دانلود کتاب گزارش وضعیت ادبیات کودک و نوجوان و کتابشناسی توصیفی - تحلیلی سال 1386

  • ناشر: انتشارات کتابدار
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب گزارش وضعیت ادبیات کودک و نوجوان و کتابشناسی توصیفی - تحلیلی سال 1386 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب گزارش وضعیت ادبیات کودک و نوجوان و کتابشناسی توصیفی - تحلیلی سال 1386 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب گزارش وضعیت ادبیات کودک و نوجوان و کتابشناسی توصیفی - تحلیلی سال 1386

کتاب گزارش وضعیت ادبیات کودک و نوجوان و کتابشناسی توصیفی - تحلیلی سال 1386، حاصل کار 184 کارشناس شورای کتاب کودک در زمینۀ بررسی آثار منتخب کودکان و نوجوانان، جهت آشنا کردن کتابداران، والدین، پژوهشگران، پدید آورندگان و ناشران است.

مجموعۀ حاضر شامل 735 کتاب با ارزش‌های برگزیده، ویژه، خوب، متوسط و خارج از فهرست (ضعیف) در حوزه‌های مختلف داستان – تألیف؛ داستان – ترجمه؛ نمایشنامه؛ شعر؛ کلیات؛ فلسفه؛ دین؛ دانش اجتماعی؛ علوم تجربی؛ بازی – هنر و سرگرمی؛ زندگینامه؛ آثار و دست‌نوشته‌های کودکان و نوجوانان؛ دست‌نوشته‌های بزرگسالان؛ رمان بزرگسالان مناسب برای نوجوانان و نشر الکترونیک است.

در کتابی که پیش روی شماست، عنوان "آثار برگزیده" به آثار برجسته و ماندگاری اطلاق می‌شود که ارزش ادبی بسیار بالا داشته باشند و گروه‌های بررسی از همه جوانب آن‌ها را تأیید کرده‌اند. پلاک برنز شورا به این آثار اهدا می‌شود. آثاری که ویژگی‌های خاصی در ساختار و تخیل ادبی دارند و شایسته "معرفی ویژه" شناخته می‌شوند، از شورا لوح تقدیر می‌گیرند. آثار خوب به آثاری گفته می‌شود که دارای ساختار مناسب و تخیل ادبی‌اند. آثار متوسط آثاری هستند که ضمن داشتن برخی نکات مثبت، مشکلاتی نیز در ساختار آن‌ها به چشم می‌خورد که در صورت رفع این مشکلات در چاپهای بعدی، در فهرست آثار خوب قرار می‌گیرند.

آثار ضعیف / خارج از فهرست آثاری بی بهره از ارزش‌های ادبی‌اند.

در بخشی از کتاب گزارش وضعیت ادبیات کودک و نوجوان و کتابشناسی توصیفی - تحلیلی سال 1386 می‌خوانیم:

خلاصه و تحلیل: 5 داستان کوتاه با درون مایه اجتماعی – روان شناختی و موضوع‌های مختلف. داستان اول - بچه‌ای که نبود: شرح غم و غصه زن و شوهری که سی سال است در غم نداشتن فرزند با خودشان و اجتماع کشمکش دارند. زبان داستان ادبی، اما سرتاسر بیانگر درماندگی و بیچارگی زن و مرد است. در پایان پرتو امید می‌تابد. داستان دوم - شادی: ادامه داستان اول است و شخصیت‌ها شادی و مادرش هستند. داستان سوم - کفتر عینکی: داستان به یاد بچه‌های معصوم پاکدشت که به قتل رسیده‌اند، روایت شده است، شخصیت اصلی، کودکی که به قتل می‌رسد، با مردی که می‌خواهد او را بفریبد در کشمکش است. او پس از مرگ با دوستانش دیدار می‌کند.

داستان چهارم - شپشو: با موضوع تنهایی، در گفتگویی میان شپش و کسی که شپش دارد یعنی شپشو در می‌گیرد و حکایت از مردمی بی‌چیز و محروم و درمانده دارد، شکل می‌گیرد. داستان پنجم - قصه‌های بی رنگ: بی‌رنگی می‌تواند خیلی از رنگ‌ها را پاک کند. شخصیت‌ها دو رنگ بی‌رنگ و قرمز هستند که در دو لیوان رو به روی عروس و داماد قرار دارند و عاقبت صورت عروس سرخ می‌شود که اشاره به دو رنگی دارد. داستان‌ها از تخیلی ادبی برخوردارند و خواننده را به دنیای فانتزی و خیال می‌برند. به پایه‌های واقعی زندگی انسان‌ها اشاره می‌شود. اثر، تصویرهایی زنده و بدیع می‌آفریند. داستان‌ها از دیدگاه ساختار، به ویژه روایت و شخصیت‌های انتخاب شده، نو و ابتکاری هستند. دو داستان اول بسیار پیچیده‌اند. ممکن است روحیه آسان خوان مخاطب بزرگسال و نوجوان نتواند با یک بارخواندن با آن‌ها ارتباط برقرار کند. این اثر به نوعی داستان مدرن است.

دسته کتابداری،
 ۵۰۰ صفحه، ۱,۰۰۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-5489-33-0 

چاپ ۱۳۸۸: ۱۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

نام اعضای گروه‌های بررسی
نام اعضای گروه کاری شورا
مقدمه
گزارش وضعیت ادبیات کودک و نوجوان درسال 1386
کتاب برگزیده
داستان – تألیف
داستان – ترجمه
شعر
غیرداستان
دانش اجتماعی
زندگینامه
علوم
هنر – بازی و سرگرمی
رمان
گزارش آثار الکترونیک بررسی شده در سال 1387-1386
فلسفه
نمایه پدیدآورندگان

راهنمای دانلود کتاب گزارش وضعیت ادبیات کودک و نوجوان و کتابشناسی توصیفی - تحلیلی سال 1386

برای دانلود کتاب گزارش وضعیت ادبیات کودک و نوجوان و کتابشناسی توصیفی - تحلیلی سال 1386 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  گزارش وضعیت ادبیات کودک و نوجوان و کتابشناسی توصیفی - تحلیلی سال 1386