دانلود کتاب چگونه با کودکان صحبت کنیم تا یاد بگیرند


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب چگونه با کودکان صحبت کنیم تا یاد بگیرند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب چگونه با کودکان صحبت کنیم تا یاد بگیرند

در کتاب چگونه با کودکان صحبت کنیم تا یاد بگیرند نوشته‌ی ادل فبر و الین مازلیش، سعی شده، محیطی احساسی ایجاد شود که برای کودکان امن باشد تا آغوش خود را به روی مسائل تازه و ناآشنا باز کنند.

پدران، مادران و آموزگاران باید دست به دست هم بدهند و با یکدیگر همکاری کنند. هر دو طرف باید تفاوت میان واژه‌هایی را بدانند که باعث تضعیف یا تقویت روحیه می‌شود، واژه‌هایی که سبب برخورد یا همکاری می‌شود، واژه‌هایی که حضور ذهن کودک را مختل می‌کند و اندیشیدن را برای او ناممکن می‌سازد، و واژه‌هایی که علاقه طبیعی او را به یادگیری بالا می‌برد.

ادل فبر (Adele Faber) و الین مازلیش (Elaine Mazlish) در کتاب چگونه با کودکان صحبت کنیم تا یاد بگیرند، نشان داده‌اند که کودکان چگونه می‌توانند مسئولیت بپذیرند و خویشتن‌داری را تمرین کنند. روش‌های متعددی پیشنهاد شده است که کودکان را تشویق می‌کند تا بدانند کیستند و چه کسی می‌توانند باشند.

در بخشی از کتاب چگونه با کودکان صحبت کنیم تا یاد بگیرند (how to talk so kids can learn) می‌خوانیم:

طی دومین سال تدریسم، نامه‌ای شوک‌آور از دفتر مدرسه به دستم رسید. کلمات به من شلیک می‌کردند: با تأسف باید به اطلاع برسانیم... کسر بودجه... کاهش... انتقال به مدرسه‌ی جدید... دبستان هِملاک.» در چند هفته‌ی اول تابستان سعی می‌کردم مطالب نامه را از ذهن خود بیرون کنم، ولی هر چه پاییز نزدیک‌تر می‌شد این مسئله که باید دوباره همه‌چیز را در مدرسه‌ای تازه از شروع کنم بر تشویق من می‌افزود. سعی کردم خود را آرام کنم؛ مدرسه، مدرسه است، بچه‌ها هم بچه‌اند. مدرسه که با مدرسه فرق نمی‌کند. از این گذشته، دو سال دیگر تدریس به پایم نوشته شده بود.

در روز تعیین کلاس فهمیدم من تنها کسی نیستم که برای خدمت در دبستان هملاک اعزام شده‌ام. معاون مدرسه تمام آموزگاران تازه‌ وارد را به کناری کشید و به طور خلاصه سیاست کاری و نظام آموزشی مدرسه را برای همه توضیح داد. شاگردان «بد» هدف اصلی او بودند و می‌گفت چگونه باید سرسختی نشان دهیم. در پایان به ما گفته شد هر یک آموزگاری به عنوان مشاور خواهیم داشت که برای پیمودن «راه درست» به ما کمک خواهد کرد. من خوشحال بودم که روز بعد به کلاس می‌روم بیشتر از آن نمی‌توانستم درباره‌ی برگه‌ی مراجعه به دفتر و بازداشت و اخراج توضیحی بشنوم.

 ۷۷ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۳، قیمت الکترونیکی: ۳۵۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

چگونه با کودکان صحبت کنیم تا یاد بگیرند
1- چگونه با احساساتی که مانع یادگیری است، روبه‌رو شوید
2- هفت مهارتی که کودکان را به همکاری دعوت می‌کند
3- دشواری‌های مجازات و تنبیه
راه‌هایی که فرد را به انظباط فردی هدایت می‌کند
4- حل مشکلات با کمک یکدیگر
شش مرحله که ضامن تعهد و خلاقیت کودکان است
5- حرف‌های زیادی برای گفتن
6- چگونه کودکی را که در یک نقش محبوس شده است، آزاد کنیم.
7- مشارکت اولیا و مربیان با یکدیگر
8- گیرنده‌ی رؤیا

راهنمای دانلود کتاب چگونه با کودکان صحبت کنیم تا یاد بگیرند

برای دانلود کتاب چگونه با کودکان صحبت کنیم تا یاد بگیرند و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  چگونه با کودکان صحبت کنیم تا یاد بگیرند

نظرات کتاب چگونه با کودکان صحبت کنیم تا یاد بگیرند

ناهید خانم
۱۳۹۷/۴/۱۸
این کتاب محشره به همه پدر مادرها و مربی‌ها توصیه میکنم که مطالعه کنند من در حین خوندن راهکاراشو روی بچم امتحان میکردم نتیجه بخش بود واقعا ممنون از کتابراه
الهام. ت
۱۳۹۹/۳/۲۹
برخلاف کتابهای روانشناسی که بیشتر وقتها حوصله خواننده رو سر میبرن ساختار داستانگونه‌اش در کنار آموزش روانشناختی عالی و آموزنده بود
مرتضی عطاءاللهی
۱۳۹۷/۱۰/۲۰
سلام تا اینجایی که من خوندم به نظرم مفید بودش. خوب کلا کتاب خوندن مفیده.
مشاهد همه نظرات (۸)