معرفی و دانلود کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟

عکس جلد کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟
قیمت:
۴۰,۰۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟

کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟ داستانی زیبا به قلم دکتر اسپنسر جانسون است؛ این اثر پرفروش، داستان زندگی ما انسان‌ها و تلاش‌هایمان در مسیر رسیدن به موفقیت حرفه‌ای و شخصی را در قالب یک قصه بیان می‌کند. پنیری که شخصیت‌های کتاب در جست‌وجوی آن هستند، درواقع همان اهداف زندگی‌ست و سؤال اصلی این‌جاست که: چگونه می‌توان پنیرهای بیشتری به دست آورد؟

درباره‌ی کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟

فرقی نمی‌کند کودکی پنج‌ساله باشیم یا انسانی بالغ؛ همه‌ی ما در برابر قصه‌ها، به یک اندازه تأثیرپذیریم. به همین دلیل است که انسان‌های هوشمند، همیشه از داستان‌‌ها و حکایت‌ها برای آموزش مفاهیم مهم استفاده می‌کنند. دکتر اسپنسر جانسون (Spencer Johnson)، متخصص حوزه‌ی موفقیت و نویسنده‌ی مشهور کتاب‌های خودیاری و روان‌شناختی، یکی از همین انسان‌های زیرک است. او در کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟ (Who Moved My Cheese) برخی از عمیق‌ترین آموزه‌های خود را در قالب یک قصه‌ی شیرین و خواندنی بیان کرده است.

کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟ چهار شخصیت دارد. دو موش به نام‌های اسنیف و اسکاری، و دو آدم کوچولو به اسم هِم و هاو. این چهار شخصیت، همگی در هزارتویی پرپیچ‌وخم زندگی می‌کنند و غذای اصلی آن‌ها پنیر است. اما هر کدام از آن‌ها روشی متفاوت برای جست‌وجوی روزانه‌ی خود به دنبال پنیرهایشان دارند. کاراکترهایی که اسپنسر جانسون در این کتاب به‌عنوان موش انتخاب کرده، ساختار مغزی ساده‌ای دارند و سعی می‌کنند که برای پیدا کردن پنیر، بیشتر از غریزه‌ی خود استفاده کنند. اما آدم‌ها که با وجود قامت کوتاه و بدن کوچکشان، از مغزی بسیار پیچیده‌تر از مغز موش‌ها برخوردارند، در مسیر جست‌وجوی پنیر، از باورها و افکاری استفاده می‌کنند که هیچ موشی تابه‌حال به ذهنش هم خطور نکرده است.

با این حال نکته‌ی جالب در ادامه‌ی داستان کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد، این‌جاست که تفاوت در ویژگی‌های ذهنی و شیوه‌های جست‌وجوی این دو گروه، به این معنی نیست که هم و هاو، همیشه بیشتر و بهتر از اسنیف و اسکاری، غذای خود را به چنگ می‌آورند. راز پیدا کردن پنیرهای خوب و خوشمزه، همیشه در بهره‌مند بودن از ساختار مغزی پیچیده‌تر نهفته نیست. دکتر اسپنسر جانسون در این کتاب، به زیبایی نشان می‌دهد که چگونه تغییرات بزرگ در زندگی، بی‌آنکه انسان انتظارش را داشته باشد، از راه می‌رسند و بسیاری از برنامه‌ها و نقشه‌های قبلی را به باد می‌دهند. او با قصه‌ی موش‌ها و آدم‌هایش، یادمان می‌دهد که چگونه باید در برابر این تغییرات منعطف باشیم و خودمان را برای ادامه‌ی زندگی تحت هر شرایطی آماده کنیم.

یکی از پیام‌های اصلی اسپنسر جانسون در کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟ این است که هیچ‌گاه از تغییر نترسید و همیشه در جست‌وجوی راه‌هایی بهتر و مؤثرتر در مسیر رسیدن به موفقیت‌های شخصی و شغلی خود باشید. انسان‌های این کتاب، نماد شخصیت‌هایی هستند که در برابر تغییر در زندگی و رفتار خود مقاومت می‌کنند و به همین دلیل فرصت‌های بهتر را بدون هرگونه آزمون‌وخطایی، به‌آسانی از دست می‌دهند. از نظر اسپنسر جانسون برخی اوقات باید به غریزه‌مان اعتماد کنیم و با شجاعت به سمت مرزهایی فراتر از چارچوب‌های فعلی‌ای که برای خود ساخته‌ایم حرکت کنیم.

ممکن است که در ابتدای کار از تجربه کردن حوزه‌های جدید هراس داشته باشیم و با تمام توان به دنیای امنی که برای خود ساخته‌ایم بچسبیم. اما اسپنسر جانسون در کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد به شما اطمینان می‌دهد که رها کردن روش‌های ناکارآمد گذشته و چیزهایی که مدت‌هاست به آن‌ها خو گرفته‌ایم، نه‌تنها به ضرر شما نیست؛ بلکه علاوه‌بر هدایت کردن شما به سمت موفقیت و بهره‌وری بالاتر، احساس آزادی و آرامش زیادی را هم برایتان به ارمغان خواهد آورد. کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد را انتشارات طاهریان با ترجمه‌ی محمدعلی ساری اصلانی به چاپ رسانده است.

جوایز و افتخارات کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟

  • فروش بالغ بر دوونیم‌میلیون نسخه در سراسر جهان
  • یکی از عناوین فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز برای پنج سال مکرر
  • راه یافتن به فهرست کتاب‌هایی که زندگی‌تان را دگرگون خواهند کرد
  • از پرفروش‌ترین کتاب‌های سایت آمازون
  • راه‌یافته به فهرست کتاب‌های برگزیده‌ی پابلیشرز ویکلی

نکوداشت‌های کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟

  • دکتر جانسون یکی از مورداحترام‌ترین متفکران و نویسندگان روزگار ما است. او در کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد، پاسخ‌هایی ساده به معضلاتی دشوار داده است. (آمازون)
  • چه کسی پنیر مرا جابجا کرد، یکی از موفق‌ترین کتاب‌هایی‌ست که تاکنون در زمینه‌ی کسب‌وکار نوشته شده‌اند. (دیلی تلگراف)
  • دکتر اسپنسر جانسون توانایی منحصربه‌فردی در جذاب و درعین‌حال موجز نوشتن دارد. این نویسنده از نظر من به‌شدت تحسین‌برانگیز است. (نورمن وینسنت پیل)
  • چه کسی پنیر مرا جابجا کرد، کتابی فوق‌العاده تأثیرگذار از اسپنسر جانسون است. (فایننشال تایمز)
  • این کتاب شما را به سطح بالایی از هیجان و انرژی می‌رساند و آماده‌تان می‌کند که بروید و به دنبال پنیر خود بگردید. (مؤسسه‌ی Better Business)

کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد برای چه کسانی مناسب است؟

انسان‌هایی که به دنبال اصولی برای زندگی بهتر هستند، و همچنین، کسانی که خود را گرفتار موقعیتی سخت می‌بینند، و یا از تغییر دادن وضعیت خود ناتوانند، مخاطبین اصلی این کتاب هستند. اگر می‌خواهید از ورای چارچوب تعیین‌شده‌ی زندگی خود، نگاهی به آن سوی دیوار بیندازید و مسیر رسیدن به موفقیت را به‌وضوح ببینید، مطالعه‌ی کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد، به قلم اسپنسر جانسون را از دست ندهید.

با اسپنسر جانسون بیشتر آشنا شویم

وی از نویسندگانی‌ست که آثارش محبوبیتی جهانی دارند. اسپنسر جانسون همواره تلاش کرده تا مفاهیم اساسی و مهم برای رسیدن به موفقیت را با زبانی ساده و همه‌فهم در کتاب‌های خود شرح دهد. شاید همین، دلیل اصلی محبوبیت او باشد. از میان کتاب‌های پرفروش این نویسنده، علاوه‌بر «چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟»، می‌توان به «مدیر یک دقیقه‌ای» اشاره کرد. ذکر این نکته نیز جالب است که آثار اسپنسر جانسون، تاکنون به بیست‌وشش زبان زنده‌ی دنیا ترجمه شده‌اند.

در بخشی از کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟ می‌خوانیم

هِم و هاو به ایستگاه پنیر رسیدند.
از آن‌جایی که هیچ‌وقت به تغییرات کوچکی که در هر روز اتفاق می‌افتاد توجهی نداشتند، صحنه‌ای که با آن روبه‌رو شدند بسیار غیرمنتظره بود. زیراکه وجود پنیر در آن‌جا را مسلم می‌دانستند.
آن‌ها به هیچ وجه آماده‌ی پذیرش چنین وضعی نبودند.
هِم فریاد زد چه شده؟ هیچ پنیری نیست!
هیچ پنیری نیست! او طوری فریاد می‌کشید که انگار اگر داد و فریاد کند پنیر به جای اولش برمی‌گردد.
فریاد زد: چه کسی پنیر مرا برداشته است؟
سرانجام دستانش را به کمر زد و با تمام نیرو فریاد زد: این عادلانه نیست!
هاو فقط ناباورانه سرش را تکان می‌داد. او هم فکر می‌کرد که باید همیشه در ایستگاه C پنیر وجود داشته باشد. مدت‌ها حیران و بهت‌زده در آن‌جا ایستاد. او ابداً انتظار چنین وضعیتی را نداشت. اوضاع خیلی آشفته بود.
هِم هنوز داشت فریاد می‌زد، اما هاو نمی‌خواست این داد و فریادهای هم را بشنود.
او نمی‌خواست واقعیتی را که اتفاق افتاده است بپذیرد، برای همین سعی می‌کرد به آن فکر نکند.
رفتار آدم‌کوچولوها اصلاً جالب و مؤثر نبود. اما می‌شد آن‌ها را درک کرد.

فهرست مطالب کتاب

رباره‌ی نویسنده
ابعاد ساده و پیچیده‌ی وجودِ ما
داستانی پشت پرده‌ی داستان
قسمت اول: گردهمایی دوستانه
قسمت دوم: چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟
قسمت سوم: بحث و گفتگو در عصر همان روز

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟
نویسنده
مترجممحمدعلی ساری اصلانی
ناشر چاپیانتشارات طاهریان
سال انتشار۱۳۸۴
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات72
زبانفارسی
شابک978-964-8406-02-2
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟

محمدخورشیدی
۱۴۰۲/۱/۲۹
کتاب بسیار بسیار عالی و مفیدی هست برای افراد هدفمند و با نگرش، که خیلی خوب با یک داستان بسیار زیبا بیان شده، بنظرم کسانی که دنبال موفقیت و متعهد به هدف هاشون هستن حتما حتما این کتاب رو مطالعه کنن، قبل از مطالعه هرکتاب خودسازی حتما اول این کتاب را مطالعه کنید بسیار عالی و بی نظیر هستش، ممنون از اپلیکیشن کتابراه
رسول صفائی
۱۳۹۵/۶/۱۶
واقعاً لذت بردم. دفعه اولم بود این کتاب رو خوندم اما کلی نکته ازش گرفتم. الان میفهمم ک امیرالمومنین زمانی که فرمودند:کسی که دو روزش مثل هم باشد مسلمان نیست. یعنی چی؟
Mehran Z
۱۳۹۷/۷/۲۶
من نسخه صوتیش رو گوش کردم، محتوای کتاب بسیار مفیده در حالی که بصورت یک داستان ساده و جالب بیان شده و حتما بعد از تمام کردن کتاب سعی به تغییر دادن عادات خود میکنید. با تشکر از کتاب راه
حمیرا ابدالی
۱۳۹۹/۱۲/۲۴
کتاب بهت باور اینو میده که بقیه هم مث تو موندن و نمیخوان تغییر کنن اما تو تغییر رو شروع کن و لذت ببر ممنون از کتاب راه چند سال بود که نمی‌تونستم کتاب بخونم اما دوباره شروع کردم
ch b
۱۳۹۹/۱۱/۲۵
کتاب ب زبان ساده و در قالب داستانی بچگانه ب مفاهیم عمیق و مهمی اشاره کرده، یک بار خوندن این گتاب کافی نیست، با هر بار خوندنش ب مفاهیم جدیدی میرسیم ک واقعا ب درد بخوره
یوسف اسماعیلی
۱۳۹۹/۸/۱۹
اولین کتاب مثل اولین عشق میمونه اونجوری که اولین که میخونی روت تاثیر میزاره اولین عشقم وقیتی ب چشماش نگاه میکنی تنت میلرزه عالی ولی من دره‌ها و قله‌ها اولین کتابی بود که خونپم
pourya mirzaee
۱۳۹۸/۴/۴
کسی که این کتاب رو‌نوشته از هزاران خیر و کسانی که به مردم کمک مالی میکنن با ارزشتر و مهمتر و قابل پرستش تره چون راه درستو نشون ادما دادن کمک معنوی ذهنی خیلی بهتر از کمک مادی کردنه
حسین فرحبخش
۱۳۹۵/۸/۲۳
خیلی آموزنده بود دنیادرحال تغییراست ومااگر مانند هم تغییرنکنیم افسرده وناامید میشیم بایدتغییرات رابپذیریم وهمزمان باتغییرات خودمان هم تغییرکنیم
حسام هاشمی
۱۳۹۵/۵/۵
واقعا عاالی بوودد یکی از اون کتابهاییه ک واقعا اگ نخونی ضرر کرده واقعا واقعا واقعا ارزش وقت گذاشتنو داره خیییییلیییی جالب بود. شک نکن دوست من بخون حتما!
فائزه قزل
۱۴۰۲/۱/۱۸
کتاب به زبانی بسیار ساده نوشته شده ولی به یک نکته کلیدی اشاره کرده که اکثر ما اون موقعیت رو تجربه کردیم و هدف و مقصد یک چیز هست ولی مسیر ممکنه تغییر کنه
شاهین محمدنژاد
۱۳۹۸/۱۲/۱۰
معرکه عااالی برای نگرش‌ها و مهم‌ترین چیز در همه کارا نگرش هاست و عااالی بود چون نگرش‌ها رو درست میکنه و رو نگرشا تاثیر بخشه این کتاب
ali alone
۱۳۹۷/۴/۲۵
سال ٩٢ با خوندن این کتاب زندگیم متحول شد
اولش فکر کردم‌ی داستان بچگونه معمولیه
ولی بعد چند بار خوندن فهمیدم اگه صدبار هم بخونم بازم‌ی چیز تازه یاد میگیرم ازش.
میلاد مرجانی
۱۳۹۶/۱۱/۲۳
این کتاب فوق العادس و از اون سری کتاب هاایی هست که خوندنش برای همه واجبه. ضعف‌ها و افکار مخرب رو نشون میده و کمک میکنه بدون ترس به سوی هدفتون برید
سعید افشار
۱۳۹۶/۱/۱۳
این کتاب رو سال ۸۵ خوندم. جز اولین کتابهایی بود که در زمینه موفقیت مطالعه کردم. یه داستان ساده ولی با مفهومی بسیار زیبا که همون تغییرات باشه. از دستش ندید
بیژن احمدی
۱۳۹۵/۹/۱۱
کتاب عالی بود. هر کس که می‌خواهد در زندگی تغییر کند این کتاب را بخواند مطمعن باشد که نکات خوبی را بدست می‌اورد
مشاهده همه نظرات 75

راهنمای مطالعه کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟

برای دریافت کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.