دانلود کتاب کودکی با مغز تمام عیار: دوازده راهبرد برای پرورش ذهن کودک


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب کودکی با مغز تمام عیار: دوازده راهبرد برای پرورش ذهن کودک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب کودکی با مغز تمام عیار: دوازده راهبرد برای پرورش ذهن کودک

کتاب کودکی با مغز تمام عیار: دوازده راهبرد برای پرورش ذهن کودک، اثر دانیل جی. سیگل و تینا پین برایسون، که یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز است و راهنمای مناسبی برای رشد و تربیت کودکان به شمار می‌آید، توانسته عنوان اثر مورد تأیید سامانه کنترل کیفیت منابع آموزشی و تربیتی شبکه رشد را به خود احتصاص دهد.

درباره کتاب کودکی با مغز تمام عیار:

این اثر شگفت‌انگیز برای هر کسی که با کودکان در ارتباط است، می‌تواند مفید واقع شود؛ در حقیقت شما پس از خواندن این کتاب به جهانبینی و درک متفاوتی از تربیت کودکان خواهید رسید. اهمیت شیوه تربیت فرزندان و تأثیر عمیق رفتارهای والدین بر زندگی و آینده کودکان، بر کسی پوشیده نیست. دنیل جی سیگل (Daniel J. Siegel) و تینا پین برایسون (Tina Payne Bryson) در این اثر کاربردی، ضمن معرفی راهکارهای فوق‌العاده مؤثر بر تربیت کودکان، مطالبی ارائه کرده‌اند که خواندن آن حتی برای افراد بالغی که فرزند ندارند نیز بسیار مفید است. نویسندگان کتاب مغز چالش‌جو، این‌بار در کتاب حاضر به تشریح و بررسی کارکرد و ساختار مغز و تأثیر آن بر تربیت کودکان پرداخته‌اند.

ساختار کتاب کودکی با مغز تمام‌عیار (The Whole Brain Child: 12 Revolutionary Strategies to Nurture Your Childs Developing Mind) به نحوی است که پایان هر فصل دو بخش ارائه شده که راهبردهایی عملی و آسان را به شما آموزش می‌دهد و کمک می‌کند تا یافته‌هایی که در این کتاب مطالعه می‌کنیم را در زندگی به کار ببندیم. بخش نخست تحت عنوان «کودکان با مغز تمام‌عیار» طراحی شده است و بخش دیگر «یکپارچه‌سازی والدین» نام دارد؛ این بخش به شما می‌آموزد که فارغ از مسئله تربیت فرزند، این اصول طلایی را جهت بهبود زندگی شخصی و روابطتان اعمال کنید.

هدف اصلی این کتاب ارائه راهکارهایی ساده و مؤثر در ارتقای کیفیت سلامت روانی افراد به ویژه کودکان در فضای خانواده است.

با دنیل جی سیگل بیشتر آشنا شویم:

دنیل جی سیگل متولد 1957 و استاد روانشناسی بالینی در دانشکده پزشکی UCLA است که مدیریت اجرایی انستیتوی میندزایت را بر عهده دارد. او دانش‌آموختۀ رشته پزشکی از دانشکده پزشکی هاروارد است و تحصیلات پزشکی‌اش را در همان دانشگاه در زمینۀ آموزش به کودکان و روانپزشکی کودک، نوجوان و بزرگسال ادامه داد و مدرک کارشناسی ارشد خود را دریافت کرد. وی مدتی به عنوان یک پژوهشگر ملی تحقیقات سلامت روان در UCLA خدمت کرد و سال‌ها موضوع «تعامل خانواده با تأکید بر چگونگی تأثیر تجربیات دلبستگی بر احساسات، رفتار، حافظه اتوبیوگرافیک و روایت» را بررسی کرد و به پژوهش پرداخت.

در بخشی از کتاب کودکی با مغز تمام عیار می‌خوانیم:

رودخانه آرامی را تصور کنید که در حومه شهر جاری است. این رودخانه همان رودخانه سلامت شما است. هرگاه شما در کمال آرامش در قایق خود درون آب غوطه ور باشید احساس می‌کنید که با دنیای اطراف خود رابطه خوبی دارید. در این شرایط، درک درستی از خود، زندگی خود و دیگران دارید. هر زمان که شرایط ایجاب کند می‌توانید از خود انعطاف به خرج داده و خود را با محیط سازگار نمایید. به عبارت دیگر، در تعادل و صلح با خود به سر می‌برید.

گاهی، همچنان که در رودخانه شناور هستید به سوی حاشیه رود تغییر جهت داده و به آن بسیار نزدیک می‌شوید. این تغییر جهت بسته به اینکه به کدام سمت رود باشد برای شما مشکل ساز خواهد بود. یک حاشیه همراه بی نظمی است؛ جایی که احساس می‌کنید کنترل از دست شما خارج شده است. به جای اینکه با آرامش در رودخانه شناور باشید در جریان خروشان آن گرفتار شده و آشفتگی بر زندگی شما غلبه کرده است. این دقیقا زمانی است که شما باید از ساحل رودخانه دور شده و خود را به جریان آرام آن بازگردانید.

 ۲۰۹ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-6070-12-6 

چاپ ۱۳۹۸: ۴۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۲۵۰۰ ت - 9.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه: دوام و کامیابی 
فصل اول: فرزندپروری با در نظر داشتن مغز 
فصل دوم: دو مغز بهتر از یک مغز است: یکپارچگی مغز راست و مغز چپ
راهبرد شمارۀ 1: ارتباط برقرار کنید و تغییر جهت دهید
راهبرد شمارۀ 2: بازگو کنید تا بتوانید مهار کنید
 فصل سوم: پلکان ذهن را بسازید: یکپارچگی بخش‌های فوقانی و تحتانی مغز 
راهبرد شمارۀ 3: درگیر کنید؛ اما تحریک نکنید
راهبرد شمارۀ 4: بهره بگیرید یا از دست بدهید
راهبرد شمارۀ 5: در تحرک باشید یا بازنده شوید
فصل چهارم: اضطراب‌ را از میان ببرید! یکپارچگی حافظه برای رشد و التیام 
راهبرد شمارۀ 6: از سیستم کنترل از راه دور مغز استفاده کنید
راهبرد شمارۀ 7: تمرین یادآوری را به خاطر بسپارید
فصل پنجم: منِ یکپارچه: یکپارچگی بخش‌های مختلف خود
راهبرد شمارۀ 8: ابرهای احساس را کنار بزنید
راهبرد شمارۀ 9: تکنیک اس آی اف تی
راهبرد شمارۀ 10: بینش ذهنی را تمرین کنید
فصل ششم: ارتباطِ من- ما: یکپارچگی خود و دیگران
راهبرد شمارۀ 11: شادمانی‌های خانواده را افزایش دهید
راهبرد شمارۀ 12: در مشاجره، ارتباط برقرار کنید
نتیجه‌گیری: جمع‌بندی مطالب
یادداشت‌های کوتاه
سنین و مراحل مغز تمام‌عیار
پس‌گفتار
نمایۀ موضوعی

راهنمای دانلود کتاب کودکی با مغز تمام عیار: دوازده راهبرد برای پرورش ذهن کودک

برای دانلود کتاب کودکی با مغز تمام عیار: دوازده راهبرد برای پرورش ذهن کودک و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  کودکی با مغز تمام عیار: دوازده راهبرد برای پرورش ذهن کودک