دانلود کتاب گای منرینگ یا ستاره شناس

  • از: سر والتر اسکات، تورج هاشمی
  • ۱۴ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب گای منرینگ یا ستاره شناس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب گای منرینگ یا ستاره شناس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب گای منرینگ یا ستاره شناس

کتاب گای منرینگ یا ستاره شناس نوشته‌ی سر والتر اسکات، ماجرای پسربچه‌ای را به تصویر می‌کشد که در کودکی از خانه‌ی پدر و مادرش ربوده می‌شود. یک ستاره شناس محلی در روز تولد این کودک، از طرز قرار گرفتن ستاره‌ها چند پیشگویی در مورد آینده‌ی او انجام داده که به حقیقت می‌پیوندد.

پسربچه خود را در یک گروه جنایی می‌یابد که قصد آزار و اذیت و حتی سر به نیست کردنش را دارند، در حالیکه دشمنان فراوانی اطرافش هستند ناگهان دست‌های مرموزی از او حمایت کرده و تا حد زیادی نقشه‌ها و توطئه‌های آن‌ها را از بین می‌برند.

ماجرای گای منرینگ در منطقه 'گلووی' در جنوب غربی اسکاتلند رخ می‌دهد. این داستان بر مبنای تجربیات یکی از دوستان سر والتر اسکات (Sir Walter Scott) که در اداره گمرک این منطقه فعالیت داشته شکل گرفته است. سر والتر در سال 1814 میلادی نگارش این رمان بزرگ را آغاز می‌کند.

از روی این کتاب به طور مکرر فیلم‌هایی ساخته شده که قدیمی‌ترین آن‌ها در سال 1912 و 1948 بوده است. تصویری که روی جلد مشاهده می‌کنید مرتبط با فیلم سال 1948 می‌باشد.

جملات برگزیده‌ی کتاب گای منرینگ یا ستاره شناس:

- بچشمان خود اعتماد کن، بیا و ببین در ترکیب ستارگان که زندگی را مشخص می‌کنند علامت ترسناکی مشاهده می‌شود یک دشمن... یک روح اهریمنی در پشت ستاره تو جایگرفته است به هوش باش! (کولریج از شیللر)

- شاهزاده قشون مندرس به اینجا بیاورید شما که خون بالاترین اشراف را در رگ‌های خود دارید نام و عنوان شما هرچه می‌خواهد باشد. (بگرز بوش)

- ساعت یک ضربه نواخت ما متوجه گذشت زمان نمی‌شویم مگر وقتی که آن را از دست داده باشیم زبانی در دهان ساعت گذاشته شده که انسان‌های فرزانه آنرا درک می‌کنند مثل اینست که فرشتگان لب به سخن باز کرده باشند. (یانگ)

سر والتر اسکات را بیشتر بشناسیم:

سر والتر اسکات (Walter Alva Scott) یکی از موفق‌ترین نویسندگان انگلیسی زبان بوده که در سال 1771 در ادینبورو پایتخت اسکاتلند متولد شد. او در کودکی درگیر بیماری فلج اطفال می‌شود که تا آخر عمر با آن دست و پنجه نرم می‌کند.

در بخشی از کتاب گای منرینگ یا ستاره شناس می‌خوانیم:

سانی که در خانه‌ای که بنام الانگوآن دور میز شام جمع شده بودند به جز منرینگ شامل لرد صاحب خانه و یک شخصی که میبایستی مدیر مدرسه محلی باشد بود. این شخص لباس‌هایش ژنده و نخ‌نما شده بود و به همین دلیل احتمال اینکه در آن منطقه شغل مهم‌تری داشته باشد وجود نداشت.

صاحبخانه که در اسکاتلند لِرد (به کسر لام. مترجم.) نامیده می‌شود از جمله افرادی بود که در ولایات نظیر او زیاد پیدا می‌شد. گفته می‌شود که فعالیت‌های ورزشی خارج از خانه نشان دهنده حضور ذهن است که اگر هم زمانی در آقای 'برترام' وجود داشته می‌بایستی مدت مدیدی باشد که او را ترک گفته بود. سیمای او خلق خوش او را منعکس می‌کرد و این تنها نکته مثبت وجود او بود. هرچند که می‌توان حدس زد که در جوانی شاید تا حدی خوش تیپ بوده است. حقیقت این بود که سادگی و بلاهت که در تمام عمر با او همراه بود از سر و رویش می‌بارید. در طول زمانی که او به مانرینگ به طور مفصل درس نگهداری از اسب را می‌داد ما به خوانندگان خود اطلاعات بیشتری را درباره این شخص ارائه خواهیم کرد. این تدریس مفصل بر محور مزایای قرار دادن قدری کاه در رکاب آهنی اسب بود که در فصول سرد می‌توانست مفید واقع شود.

 ۳۱۲ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب گای منرینگ یا ستاره شناس

برای دانلود کتاب گای منرینگ یا ستاره شناس و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  گای منرینگ یا ستاره شناس
null null
۱۳۹۹/۶/۱۱
جذاب و خوندنی و دارای نکات زیاد
لطیف حنضلی
۱۳۹۹/۶/۱۱
عالی و بی نظیر است سپاسگذارم
رها آذری
۱۳۹۹/۶/۱۴
جذاب و پر کشش بود. اصلا نمی‌تونستم کتاب رو کنار بذارم. آقای هاشمی از زحمات شما بابت ترجمه و ارائه رایگان این آثار تشکر میکنم.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۰)