دانلود کتاب کار، کار انگلیسی‌هاست


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب کار، کار انگلیسی‌هاست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب کار، کار انگلیسی‌هاست

کتاب کار، کار انگلیسی‌هاست نوشته جک استراو، علت بی‌اعتمادی ایرانیان نسبت به بریتانیا را بررسی می‌کند. آغاز این کتاب با سفر تفریحی استراو و همسرش در سال 1394 به ایران همراه است.

نام این کتاب از یک ضرب‌المثل معروف گرفته شده که در کتاب «دایی جان ناپلئون» نیز شخصیت اصلی، پشت پرده هر اتفاق منفی و بدی را کار انگلیسی‌ها می‌دانست.

اگر می‌خواهید بدانید که روابط ایران و انگلیس در سال‌های بعد چگونه پیش خواهد رفت، باید این کتاب را بخوانید. کتاب کار، کار انگلیسی‌هاست (The English job) موفقیت‌های دیپلماتیک اولیه جک استراو (Jack Straw) در پرونده هسته‌ای ایران را به تصویر می‌کشد.

این کتاب بسیار ارزشمند است و جنبه‌های شخصی، سیاسی و تاریخی مسئله‌ای را در سه بعد به تصویر می‌کشد که همیشه دیگران به آن نگاه یک بعدی داشته‌اند. استراو کتاب را با فصل‌بندی بسیار خوبی به رشته تحریر درآورده است و با شیوه روایی جذاب، مرور مناسبی بر تاریخچه روابط ایران و بریتانیا از تاریخی که بدان دسترسی داشته تا زمان حال دارد.

در بخش‌هایی از کتاب اشاراتی به آیت‌الله کاشانی، فدائیان اسلام، بسیج، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، امام خمینی، آیت‌الله خامنه‌ای، انتخابات سال 1388، پرونده هسته‌ای ایران و سایر مقامات گذشته و حال حاضر ایران شده است.

چندین دیدگاه درباره کتاب کار، کار انگلیسی‌هاست:

- ویلیام هیگ: «برای دهه‌ها وزرای خارجه بریتانیا درگیر چالش عظیم نحوه برخود موفقیت‌آمیز با رهبران ایران بوده‌اند. جک استراو با درک عظیم خود از فرهنگ، روانشناسی و تاریخ ایران که در این کتاب آن را نوشته از این هم فراتر رفته است. هرکسی که می‌خواهد بداند روابط با ایران در سال‌های بعد چگونه بهبود خواهد یافت باید این کتاب را بخواند. این اثر راهی را که خیلی از ما باید برویم نشان داده است.»

- سرجان سایرز (رئیس سرویس اطلاعات مخفی 2014-2004): «جک استراو پیشتاز مذاکرات با ایران بود. این کتاب موفقیت‌های دیپلماتیک اولیه وی در پرونده هسته‌ای ایران در برابر واقعیت تلخ سیستم ایرانی را به تصویر می‌کشد. ایران همیشه منطقه‌ای راهبُردی بوده است حتی زمانی که آمریکاییان تحریم‌ها را جایگزین دموکراسی می‌کنند. خواندن کتاب جک برای کسانی که تشنه درک عمیق‌تر از پیچیده‌ترین و جالب‌ترین کشور خاورمیانه هستند توصیه می‌شود.»

- بریجیت کندال (خبرنگار دیپلماتیک بی‌بی‌سی): «کتابی که هم بسیار خواندنی است و هم برای فهم شخصیت جک استراو ضروری است. تحلیل استراو دربارۀ آنچه روابط ایران و انگلیس را شکل داده است، شفاف است. درک عمیق او از ایران به‌خوبی نمایان است و فراز و نشیب‌های ماجراهای او در ایران هم در زمانی که به‌عنوان وزیر خارجه بریتانیا به آنجا رفت و هم بعد از آن، دیده می‌شود.»

- سرپیتروست ماکوت (سفیر سابق بریتانیا): «برای وزیر خارجه بسیار نادر است که آن‌چنان با یک کشور و روابطش با بریتانیا درگیر شود که دربارۀ آن کتابی بنویسد؛ اما این آن چیزی است که جک استراو انجام داده است. او درک عمیقی از تجربیات خودش را به ما نشان می‌دهد و با دقت تمام قرن‌ها روابط ایران و بریتانیا را به تصویر می‌کشد. او توصیه‌هایی برای هر دو طرف هم با خود دارد.»

- لرد ریکتز (رئیس سابق سرویس دیپلماتیک و مشاور امنیت ملی): «برای جک استراو، ایران در آغاز مسئله‌ای عمومی بود و بعد به چالشی شخصی تبدیل شد. در کتابی خواندنی، او کشفیات خود از روابط پر فراز و نشیب بریتانیا و ایران را با نگاهی سیاستمدارانه بیان می‌کند و تناقضات این کشور را در فراسوی مرزهایش به تصویر می‌کشد.»

در بخشی از متن کتاب کار، کار انگلیسی‌هاست می‌خوانیم:

یک دهه قبل از جنگ جهانی اول، با انقلاب مشروطه امیدهایی زنده شد که توسط شاه همگی به باد رفتند. چون «اراذل» خواهان بازیافت قدرت استبدادی بودند که از دست داده بودند. آن دوران در مقایسه با دوران فاجعه باری که ایران در زمان جنگ تجربه کرد نسبتاً دوران بهتری بود و البته بیشترین تقصیر هم متوجه بریتانیا بود.

ایران رسماً در جنگ بی‌طرف بود اما این به این معنی نبود که بتواند از آن به دور باشد. نبود نیروی دفاعی بزرگ با تسلیحات خوب که بتواند در مقابل متجاوز از خود دفاع کند، ایران را به منطقۀ جنگی تبدیل کرد. عثمانی‌ها مشغول جنگ با روسیه بودند. نیروهای روس با عبور از مشهد وارد ایران شدند و حتی بعد از قم و همدان به نزدیک تهران هم رسیدند. تعداد زیادی از نیروهای ارتش انگلیس (که اکثراً نیروهای هندی بودند) برای اشغال جنوب و جنوب غرب و محافظت از حوزه‌های نفت خام انگلیس و پالایشگاه آن عازم منطقه شدند. علاوه بر این‌ها بریتانیا، نیروی تپانچه داران جنوب فارس را هم تشکیل داد. نیرویی پانزدههزار نفره از قبایل حامی انگلیس که تحت فرماندهی افسران انگلیسی تشکیل شده بود.

 ۳۷۶ صفحه، ۶ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-609-210-4 

چاپ ۱۳۹۸: ۵۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۲۵۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: انگلیسی ها دشمن نیستند!
فصل دوم: همیشه کار، کار انگلیسی هاست!
فصل سوم: از آتش تا الله
فصل چهارم: شاه اسماعیل اول، هنری هشتم ایران
فصل پنجم: امتیازهای انحصاری بریتانیایی که سرمنشأ دموکراسی شدند
فصل ششم: چگونه نفت بر دموکراسی پیروز شد
فصل هفتم: از درجۀ استواری تا مقام پادشاهی، با کمک انگلیسی ها
فصل هشتم: انگلیسی ها (و شوروی ها) وارد عمل می شوند
فصل نهم: آبادان، تحقیر بریتانیا
فصل دهم: جاسوسان و کودتاها
فصل یازدهم: شاه و بلندپروازی هایش
فصل دوازدهم: بازگشت آیت الله خمینی
فصل سیزدهم: جنگ تحمیلی
فصل چهاردهم: پیامدها: آیات شیطانی و خشونت
فصل پانزدهم: ظهور اصلاح طلبان
فصل شانزدهم: حملات یازدهم سپتامبر و سلاح های هسته ای
فصل هفدهم: جک! این ها شکلات هستند!
فصل هجدهم: هالۀ نور
فصل نوزدهم: فتنۀ 88
فصل بیستم: مردی در گوشی شما
فصل بیست و یکم: دولت پنهان و امنیت ایران
خاتمه: آیندۀ ایران

راهنمای دانلود کتاب کار، کار انگلیسی‌هاست

برای دانلود کتاب کار، کار انگلیسی‌هاست و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  کار، کار انگلیسی‌هاست

نظرات کتاب کار، کار انگلیسی‌هاست

Y H
۱۳۹۹/۱/۲۰
سلام من این کتاب رو هنوز نخوندم ولی از اسم و نظرات خواننده‌ها معلومه که کتاب ارزشمندیه من پیشنهاد میکنم کتاب دست ابلیس رو هم که خاطرات مستر همفر یک جاسوس انگلیسی هست رو حتما بخونید این کتاب در یه مجله در فرانسه در ۷شماره چاپ شده و در لبنان هم ترجمه شده و در ایران هم ترجمه شده.. و نشون میده خبیث و و انگلیسی‌های روباه صفت👿👹 چگونه از ۳۰۰ سال پیش چه بلاهایی که داره الان سرمون میارن رو برنامه ریزی کردن ما نمیدونستیم هر ایرانی حداقل یکبار این کتاب رو حتما باید بخونه من یه بار این کتاب رو از کتابخونه قرض گرفتم خوندم ولی باز رفتم یکی برای خودم خریدم اگر شعبه پاتوق کتاب در شهرتون باشه احتمالا داره میتونید در اینترنت هم عکس این کتاب رو ببینید یه مرد چشم آبی و چند انگشت بیرون زده حتما حتما بخونید با دقت و تمرکز و فکر
امیر کرمانی
۱۳۹۸/۱۱/۲۱
یکبار خواندن این کتاب را البته با در نظر گرفتن تمام اسناد و مرور تاریخ، برای شناخت کامل انگلیس خبیث حتما پیشنهاد می‌کنم. کتابی براساس سیاست روباه صفتانه انگلیسی که فقط منافع غربی‌ها، آمریکا و اسرائیل را در نظر گرفته است. ظلم ثبت شده در تاریخ به شیعه مظلوم ایرانی را نادیده گرفته و با عبور سطحی و سعی توجیه‌های عوام فریبانه در پنهان نگه داشتن تاریخ روشن و آشکار کرده. همین بس که جک استراو روباه صفت به بی‌تعهد بودن بی‌شرمانه خودشون در فریب اعراب وطن فروش در قضیه به رسمیت شناختن اسرائیل اعتراف کرده و وقیحانه زور را جایگزین عقلانیت و حقوق بشر کرده. باشد تا روزی زیر پرچم کاملترین آفریده خدا دنیا را پر از عدل کنیم. انشاالله
کیوان سپهری
۱۳۹۸/۹/۲۹
با سپاس از انتشارات نحل و ناشر محترم آقای صالحی طالقانی که موجبات انتشار این کتاب را فراهم نمودند. بنده افتخار ترجمه این اثر را داشتم و امیدوارم خوانندگان محترم از مطالعه آن لذت ببرند.
مشاهد همه نظرات (۱۶)