دانلود کتاب یا ضامن آهو

  • از: محمد عزیزی
  • ناشر: نشر روزگار
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب یا ضامن آهو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب یا ضامن آهو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب یا ضامن آهو

کتاب یا ضامن آهو نوشته‌ی محمد عزیزی، نمایی کلی از زندگی، شخصیت، کرامات، روایات و سخنان امام را به تصویر می‌کشد و نشان می‌دهد امام رضا (ع) در زندگی و اندیشه‌ی مردم ایران چه تأثیرات عمیق و فراوانی گذاشته است.

امام رضا (ع) برای ما ایرانی‌ها دیگر یک غریبه و یا مهمان نیست بلکه او صاحبخانه، آشناتر از هر آشنا، همزبان و تکیه‌گاه همه ماست. او همانند خورشیدی است که هر روز از سمت خراسان طلوع می‌کند و جغرافیای دل‌های تمام ایران و ایرانیان را با محبت خویش نورانی می‌نماید.

قرن‌هاست که زیارت امام رضا (ع) آرزو و رویای تمام ایرانیان است. همه با آرزوی دیدار حرم و زیارت او و حاجت خواستن از او کار می‌کنند تا خرج سفر و توشه‌ی راه را فراهم نمایند و تا اولین فرصت به مشهد بروند.

امام رضا (ع) در تمام لحظات شادی و غم ما نقش پررنگی دارد. «یا امام رضای غریب!»، «یا امام هشتم!»، «یا علی‌بن موسی الرضا (ع)»، «یا ضامن آهو» در شهر، روستا، کوچه و خیابان ورد زبان مردم است و در همه حال از او کمک می‌خواهند.

امام رضا (ع) به معنای واقعی کلمه بخشی جدایی‌ناپذیر از هویت و آرزوهای ماست و مردم ایران زیارت بارگاه ایشان و «مشهدی» شدن را جزو واجبات خود می‌دانند. در این کتاب سعی شده تا گوشه‌ای از عشق عظیم مردم ایران را که به زبان شعر بیان شده‌ به شما نشان دهیم.

در بخشی از کتاب یا ضامن آهو می‌خوانیم:

امام رضا (ع) هشتمین امام و پیشوای شیعیان جهان است. نام شریفش على کنیه آن حضرت ابوالحسن و مشهورترین ایشان امام رضاه است پدر بزرگوارش موسی کاظم هفتمین امام می‌باشد مادر آن حضرت بانوی پرهیزگاری به نام تکم از اهالی مغرب بوده که بعد از ولادت امام رضا او را طاهره نامیدند. در تاریخ ولادت حضرت بین مورخین اختلاف است. ولی قول مشهور یازدهم ذی القعده سال صد و چهل و هشت هجری قمری، در مدینه منوره است.

علت آمدن حضرت رضا (ع) به ایران، علتی کاملا سیاسی بود. آن حضرت را به دلیل مسائل سیاسی زمان با تشریفاتی شایان از مدینه با جماعتی از رجال و اشراف حرکت دادند. از جمله‌ی همراهان ایشان حاکم مدینه بود. حضرت رضا (ع) از ماهیت دعوت مأمون آگاه بود ایشان به خوبی می‌دانست که این دعوت مأمون به خاطر از بین بردن جرایم پدرش (هارون) و نیز بر اثر ترسی که از علویان داشت بود. همچنین امام رضا (ع) می‌دانست که مأمون با این دعوت می‌خواهد پاسخی هم به آمال مردم خراسان بدهد چه آنان به اولاد علی (ع) تمایل داشتند.

 ۲۲۳ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-374-646-9 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۶۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۹۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

بخش اول: نگاهی به زندگی امام علی بن موسی الرضا (ع)
بخش دوم: داستان‌هایی از زندگی امام رضا (ع)
بخش سوم: داستان‌هایی پیرامون معجزات و کرامات امام رضا (ع)
بخش چهارم: سیمای امام رضا (ع) در شعر فارسی
بخش پنجم: اشعاری دیگر از شاعرانی دیگر درباره‌ی امام رضا (ع)

راهنمای دانلود کتاب یا ضامن آهو

برای دانلود کتاب یا ضامن آهو و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  یا ضامن آهو