دانلود کتاب صوتی کاندید


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کاندید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی کاندید

در سرتاسر کتاب صوتی کاندید اثر فرانسوا ولتر، سه کلمه خفقان، رخوت و رنج دیده می‌شود. ولتر، نابغه‌ای در به تصویر کشیدن ظلم و استبداد و از بزرگ‌ترین منتقدین سیاسی قرن هجدهم است.

کتاب کاندید (Candide) یکی از آثار ادبی برجستهٔ جهان است و در دوران حیات نویسنده بیست بار تجدید چاپ شد و آن را در ردهٔ موفق‌ترین آثار ادبی فرانسه قرار دارد. این کتاب در واقع شرح مبسوطی از نظریه‌های فلسفی فرانسوا ولتر (Francois Voltaire) در قالب یک داستان مهیج است.

این کتاب صوتی در واقع شرح زندگی یک جوان خوش‌سیما (ولتر) با همین لقب (کاندید) است. او در کاخ بارون زندگی می‌کند و به دلیل زیبایی و سادگی خود بارون را مجاب می‌کند تا از یک معلم طراز اول با نام پانگلوس برای تربیت او استفاده کند. پانگلوس خوشبختی و خوش‌بینی و انسانیت را به کاندید می‌آموزد اما بارون به او مظنون شده (با ظن به رابطه کاندید با دخترش) او را از کاخ اخراج می‌کند.

کاندید پس از مدتی سرگردانی به گروه سربازان بلغاری می‌پیوندد. این‌جاست که کاندید پی می‌برد که دنیا آن چیزی که تصور می‌کرده نیست و رنج و بدبختی‌ و مصیبت در همه جا موج می‌زند. سال‌ها بعد کاندید معلم خود را در حال گدایی پیدا می‌کند. به قلعه‌ی بارون حمله می‌شود، پدر و برادر کانگاند(دختر بارون) کشته شده بودند، مادرش و خود کانگاند نیز به سختی مورد تجاوز مغول‌ها قرار گرفته و سپس کشته شده بودند.

در داستان سراسر رنج کاندید، ولتر بسیار زیاد وضعیت وخیم جنگ هارا نمایش داده و نفرت خود را از جنگ اعلام کرده است. همچنین، با وجود فلسفه ی عمیقی که در کتاب وجود دارد، داستان کتاب در عین تمام هیجانات و کشمکش ها، کمی غیر واقعی به نظر میرسد.

کاندید پس از درمان پانگلوس (استادش)، با او به شهر دیگری سفر می‌کند که دچار زلزله شده است. در حالی که پانگلوس و کاندید در جمع افراد زلزله زده در حال بحث کردن در موضوعات فلسفی بودند، کشیش‌ ها به‌عنوان دعا و قربانی پس از زلزله، پانگلوس را به دار آویختند. جرم او دو کلمه بود: «حرف زدن»!!! کاندید نیز به جرم آنکه به حرف‌هایش گوش می‌داد صد ضربه شلاق خورد. اوج نمایش ظلم و خفقان در قرن های 17 و 18 میلادی همینجاست.

در ادامه‌ی داستان، اتفاقات جدیدی می‌افتد. کاندید به طور معجزه‌آسایی دوباره کانگاند را باز‌می‌یابد. طی ظلمی که به او و خانواده‌اش شده بود و اتفاقاتی که افتاد آ‌ن‌ها مجبور به جدایی شدند و پیرزنی وظیفه‌ی مراقبت از کانگاند را بر عهده گرفت.

در ادامه‌ی این داستان پر کشمکش، کاندید اینبار با فیلسوفی بنام مارتین آشنا شد که خود را بدبخت ترین مردم زمین می‌دانست و بر خلاف پانگلوس خیال می‌کرد دنیا در بدترین شرایط ممکن قرار دارد....

 ۴ ساعت و ۴۳ دقیقه، ۲۶۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۱۶۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۶ دقیقه
بخش اول
۲۷ دقیقه
بخش دوم
۱۵ دقیقه
بخش سوم
۳۱ دقیقه
بخش چهارم
۲۳ دقیقه
بخش پنجم
۲۱ دقیقه
بخش ششم
۳۱ دقیقه
بخش هفتم
۲۲ دقیقه
بخش هشتم
۲۴ دقیقه
بخش نهم
۲۹ دقیقه
بخش دهم
۲۹ دقیقه
بخش یازدهم
۱۵ دقیقه
بخش دوازدهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی کاندید

برای دانلود کتاب صوتی کاندید و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  کاندید
Vahid amroudi
۱۳۹۶/۸/۱۱
با درود. باید شرح داستان با وحشت خوند، قسمت اعظم داستان لو میره. خواهشمندم در خصوص نقد بنویسید. با سپاس از برنامه فوق العاده کتابراه
Rahele Rahbar
۱۳۹۷/۸/۴
داستان و محتوا بسیار عالی، با تشکر از گوینده خوبتون، کتابراه بهترین نرم افزار مطالعه‌ای که تا بحال باهاش آشنا شدم
الما اژدهاکش
۱۳۹۶/۱۱/۱۳
با سلام و تشکر از برنامه‌ی عالیتون، کتاب عالی بود، درمورد مفهوم زندگی و نقد زمانه‌ی خودشه، امیدوارم بازم از این کتابای عالی بذارین
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۵)