دانلود کتاب پیر مرگ


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب پیر مرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب پیر مرگ

سر والتر اسکات در کتاب پیر مرگ، یک قسمت از تاریخ خونبار اسکاتلند را در قالب داستانی تأثیرگذار به تصویر می‌کشد.

سر والتر اسکات (Sir Walter Scott) در سال 1771 در شهر ادینبورو پایتخت اسکاتلند به دنیا آمد. او در کودکی مبتلا به مرض فلج اطفال شد و تا آخر عمر از این بیماری رنج کشید. او قبل از شروع داستان‌نویسی، در مرزهای اسکاتلند و انگلستان به شهرت رسید و در سطح جهانی شناخته شد. او کتاب‌های زیادی به انتشار رساند و مهم‌ترین آن‌ها کتاب کلاسیک پیرمرگ (Old Mortality) است. والتر اسکات برای نوشتن این کتاب زحمات زیادی کشید.

در سال 1825 بحران بانکی در انگلستان باعث نزول بنگاه چاپ و نشر کتاب در اسکاتلند شد که والتر اسکات سهامدارش بود. اسکات در این حادثه تمام ثروت و زندگی خود را از دست می‌دهد. در این شرایط او کمک هیچ کسی را قبول نمی‌کند و تصمیم می‌گیرد که از راه نوشتن وضع مالی بد خود را درست کند. او در سال 1832 به دلیل بیماری تیفوس در خانه باشکوهی که برای خود و خانواده‌اش ساخته بود از دنیا رفت. او تا زنده بود بیشتر بدهی‌های خود را پرداخت کرد و بعد از مرگش، تا دو سال با فروش کتاب‌هایش تمام بدهکاری‌هایش پرداخت شد.

این کتاب بزرگ در گذشته مورد توجه نبوده، زیرا بخش بزرگی از آن به زبان خاص اسکاتلندی نوشته شده که حتی برای یک فرد انگیسی زبان هم قابل درک نمی‌باشد. در انتهای این کتاب، برای انگلیسی زبانان یک فرهنگ لغات مفصل اسکاتلندی آورده شده، بنابراین می‌توان تصور کرد که ترجمه چنین کتابی به فارسی کار راحتی نبوده است.

در بخشی از کتاب پیر مرگ می‌خوانیم:

وقتی رژه افراد مسلح با وجود مسائل و مشکلات سوارکاران و اسب‌ها کم و بیش بخوبی به انتها رسید شخصی با صدای بلند اعلام کرد که افرادی که برای مسابقه تیراندازی به تصویر طوطی چنانکه در قبل ذکر آن رفت دور هم جمع شده و خود را حاضر کنند. تیرکی در زمین استوار شده و روی تیرک تصویر رنگین پرنده‌ای که قرار بود به آن شلیک شود نصب شده بود. حتی کسانی که به هر دلیلی با این مراسم رژه افرادی که به طرفداری از سلطنت تشکیل شده بود موافقت نداشته و با نظر تحقیر و استهزا به آن نگاه می‌کردند توجه خاصی نسبت به این مسابقه مبذول می‌داشتند. همه مردم جلو آمده و منتظر شروع مسابقه شدند. شرکت کنندگان یک بیک جلو آمده و بسمت تصویر پرنده تیراندازی می‌کردند. بسته به اینکه تیر به کدام قسمت از هدف اصابت کرده باشد مردم تیرانداز‌ها را تشویق کرده و یا آن‌ها را تمسخر کرده و به آن‌ها میخندیدند.

نوبت به مرد جوان لاغر اندام و بلند قدی که لباسی ساده و بدون زینت بتن داشت رسید که با وقار جلو آمد. با وجود سادگی لباس، حرکات و رفتار او طوری بود که جای شک و شبهه‌ای برای کسی باقی نمی‌گذاشت که او تعلق بیک خانواده اشرافی دارد. او تفنگ بدست جلو آمد، بالاپوش سبز رنگ خود را روی شانه‌هایش انداخته و کلاه بزرگ پردارش نشان‌دهنده مقام اجتماعی بالای او بود. زمزمه‌ای از تماشاچیان مسن‌تر با دیدن او بگوش می‌رسید که می‌گفتند:

" آقایان... نگاه کنید... این پسر واقعی پدریست که به شجاعت شهرت داشت."

 ۳۳۹ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب پیر مرگ

برای دانلود کتاب پیر مرگ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  پیر مرگ
عبدالمناف آق ارکاکلی
۱۳۹۹/۴/۱۴
بنظر میرسد که داستان کتاب برگرفته از واقعه‌ای تاریخی و مهم در اسکاتلند است.
شخصیت پردازی داستان قوی است و موضوع داستان؛ اتفاقات و جریان‌های آن همبستگی زیبایی دارد و نویسنده توانسته است فضاسازی زیبا بیشتر...
لیلا آمره ئی
۱۳۹۸/۱۱/۲۸
داستان جالبی بود ولی غلط املایی زیاد داشت
Sami Sh
۱۳۹۸/۱۱/۱۳
من خیلی دوست داشتم خیلی خیلی قشنگ بود. پیشنهاد میکنم حتما بخونید
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۰)