دانلود کتاب گزارش وضعیت ادبیات کودک و نوجوان و کتابشناسی توصیفی - تحلیلی سال 1387

  • ناشر: انتشارات کتابدار
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب گزارش وضعیت ادبیات کودک و نوجوان و کتابشناسی توصیفی - تحلیلی سال 1387 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب گزارش وضعیت ادبیات کودک و نوجوان و کتابشناسی توصیفی - تحلیلی سال 1387 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب گزارش وضعیت ادبیات کودک و نوجوان و کتابشناسی توصیفی - تحلیلی سال 1387

کتاب گزارش وضعیت ادبیات کودک و نوجوان و کتابشناسی توصیفی - تحلیلی سال 1387، پژوهشی است که در آن شورای کتاب کودک به بررسی میزان رشد کمی و کیفی آثار کودکان در حوزه‌های داستان، شعر، غیر داستان، دست نوشته‌ها و نشریات می‌پردازد.

در این کتاب، وضعیت ادبیات کودک و نوجوان ایران در سال 1387 بررسی شده است. جامعه‌ی پژوهش شامل این موضوعات است: آثار اختصاص یافته به کودکان و نوجوانان شامل 898 کتاب در حوزه‌های داستان - تالیف، نمایشنامه، ادبیات کهن - تألیف، داستان، ترجمه، شعر، دین، دانش اجتماعی، زندگینامه، علوم تجربی، هنر، بازی، سرگرمی، کلیات و فلسفه، تصویر در 195 کتاب، 50 نشریه، 29 رمان بزرگسال، 37 اثر الکترونیک، 50 دست نوشته‌ی بزرگسالان و دست نوشته‌های کودکان و نوجوانان شامل 98 دست نوشته‌ای که به گروه مربوطه رسیده است، دست نوشته در نشریه‌های کودک و نوجوان و 9 کتاب چاپ شده. بیشتر این آثار در سال 1387 منتشر یا پخش شده‌اند.

در پایان، کتابشناسی توصیفی تحلیلی آثار بررسی شده در حوزه‌های گوناگون، با عنوان کتاب‌های برگزیده، ویژه، خوب، متوسط، خارج از فهرست (ضعیف) همراه با نمایه‌ی پدیدآورندگان، عنوان، موضوع و ابزار سنجش ارائه شده است.

در بخشی از کتاب گزارش وضعیت ادبیات کودک و نوجوان و کتابشناسی توصیفی - تحلیلی سال 1387 می‌خوانیم:

بورژوا، پولت. خواهر کوچولوی فرانکلین. تصویرگر برندا کلارک، شلی سادرن؛ مترجم شهره هاشمی؛ ویراستار فاطمه امیری. تهران: پیک دبیران، 1387. 28 ص. (الف – ب – ج).

کلید واژه: داستان‌های فرانسوی / داستان‌های حیوانات / نوزاد / طبیعت / تولد / لاک‌پشت (داستان) / بهار (داستان).
خلاصه و تحلیل: داستانی فانتزی، کوتاه و مصور با درونمایه‌ی شناختی، تربیتی و موضوع تولد خواهر کوچکتر. نویسنده، رخدادهای داستان را که در زمانی نامشخص در جنگل اتفاق می‌افتد، روایت می‌کند. شخصیت اصلی، لاک‌پشتی است که در انتظار تولد خواهرش دقیقه شماری می‌کند. مادرش به او گفته تا آمدن بهار باید منتظر بماند. لاک‌‌پشت همه‌ی روزها را با سر زدن به طبیعت می‌گذراند و در انتظار نشانه‌های بهار و تولد نوزاد است. زبان داستان، روایتی در قالب گفت و گوست و ترجمه‌ای روان دارد. تصاویر، بسیار زیبا، رنگی و پویا هستند و ابعاد و لایه‌های درونی داستان را به شکلی زنده بازگو می‌کنند. داستان از حرکت طبیعت به سوی بهار، به مخاطب شناخت می‌دهد.

دسته کتابداری،
 ۶۲۰ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-241-034-4 

چاپ ۱۳۹۰: ۱۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
داستان - تألیف
داستان - ترجمه
نمایشنامه
شعر
کلیات
دین
دانش اجتماعی
زندگینامه
علوم تجربی
بازی، هنر و سرگرمی
رمان
فلسفه
نمایه پدیدآورندگان
نمایه موضوع
نمایه عنوان

راهنمای دانلود کتاب گزارش وضعیت ادبیات کودک و نوجوان و کتابشناسی توصیفی - تحلیلی سال 1387

برای دانلود کتاب گزارش وضعیت ادبیات کودک و نوجوان و کتابشناسی توصیفی - تحلیلی سال 1387 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  گزارش وضعیت ادبیات کودک و نوجوان و کتابشناسی توصیفی - تحلیلی سال 1387