دانلود کتاب کافکا در ساحل

عکس جلد کتاب کافکا در ساحل
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 7.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب کافکا در ساحل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کافکا در ساحل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کافکا در ساحل

کتاب کافکا در ساحل از برجسته‌ترین کتاب‌های نویسنده‌ فرهیخته ژاپنی، هاروکی موراکامی است. این کتاب داستان دو شخصیت متفاوت است که در موازات هم حرکت می‌کنند.

کافکا که پسری ۱۵ ساله‌ است و به علت یک پیشگویی عجیب از خانه فرار می‌کند و آقای ناکاتا پیرمرد آرام، مهربان و عجیبی که به علت اتفاقی شگفت‌انگیز در بچگی دچار نوعی عقب‌ماندگی ذهنی شده‌ است اما حاصل این حادثه به دست آوردن توانایی صحبت با گربه‌هاست!

بخشی از داستان به کافکا و زندگی او می‌پردازد و بخش دیگر به آقای ناکاتا. رمان کافکا در ساحل (Kafka On The Shore) در عین دو پارگی دارای وحدت مضمون است و تمام حوادث حتی کوچک‌ترین و جزیی‌ترین آن‌ها به هم مرتبط هستند. شاید چیزی که آثار موراکامی و به ویژه این رمان را جذاب می‌کند استفادهٔ نویسنده از عناصر فرهنگ بومی ژاپنی است. با خواندن این رمان در عین لذت بردن از پیشرفت داستان با عقاید و رسومی آشنا می‌شوید که مختص مردم ژاپن است و در درون آن‌ها نهادینه شده: اعتقاد به پیشگویی و غیب‌بینی، وجود دنیاهایی ورای دنیای ما، حرکت بین گذشته و آینده و خاطراتی که هرگز کهنه نمی‌شوند و در موازات زندگی روزمرهٔ ما جریان دارند و… هزاران تابوی فرهنگی دیگر که به خوبی و در کمال هنرمندی در لا‌به‌لای داستان گنجانده شده‌اند.

همانطور که می‌دانیم هاروکی موراکامی (Haruki MuraKami) تقریبا در تمامی کتاب‌‌هایش از آهنگ‌های دلخواهش یاد کرده و نام برخی را از آن‌ها اقتباس کرده است که در جریان داستان نیز اثر آن آهنگ‌ها و موسیقی آن‌ها به وضوح دیده می‌شود. کافکا در ساحل نیز یکی از همین کتاب‌ها می‌باشد.

جملات برگزیده کتاب کافکا در ساحل:

- گوش کن... هیچ جنگی نیست که به همه‌ی جنگ‌ها پایان دهد. جنگ در جنگ رشد می‌کند.
- اگر تو مرا به یاد آوری، دیگر برای من اهمیتی نخواهد داشت که سایرین فراموشم کنند.
- زندگی بدون یک‌بار خواندن هملت مثل زندگی‌ای است که تمام آن در معدن ذغال بگذرد.
- وقتی بعدا خودمان را امتحان می‌کنیم، متوجه می‌شویم همه‌ی معیارهایی که با آنها زندگی کرده‌ایم به درجه دیگری ارتقا پیدا کرده و دنیا راه‌های دور از انتظاری را به روی ما باز کرده.

در بخشی از کتاب کافکا در ساحل می‌خوانیم:

احتمالا همیشه آن‌جا بوده، جایى پنهان بوده. اما وقتش که برسد، در سکوت بیرون مى‌زند، باعث مى‌شود هر سلول بدنت یخ بزند. در آن سیلاب بى‌رحم غرق مى‌شوى، سعى مى‌کنى نفس بکشى. به هواکش نزدیک سقف مى‌چسبى، تقلا مى‌کنى، اما هوایى که موفق مى‌شوى فرو بدهى، خشک است و گلویت را مى‌سوزاند. آب و عطش، سرما و گرما این عناصرِ به ظاهر متضاد ترکیب مى‌شوند تا به تو هجوم بیاورند.

دنیا فضایى عظیم است، اما فضایى که تو را در خود جاى بدهد و لازم نیست زیاد بزرگ باشد هیچ‌جا پیدا نمى‌شود. تو دنبال صدایى هستى، اما چه نصیبت مى‌شود؟ سکوت. دنبال سکوت مى‌گردى، اما مى‌دانى چه مى‌شود؟ تنها چیزى که مدام و مدام مى‌شنوى، صداى این نشانه است. گاهى این صداى پیامبرگونه دکمه‌ى پنهانى را که در اعماق مغزت پنهان شده، فشار مى‌دهد.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب کافکا در ساحل
نویسنده
مترجمگیتا گرکانی
ناشر چاپیانتشارات نگاه
سال انتشار۱۳۹۲
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۶۷۰
زبانفارسی
شابک978-964-351-832-5
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۰۰۰ تومان - 7.99€
خرید کتاب الکترونیک
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی

نظرات کتاب کافکا در ساحل

HADİS KHOUBİ
۱۳۹۸/۱۰/۷
کتاب موضوعات جذاب کم نداشت – سیر تحول درونی کافکا گرفته، زندگی کردن سائه‌کی در خاطرات، روشنفکری‌های اوشیما، صحبت درباره موسیقی و گربه‌ها، اشاره به افسانه‌های یونان باستان، اشاره به مفهوم زمان و دنیای خیالی دیگر و… از این جمله‌اند – اما یک موضوع جالب دیگر که در سراسر کتاب دیده می‌شود این است که به و موراکامی طور قطع به هیچ سوال مهمی جواب نمی‌دهد همه‌چیز را به خواننده واگذار می‌کند. هرچقدر که از کتاب سوال کنید، همان میزان به شما جواب خواهد داد.
سارا وجدان
۱۳۹۹/۵/۱۷
عاشقش میشید!! هنر نویسنده در داستان پردازی و حفظ پیوستگی داستان با وجود جهش‌های زیاد از یک داستان به داستان دیگه، قدرت غافلگیر کردن و حفظ جذابیت کاراکتر‌ها و اتفاقات داستان مسحور کننده است. حس خلا و پوچی که در رمان جریان داره خواننده رو وادار به واکاوی بیشتر و جست و جوی معنای اتفاقات تحریک میکنه و تا آخرین صفحه با اشتیاق به خوندن ادامه میدید و نمیتونید کتاب رو کنار بذارید.
وستا لک
۱۳۹۹/۸/۵
کتاب رو تا نیمه بشدت دوست داشتم و ارتباط خیلی عمیقی باهاش برقرار میکردم. بعضی جاها حس میکردم بعنوان خواننده تا حدی بهم خیانت شده و عصبانی بودم. ولی از یه جایی به بعد منم ذهنم رو آزاد و بی مقاومت گذاشتم تا جریان داستان، به ماسه‌های ساحل ذهنم شکل بده. درکل کتاب زیبایی بود. اما حس میکنم برای خوندن این حجم اگه علاقه‌ام به ژاپن نبود، شاید انقدر ثابت قدم باقی نمی‌موندم
Shadi Khademi
۱۳۹۸/۱/۲۰
واقعا بهترین و جذاب‌ترین رمانی که خوندم. از وسط هاش اصلا نمیشد رهاش کرد. به همه‌ی دوستام پیشنهاد کردم و بازم به مخاطب‌های کتابراه پیشنهاد میکنم. فکر میکنم تا مدتها رمانی این قدر برام جذاب نباشه. این که ۲ داستان با هم جلو میره لحظه‌ی اول یکم گیج شدم ولی بعد هر داستان رو که میخوندم منتظر ادامه‌ی دیگری بودم واقعا عالییی بود.
Mr.Hamid Zarehzade
۱۳۹۹/۷/۲۵
من داستان رو خیلی دوست داشتم.
هم به عنوان نظر شخصی و هم به عنوان نظر خود آقای موراکامی پیشنهاد میدم کتاب رو دوبار بخونید تا به حل معماهاش نزدیکتر بشید من خودم کتاب چاپیش با ترجمه خانم سیمین تاجدینی خوندم ولی شنیدم که ترجمه خانم گرگانی کمتر سانسور داره. در هر صورت بعد از اتمام کتاب از خوندنش پشیمون نمیشید.
مشاهده همه نظرات ۵۲