی (change your life with emotional intelligence)، سفری را شروع می‌کنید که اگر آن‌را ادامه دهید، زندگی‌تان به‌طور کامل تغییر می‌کند و اعتمادبه‌نفس بیشتری پیدا خواهید کرد؛ همچنین روابط شما با دیگران، در خانواده و اجتماع نیز بهتر خواهد شد و در کار خود موفقیت بیشتری کسب خواهید کرد. اگر والد هستید (یا به‌هر طریق بر روی کودکان فعالیتی را انجام می‌دهید)، این فرصت را دارید که «مهارت‌های هوش هیجانی» را به فرزندانتان انتقال دهید و آن‌ها نیز با این روش می‌توانند روابط بهتری با محیط اطراف خود برقرار کنند، سطح عزت‌نفسشان افزایش می‌یابد، بیشتر می‌آموزند و از زندگی لذت بیشتری می‌برند! هم چنین شما درک کاملی از «معنا، مفهوم و تأثیر هوش هیجانی» کسب خواهید کرد، سپس شیوهٔ استفاده از این هوش را در حیطه‌های مختلف زندگیتان می‌آموزید که این فرایند موجب گسترش مهارت شما در زندگی خواهد شد.

در هر فصل، برای ارزیابی تعدادی تمرین، معین شده است. با خواندن این کتاب، سطح درک و مهارت شما افزایش می‌یابد. البته به‌میزان هوشمندی و ظرفیت درونی شما بستگی دارد که کدام مهارت‌ها و چه تعداد از آن‌ها را انجام دهید. اگر همهٔ مهارت‌ها را انجام دهید، نه‌تنها چیزی را از دست نمی‌دهید، بلکه بیشتر از حد تصور خود به‌دست خواهید آورد. انجام تمرینات، نباید برعهدهٔ فرد گذاشته شود؛ زیرا معمولاً بر طبق تجربه آن‌را انجام نمی‌دهند! به‌همین علت سعی شده است تمام تمرینات قابل اجرا باشد، فشاری بر روی خواننده ایجاد نکند و تعادل برقرار شود! اغلب مطالب این کتاب، نتیجهٔ خواندن، جذب و درک اصول هوش هیجانی خواهد بود.

کریستین وایلدینگ (Christine Wilding) سعی کرده است که کتاب را آن‌قدر فراگیر بنویسد تا تمام حیطه‌های زندگی؛ ازجمله کار، روابط شخصی و رشد فردی را در برگیرد؛ همچنین حیطه‌هایی که تمایل دارید فعالیت بیشتری بر آن‌ها داشته باشید. اگر فصلی از کتاب مورد توجه شما قرار نگرفت یا آن چیزی را که می‌خواستید، از آن دریافت نکردید، آن‌را نیز نادیده نگیرید؛ زیرا فصل‌های کتاب، در ارتباط با یکدیگر هستند. مهارت‌هایی که می‌آموزید در هر فصل آن تکرار می‌شود.گاهی ممکن است نیاز پیدا کنید، برخی «مهارت‌های مشابه» را برای «موقعیت‌های متفاوت» به‌کار ببرید. حتی اگر زمانی گمان کردید «این مهارت به کارم نمی‌آید...» آن فصل را نیز بخوانید و انجام دهید!

ما می‌توانیم به شیوه‌هایی متفاوت ذهن و زندگی‌مان را تغییر دهیم. برای شناسایی و کنترل هیجانات و احساسات، انتخاب‌های مثبت متعددی وجود دارد که می‌تواند مهارت‌های فکری (بازسازی شناختی) ما را گسترش دهد و نحوهٔ فکر و عملکردمان را با یکدیگر هماهنگ کند تا مهارت‌ها و ارزش‌های جدید را در زندگی بیاموزیم. کتاب حاضر، تمام جنبه‌های رشد هیجانی را شامل می‌شود تا جایی‌که می‌توانید زندگی خود را به‌صورت مثبت تغییر دهید. برخی از شما با «الگوی شناختی» آشنا هستید؛ الگویی که می‌گوید: «هر طور فکر کنید، همان‌طور احساس خواهید کرد» و برای آن‌هایی که با این الگو آشنا نیستند، مطالب روشن و مشخص خواهد شد.

 ۳۲۰ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-236-636-1 

چاپ ۱۳۹۵: ۲۸۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۶۹۰۰ ت - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

بخش اول: هوش هیجانی را بشناسید!
فصل 1: هوش هیجانی؛ در یک نگاه
فصل 2: چرا هوش هیجانی خیلی مهم است؟
بخش دوم: هوش هیجانی و شما، توانمند شدن
فصل 3: خودتان را چگونه می‌بینید؟
فصل 4: مثبت فکر کنید
فصل 5: رشد ارزش‌های بنیادین
فصل 6: هوش هیجانی و انعطاف‌پذیری
فصل 7: به‌کارگیری هوش هیجانی برای مقابله با خشم
بخش سوم: هوش هیجانی و ارتباط با دیگران
فصل 8: مسئولیت‌پذیری اجتماعی
فصل 9: رشد مهارت‌های ارتباطی
بخش چهارم: هوش هیجانی در عمل
فصل 10: هوش هیجانی در محل کار
فصل 11: هوش هیجانی در ارتباط صمیمانه
فصل 12: پرورش هوش هیجانی فرزندان
نتیجه‌گیری

راهنمای دانلود کتاب پرورش هوش هیجانی

برای دانلود کتاب پرورش هوش هیجانی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  پرورش هوش هیجانی

نظرات کتاب پرورش هوش هیجانی

مانی نادری
۱۳۹۸/۱۰/۲۸
این کتاب فوق العادست، ساده و روان و کاربردی. یکی از اساسی ترین‌های روانشناسی برای زندگی روانی راحت و بهره وری در زندگی هست. مکمل آموزه‌های این کتاب، دوره‌های روانشناسی "تحلیل رفتار متقابل" موسوم به اریک برن و "تئوری انتخاب" ویلیام گلاسر هست که به همه هم وطنان پیشنهاد می‌کنم برای ارتقای سطح سلامت روانی و روابطی خودشون و فرزندانشون و به طور کل داشتن جامعه سالم تر، پیگیر شرکت در این دوره‌ها باشن.
mohsen ghaffari
۱۳۹۶/۹/۱۸
اینگونه کتابها مانند پیامبران امروزی از طرف خداوند می‌باشند که از اعماق وجود انسانهای عاشق برآمده و راهنمای بشر بر روی کره زمین می‌باشند.
قاسم میرزایی
۱۳۹۸/۲/۱۸
واقعا عالیه. باید قبل 18 سالگی باهاش آشنا میشدم. برای والدین که میخوان انسانهای نرمال و موفقی رو پرورش بدن حتما ضروریه. در یک کلام انسان رو سوار و حاکم بر زندگی میکنه.
مشاهد همه نظرات (۳۵)