دانلود کتاب کتابشناسی‌ها


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب کتابشناسی‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب کتابشناسی‌ها

کتابشناسی‌ها نوشته‌ی ویلیام ا. کتس، جلد پنجم از مجموعه درسنامه‌ی مرجع‌‌شناسی عمومی و تخصصی فارسی و غیرفارسی است.

کتابشناسی‌ها (Introduction to Reference work) نشان می‌دهد که ویژگی یک کتابدار حرفه‌ای، شناخت کتابشناسی‌ها و نشانی اینترنتی آن‌هاست. از کتابشناسی تعاریف بسیاری بیان شده است، اما یک تعریف واحد که مناسب همه‌ی جنبه‌های آن باشد وجود ندارد.

کتابشناسی‌ها لزوما محدود به کتاب نمی‌شوند، بلکه ممکن است سایر قالب‌های ارتباطی، از سایت‌های وب و فیلم‌ها گرفته تا صفحه‌ها و عکس‌ها را نیز شامل شوند. مثلا یک کتابشناسی درمورد راه آهن می‌تواند دربردارنده‌ی کتاب‌ها، سایت‌های وب و نیز فیلم‌ها و عکس‌های مربوط به راه آهن باشد.

ویلیام ا. کتس (William A. Katz) پروفسور و مدرس مدرسه علوم و سیاست‌های اطلاع‌رسانی در دانشگاه ایالتی نیویورک است. وی هم اکنون ویراستار چندین مجله و مجموعه معتبر در حوزه‌های مختلف کتابداری به خصوص خدمات مرجع است و چندین سال به عنوان کتابدار در یکی از دانشگاه‌ها و در بخش ویراستاری انجمن کتابداران آمریکا شاغل بوده است.

در بخشی از کتابشناسی‌ها می‌خوانیم:

کتابشناسی‌هایی هستند که موجودی نسخه‌های خطی یک کتابخانه را نشان می‌دهند. این کتابشناسی‌ها تحت عنوان‌های فهرست نسخه‌های خسطى"، "فهرست نسخ خطی"، "فهرست کتب خطی"، "فهرست دست نویس‌ها"، "فهرست مخطوطات" و غیره می‌آیند. دامنه این کتابشناسی‌ها از کتابخانه‌های شخصی گرفته تا کتابخانه‌های دانشگاهی و دولتی را شامل می‌شود. مهم‌ترین این فهرست‌ها در ایران فهرست نسخ خطی کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران است که به صورت پیایندی منتشر می‌شود و به طور جداگانه نسخه‌های خطی فارسی و عربی را به همراه توصیف کتابشناختی آن‌ها فهرست می‌کند. همچنین نسخه‌های خطی مجلس شورای اسلامی، فهرست نسخه‌های خطی کتابخانه آستان قدس رضوی و فهرست نسخه‌های خطی کتابخانه دانشگاه تهران از جمله کتابشناسی‌های مهم در این باب هستند.

دسته کتابداری،
 ۱۴۷ صفحه، ۶۹۶ کیلوبایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-7143-49-4 

چاپ ۱۳۸۴: ۱۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب کتابشناسی‌ها

برای دانلود کتاب کتابشناسی‌ها و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  کتابشناسی‌ها

نظرات کتاب کتابشناسی‌ها

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.