دانلود کتاب پشت نقاب‌ها چه مى‌گذرد؟

  • از: پیمان آزاد
  • ناشر: انتشارات ذهن آویز
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب پشت نقاب‌ها چه مى‌گذرد؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب پشت نقاب‌ها چه مى‌گذرد؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب پشت نقاب‌ها چه مى‌گذرد؟

کتاب پشت نقاب‌ها چه مى‌گذرد؟ به قلم پیمان آزاد با هدف آشنا کردن شما با شخصیت واقعی خود و اطرافیانتان به رشته‌ی تحریر درآمده است.

با آمدن کلمه نقاب نخستین چیزی که در ذهن همه‌ی ما نقش می‌بندد این است که چرا بسیاری از مردم نقاب برچهره می‌زنند؟ اصلا پشت نقاب‌ها چه می‌گذرد؟

امروزه بشر زندگی را همانند یک صحنه بازی می‌پندارد که در آن از ماسک و نقاب استفاده می‌شود. به همین خاطر پیمان آزاد در کتاب پشت نقاب‌ها چه مى‌گذرد؟ (The beyond & behind the personas) سعی دارد تا نقاب از چهره‌ها بردارد و خود واقعی‌تان را به شما نشان دهد.

پیمان آزاد در حقیقت به بررسی شخصیت واقعی افراد می‌پردازد. او نخست معنا و مفهوم نقاب را بیان می‌کند، سپس دلایل استفاده از نقاب‌ها و شخصیت‌های بدلی و نحوه دست کشیدن از آن‌ها‌ را به طور مفصل شرح می‌دهد. در واقع کتاب پشت نقاب‌ها چه مى‌گذرد سعی دارد تا شما را با مبحث مهم روان‌شناسى نقاب‌ها آشنا سازد!

نقاب به معنای پرسونا است. واژه‌اى که از ریشه پرسونالیته به مفهوم شخصیت می‌آید! در حقیقت شخصیت یعنى نقاب! امروزه در سایه یافته‌های جدید روان‌شناسى مى‌توانیم در پشت نقاب‌ها، خصوصیات رفتارى، احساسى و ... صاحب نقاب را تشخیص دهیم. چرا که صاحب نقاب، به طور ناخودآگاه دنبال نقابى مى‌رود که با درون او سازگاری دارد. به این ترتیب ایده‌آل‌هاى وى را مى‌توان از پشت این نقاب‌ها تشخیص داد.

در این کتاب شما نیز می‌توانید انگیزه روانى خود را در حفظ این نقاب‌ها بشناسید. در نهایت دست از زندگى با نقاب بردارید؛ همین. در این‌ صورت از مزاحمت‌هاى ذهنى یک ‌بار براى همیشه راحت و آسوده مى‌شوید و راه را براى یک زندگى سالم و خلاق باز می‌کنید؛ چرا که نقاب مانع بزرگى در راه خودشکوفایى آدمى است. کتاب حاضر آینه ویژگى‌هاى روانى ما نیز مى‌تواند باشد. چرا که ما را با روحیه و روان‌شناسى خود آشنا مى‌کند. بله این مقدمه‌اى است براى بیدارى ما نسبت به حقیقت.

در بخشی از کتاب پشت نقاب‌ها چه مى‌گذرد؟ می‌خوانیم:

بدون شک تجربه خودشناسى مى‌تواند به شناخت نقاب و برداشتن آن کمک کند. در اینجا شناخت خود توسط همین ذهن شرطى و برنامه‌ریزى‌ شده مورد نظر است. آدمى که مستعد بیدار شدن شده باشد، نخست از خود مى‌پرسد که: من کى هستم؟ باید خود را بشناسد. تا به حال عین یک ربوت عمل مى‌کرده، اکنون مى‌خواهد بداند که در ذهن و روان و احساسات او چه مى‌گذرد! خودشناسى دو مرحله دارد:

در مرحله اول شناخت خود یعنى شناختن خودباختگى‌هاى خویش، غرورها، عقده‌ها، باورها، وابستگى‌ها، شناخت علت‌ها و معلول‌هاست. اینکه چگونه در کودکى شرطى شده‌ایم و این تحفه‌ها را با خود به دوران جوانى و بزرگ‌سالى کشیده‌ایم. روان شناسان سال‌ها براى زدودن آثار جراحت‌هاى دوران کودکى وقت مى‌گذارند. آیا به جایى مى‌رسند؟

در مرحله دوم دست از درمان روان‌شناختى برمى‌داریم و متوجه مى‌شویم که من یک پدیده هوایى و ساختگى است. در نتیجه سبک مى‌شویم. رها مى‌شویم. در رهایى همچنان مراقب بازگشت خود با تمام ملحقاتش هستیم. دیگر فریب ذهن را نمى‌خوریم و جسم ما به ذهن ما جواب نمى‌دهد. چرا که متوجه مى‌شود چیزى به عنوان من یا ایگو و نفس وجود ندارد. تاکنون فریب ذهن را خورده است. یعنى ذهن از گیرها آزاد مى‌شود. و در نتیجه جسم هم احساس رهایى و آزادى مى‌کند.

 ۳۷۶ صفحه، ۹۸۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-118-103-0 

چاپ ۱۳۹۲: ۴۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش درآمد
نقش ما در زندگى
نقاب، ماسک و صورتک؟
هویت و نقاب
دیدن خود
نقاب و نقش‌زدایى در کلام مولوى
روان‌پویایى و ماسک
خالق من یا نفس
توقف!
بیدارى و فاصله از دیگران!
ملاحظات
حاصل کلام
طبیعت یا تربیت؟
پایان نامه

راهنمای دانلود کتاب پشت نقاب‌ها چه مى‌گذرد؟

برای دانلود کتاب پشت نقاب‌ها چه مى‌گذرد؟ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  پشت نقاب‌ها چه مى‌گذرد؟

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.