دانلود کتاب پول


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب پول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب پول

«پول» ترجمه‌ تک‌نگاری کنت جونز بر فیلم پول به کارگردانی روبر برسون است. آثار برسون، به اذعان همگان، از غنی‌ترین فیلم‌های تاریخ سینماست.

نویسنده این کتاب کنت جونز از منتقدان مطرح و صاحب‌نام امریکایی و نیز از نویسندگانِ نشریه‌یِ سینمایی فیلم کامنت است که مسئولیت برنامه‌ریزی انجمن سینمایی لینکلن در نیویورک را نیز بر عهده دارد.

پول چیست؟ نشانه‌یِ اعلامِ خطر؟ زورآزماییِ نیرویِ شری که انسان به آن تواناست یا زیباییِ نقصان‌ناپذیرِ واقعیت؟ قصه‌ای هشدارآمیز پیرامونِ خطراتِ سرمایه‌داریِ افسارگسیخته؟ درخواستی کلی از جهان که به فراسوی خودخواهی‌اش نگاهی بیفکند؟ واکاوی‌ای در بابِ چگونگیِ شکل‌گیریِ شر؟

پول فیلمی‌ است که حس زندگی در لحظه‌لحظه‌اش احساس می‌شود و از این حیث تقلیل آن به یک یا چند خطِ سیرِ فرمی یا محتوایی تساهلی مذبوحانه‌ است.

در میانِ آثارِ برسون، پول سریع‌ترین ریتم را دارد و در زمان محدودش، با سرعتی موشک‌وار، به شخصیت‌ها و مکان‌های متعددی می‌پردازد. برسون برای نخستین‌بار، به‌جای آن‌که به شیوه‌یِ مألوفِ خود کنش‌ها را حولِ محورِ شخصیت مهندسی کند، قهرمانش را در مرکزِ کنش‌هایِ در حال وقوع قرار می‌دهد.

در نگاهی کلی این کتاب می‌تواند راهنمایی باشد برایِ چگونگیِ نزدیک‌شدن و پرداختن به یک فیلم از ابعاد گوناگون و نگارش تحلیلی مفصل بر آن، و در خلال آن ترسیم تصویری از جهان‌بینی فیلم‌ساز. از نکاتِ بدیعِ کتابِ پول توجه به منبعِ اقتباسِ فیلمِ برسون، داستان یک کوپنِ جعلیِ تالستوی، است. تحلیل جونز به‌عنوان نمونه‌ای از تک‌نگاری بر فیلمی اقتباسی نشان می‌دهد که چگونه می‌توان اثر ادبی‌ای را کاوید که فیلم براساس آن ساخته شده است.

 ۱۲۵ صفحه، ۵۴۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-9509-01-0 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه‌ی مترجمان
سپاس‌گزاری
درباره‌ی برسون
درباره‌ی داستان یک کوپن جعلی
پول
فرجام
بعد التحریر
پی‌نوشت‌ها
کتاب‌شناسی
تصاویر

راهنمای دانلود کتاب پول

برای دانلود کتاب پول و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  پول