دانلود کتاب یادگیری در فضای مجازی (ارتقای سلامت اخلاقی فراگیران)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب یادگیری در فضای مجازی (ارتقای سلامت اخلاقی فراگیران) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب یادگیری در فضای مجازی (ارتقای سلامت اخلاقی فراگیران)

کتاب یادگیری در فضای مجازی (ارتقای سلامت اخلاقی فراگیران) نوشته‌ی سید تقی کمالی، محمدصادق ذاکری و پویا ذاکری، سعی دارد تا با روش تحلیلی - انتقادی به شما نشان دهد که چطور فضای مجازی می‌تواند در سلامت اخلاقی جامعه تاثیرگذار باشد.

هدف نویسندگان کتاب این است که نشان دهند اخلاق در فضای مجازی، بازتاب اخلاق در فضای واقعی است و می‌خواهند که فهم و برداشت خود از اخلاق را به‌ خصوص فضایلی که در مبحث «جامعه‌‌شناسی ارزش‌ها» مطرح می‌شوند، به شما ارائه دهند.

پرسش مرکزی این پژوهش با تأکید بر پارادایم «شور زندگی» فراتر از پارادایم «معنای زندگی» این است که آیا فرآیند فراگیری در جامعه‌ی‌ ایران، فراگیران را به فراز «فردیت یگانه»‌ آن‌ها خواهد رساند تا عاشقانه‌ترین رابطه را با جامعه‌ی‌ خود برقرار کنند؟

در این کتاب تلاش شده تا نشان داده شود پایه و اساس سلامت اخلاقی هر فردی «خود کنشگری» است (چرا که در نظریات جدید تأکید شده که همه‌ چیز از جمله دانش، صلح، اخلاق و ... ساختنی است) و اساس و پایه خود کنشگری نیز «عزت‌نفس» می‌باشد و اساس و پایه عزت‌نفس نیز چیزی جز لذت، رضایت و سلامت خود فرد نیست.

فضای مجازی به‌ عنوان عرصه‌ای نو با قابلیت‌ها، تنوع و ویژگی‌های با ارزش، بستری نو را برای تحقق آرمان‌های بشری، رشد و تعالی او فراهم آورده است. شناخت این عرصه و تبدیل آن به بستری برای ارتقای سطح فهم، ادراک و ارتباط انسان‌ها با یکدیگر نکته‌ای است که تحقیق درباره‌ی آن ضروری می‌باشد و برای ورود به این بحث نیاز است تا فردیت فراگیران به‌ عنوان کاربران فضای مجازی مورد توجه قرار گیرد.

در بخشی از کتاب یادگیری در فضای مجازی (ارتقای سلامت اخلاقی فراگیران) می‌خوانیم:

گئورگ گادامر (2002-1900) تحت تأثیر اندیشمندان هم‌عصر خود ازجمله مارتین هایدگر (1889-1976) و متفکران پیشین خود به‌ خصوص فردریک شلایر ماخر (1768-1834) و ویلهم دیلتای (1911-1833) ما را به این نکته بسیار مهم و راهگشا رهنمون می‌سازد که فهم هر انسانی از هر امر و متن و پدیده‌ای توسط خود او در زمینه‌ی فرهنگی خاص ساخته می‌شود و به‌ بیان‌ دیگر فهم ما از چیزی غیر از خود آن چیز است و کوشید هرمنوتیک را فلسفی کند و یادآور شود که فهم و معنا آن چیزی است که مخاطب فرا چنگ می‌آورد، نه آن چیزی که در واقع و متن وجود دارد.

گفتنی است بسیاری گادامر را مهم‌ترین متفکر قرن بیستم دانسته‌اند که مرکز اصلی اندیشه‌اش پرسش درباره بعد هرمنوتیکی هستی انسان است (شاهرخ حقیقی، 1386: 5).

با توجه به اینکه در این پژوهش تحلیلی - انتقادی تلاش خواهیم کرد نشان دهیم درصورتی‌که مربیان جامعه فهم درستی از فرهنگ داشته باشند، فراگیران به فردیت والا و یگانه خویش فراز آمده و در ارتقای سلامت اخلاقی خویش خواهند کوشید، شایسته است ابتدا مفهوم فرهنگ را مورد واکاوی قرار دهیم.

علوم اجتماعی از مفهوم فرهنگ یک برداشت فنی دارد که این برداشت معانی و دلالت‌های کارساز و راهگشای خاص خود را داراست که معمولاً متخصصان علوم اجتماعی به آن می‌پردازند.

می‌توان گفت فرهنگ در این معنی پدیده‌ای است که ظاهراً مربوط به گذشته ولی در اصل مربوط به زمان حال است (امانوئل والرشتاین به نقل از آزاد ارمکی، 1386، 232).

 ۷۲ صفحه، ۷۰۷ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-255011-0 

چاپ ۱۳۹۸: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
مقدمه
تحقق فردیت یگانه
اطلاعات و فضای مجازی، تربیت و توسعه
نسبت فهم فرهنگ با تربیت اخلاقی فراگیران
شور زندگی، فراگیری در فضای مجازی و الزامات جدید جهانی
نتیجه‌گیری
منابع و مأخذ

راهنمای دانلود کتاب یادگیری در فضای مجازی (ارتقای سلامت اخلاقی فراگیران)

برای دانلود کتاب یادگیری در فضای مجازی (ارتقای سلامت اخلاقی فراگیران) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  یادگیری در فضای مجازی (ارتقای سلامت اخلاقی فراگیران)