دانلود کتاب گسترش اسلام در سودان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب گسترش اسلام در سودان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب گسترش اسلام در سودان

کتاب گسترش اسلام در سودان اثر صادق رمضانی گل افزانی، به روشن ساختن نقش و جایگاه تشکیلات متصوفه در صیانت از دین و گسترش آن و همچنین تأثیرپذیری آنان از مکتب اهل بیت (ع) و نیز اندیشمندان مسلمان ایرانی می‌پردازد.

محققان و پژوهشگران فرهنگ و تمدن اسلامی در روزگار ما، تاریخ و سازمان طرق صوفیه و جایگاه تعلیمی و تربیتی آن را در سلسله کتاب‌هایی تحت عنوان کلی "طریقه‌های تصوف" بررسی کرده‌اند، ولی با این همه جای بسی شگفتی است که با توجه به اهمیت تاریخ و نقش طرق صوفیه در گسترش و حفظ اسلام در سودان، این مهم آنچنان که باید و شاید مورد توجه قرار نگرفته است. این کتاب نه تنها اولین اثر علمی در این زمینه به زبان فارسی است بلکه می‌تواند الگویی برای شناخت پژوهشگران و دانش‌پژوهانی باشد که این تأثیرگذاری از نگاه آنان پنهان و دور مانده است.

صادق رمضانی گل افزانی کتاب گسترش اسلام در سودان را در دو فصل نگاشته است که فصل اول به کلیاتی پیرامون سودان و ریشه های صوفی‌گری و گرایشات ضد استعماری و تصوف سیاسی در آن کشور پرداخته و فصل دوم با محدودیت تاریخی قرن دهم تا چهاردهم، به نقش این طرق صوفیه و کثرت آن‌ها و تاثیرشان در گسترش اسلام در آن سرزمین می‌پردازد.

هدف این کتاب اگر چه بیان نقش تصوف و طرق صوفیه در گسترش اسلام در سودان است ولی به معنای انکار جاذبه‌های خودِ دین در ماندگاری آن نیست، بلکه هوشمندی مبلغان دینی را در قاره آفریقا نشان می‌دهد که توانسته‌اند با مطالعات عمیقی، این روش تصوف را به عنوان نسخه شفا‌بخش برای صیانت از دین اسلام تجویز کنند زیرا شرایط جغرافیایی و محیطی و تابش مستقیم نور خورشید که نوعی رخوت و سستی را در آن منطقه در انسان ایجاد می‌کند، ویژگی‌های متفاوتی را برای سرزمینی متفاوت رقم می‌زند که از نگاه دعوت کنندگان به دین پنهان نمانده است.

در بخشی از کتاب گسترش اسلام در سودان می‌خوانیم:

نقش فتوحات در گستره جغرافیایی اندیشه صوفیانه غیر قابل انکار است و به عبارتی دیگر بعد از آنکه مسلمین بر اثر فتوح پیاپی خود اندلس و شمال آفریقا و قسمت بزرگی از متصرفات آسیایی روم شرقی و تمامی شاهنشاهی ساسانی را مطیع خود کردند یک امپراطوری جدید دینی از جبال پیرنه تا ولایت سند و آسیای مرکزی و دامنه‌های جبال قفقاز و ریگزارهای شمال خراسان ترتیب دادند که از ملت‌های مختلف و تمدن‌های گوناگون تشکیل می‌شد.

 ۱۰۳ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-439-523-9 

چاپ ۱۳۹۰: ۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش‌ درآمد
چکیده
مقدمه
گزارش اجمالی تحقیق
فصل اول: کلیاتی پیرامون سودان و تصوف
فصل دوم: نقش طرق صوفیه در گسترش اسلام در سودان در قرن دهم تا چهاردهم هجری قمری

راهنمای دانلود کتاب گسترش اسلام در سودان

برای دانلود کتاب گسترش اسلام در سودان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  گسترش اسلام در سودان
rashid yaqubei
۱۳۹۷/۲/۲۷
کتاب خوبی بود که خیلی در جستجویش بودم و بالاخره پیداش کردم. و اونم تالیفش از استادم بوده.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)