دانلود کتاب کامپندیوم درختان هسته‌دار


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب کامپندیوم درختان هسته‌دار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب کامپندیوم درختان هسته‌دار

کتاب کامپندیوم درختان هسته‌دار، حاوی اطلاعات کاملی از بیماری‌ها، آفات، عوامل فیزیولوژیکی و کمبود عناصر غذایی، همراه با عکس‌های واضح و باکیفیت از مشکل مربوطه است که می‌تواند به صورت کاربردی و کاملاً خودکفا کشاورزان و فعالان این عرصه را جهت شناسایی و انجام اقدامات لازم به منظور پیش‌گیری و کنترل بیماری‌ها، آفات و کمبود عناصر غذایی در محصولاتشان راهنمایی کند.

کتاب کامپندیوم درختان هسته‌دار مناسب چه کسانی است؟

تلاش در جهت آموزش کافی و صحیح برای تولید محصول با کمیت و کیفیت مناسب، اقدام مهمی است که به کشاورزان کمک می‌کند تا از طریق یادگیری اصول نوین و دانش‌محور، روش‌ها و فنون کشاورزی خود را اصلاح و در نتیجه بهره‌وری و سطح زندگی خود را بهبود بخشند.

این کتاب به منظور توانمندسازی کشاورزان، کارشناسان و فعالان بخش کشاورزی و انتشار دانش فنی میان تولیدکنندگان برای افزایش کمیت و کیفیت تولید و نیز افزایش بهره‌وری نهاده‌های کشاورزی تهیه شده است.

در بخشی از کتاب کامپندیوم درختان هسته‌دار می‌خوانیم:

راهکارهای مبارزه با پوسیدگی فیتوفتورایی و طوقه بر مدیریت آب خاک، مقاومت ژنتیکی پایه‌ها و استفاده از قارچ‌کش‌ها استوار است. در حال حاضر مدیریت آبیاری و انتخاب پایه‌های مقاوم، مؤثرترین و اقتصادی‌ترین راه مبارزه با این گونه بیماری‌هاست. مقاومت پایه‌های درختان میوۀ هسته‌دار در برابر انواع فیتوفتورا متفاوت است. خسارت گونه‌های فیتوفتورا به درختان زردآلوی پیوند شده روی پایه‌های زردآلو یا هلوی لول بیشتر است. در آلو و گوجه، خسارت به درختانی که روی پایه‌های هلوی لول یا آلوی اهلی پیوند خورده‌اند بیشتر است.

به حداقل رساندن نوبت‌های آبیاری و طول دورۀ اشباع خاک از آب، به ویژه در محدوده طوقه و ریشه به جلوگیری از عفونت‌های فیتوفتورایی شدید که موجب مرگ درختان می‌شوند، کمک می‌کند. غایت مطلوب آن است که باغ‌های میوۀ هسته‌دار در خاک‌هایی احداث شوند که زه‌کشی مناسب در آن تعبیه شود. درخت‌ها را باید روی مرزهای خاکی بلندتر از سطح خاک کاشت تا خروج آب خاک از اطراف تنه، طوقه و ریشۀ آن‌ها تسهیل شود.

 ۷۹ صفحه، ۱۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-8265-93-1 

چاپ ۱۳۹۹: ۷۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

بیماری‌های درختان هسته‌دار
کمبود عناصر غذایی در درختان هسته‌دار
آفات درختان هسته‌دار
منابع

راهنمای دانلود کتاب کامپندیوم درختان هسته‌دار

برای دانلود کتاب کامپندیوم درختان هسته‌دار و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  کامپندیوم درختان هسته‌دار

نظرات کتاب کامپندیوم درختان هسته‌دار

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.