معرفی و دانلود کتاب 13 کاری که افراد هوشمند انجام نمی‌دهند

عکس جلد کتاب 13 کاری که افراد هوشمند انجام نمی‌دهند
قیمت:
۱۳۰۰۰ ۶,۵۰۰ تومان ۵۰%
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب 13 کاری که افراد هوشمند انجام نمی‌دهند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب 13 کاری که افراد هوشمند انجام نمی‌دهند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب 13 کاری که افراد هوشمند انجام نمی‌دهند

کتاب 13 کاری که افراد هوشمند انجام نمی‌دهند به قلم امی مورین، اثری خواندنی و کاربردی است که با برشمردن 13 عادت اشتباه روزانه و بررسی تاثیرات منفی آن‌ها در زندگی، راهکارهایی عملی و ساده را جهت رسیدن به آرامش درونی و موفقیت شخصی ارائه می‌دهد.

درباره کتاب 13 کاری که افراد هوشمند انجام نمی‌دهند:

به قدرت درونی‌تان ایمان داشته باشید! از تغییر استقبال کنید و هیچ هراسی از شروع فصلی جدید از زندگی نداشته باشید!

این‌ها مهم‌ترین و کلیدی‌ترین آموزه‌های امی مورین (Amy Morin) است که در کتاب 13 کاری که افراد هوشمند انجام نمی‌دهند (13 Things Mentally Strong People Don't Do) آن را به زبانی گیرا و جذاب منعکس کرده است. در این اثر شگفت انگیز با 13 عادت اشتباه روزمره آشنا می‌شوید که تاثیرات بسیار مخربی بر کیفیت زندگی‌تان می‌گذارد. با حذف این عادت‌ها می‌توانید ذهن خود را برای رسیدن به آرامش و خوشبختی تقویت کنید.

این‌گونه نیست که اشخاص از نظر ذهنی قدرتمند یا ضعیف باشند. هر انسانی به لحاظ ذهنی، قدرت‌هایی دارد، اما همیشه برای بهتر شدن این توانمندی‌ها و استعدادهای بالقوه راه‌هایی وجود دارد. در این کتاب سودمند می‌آموزید که افزایش قدرت ذهنی بدین معناست که بتوانید احساسات خود را نظم بخشید، اندیشه‌های خود را مدیریت کنید و با وجود وضعیتی که در آن به سر می‌برید، رفتاری مثبت داشته باشید.

اگر به ادبیات روانشناسی انگیزشی علاقمند باشید احتمالا تاکنون چندین کتاب انگیزشی خوانده‌اید که درباره خصوصیات افراد موفق و عادت‌های روزمره‌‎شان صحبت می‌کند؛ خصوصیات و عاداتی که در نگاه اول ممکن است بسیار دور از تصور و ایده‌آل‌گرایانه به نظر آیند؛ اما کتاب حاضر از روزمرگی‌ها صحبت می‌کند؛ از اتفاقاتی که در طول روز رخ می‌دهد و بسیاری از مردم همین 13 واکنشی را که به تفصیل در کتاب ذکر شده است، نشان می‌دهند. در حقیقت این اثر علاوه بر نکوهش این 13 عادت اشتباه از تأثیر و صدمات روحی جبران ناپذیر آن‌ها بر زندگی‌تان سخن می‌گوید.

نکوداشت‌های کتاب 13 کاری که افراد هوشمند انجام نمی‌دهند:

- کتاب امی مورین به شما کمک می‌کند تا چرخه عدم موفقیت را بشکنید و به شما کمک می کند زندگی را که آرزو داشتید را آغاز کنید.(Business Insider)

- مورین، یک مددکار اجتماعی بالینی است که شما را با 13 عادت روزمره آشنا می‌کند این عادات می‌توانند شما را از رسیدن به بهترین خود باز دارند. به عنوان مثال، پرداختن به گذشته و حسادت. (Cosmopolitan)

- آیا می‌خواهید بیاموزید که چگونه خود را از نظر ذهنی تقویت کنید تا غیرقابل پیش‌بینی‌ترین پیچ و خم‌های زندگی را تحمل کنید؟ (People)

خواندن کتاب 13 کاری که افراد هوشمند انجام نمی‌دهند به چه افرادی توصیه می‌شود؟

امی مورین تمامی افرادی را می‌خواهند زندگی امروزشان از دیروز بهتر باشد، به خواندن این کتاب جادویی دعوت می‌کند. تمامی دوستداران کتاب‌های موفقیت از خواندن این اثر شگفت‌انگیز لذت خواهند برد.

با امی مورین بیشتر آشنا شویم:

روانشناس، نویسنده و روان‌درمان‌گر بریتانیایی تبار، امی مورین با نوشتن این کتاب به شهرتی جهانی دست یافت. او در نشریه فوربز قلم می‌زند و در حوزه کسب و کار روانشناسی فعالیت دارد. وی پس از نگارش این کتاب، همایش‌هایی در سراسر جهان برگزار کرد تا بر اساس شیوه و اصولی که در کتاب شرح داده است، دیگران را در مواجهه با ترس‌هایشان یاری دهد.

جملات برگزیده کتاب 13 کاری که افراد هوشمند انجام نمی‌دهند:

- شکست بخشی از فرآیند پیروزی است. کسانی‌که از شکست اجتناب می‌کنند از پیروزی نیز می‌پرهیزند. (رابرت کیوساکی)

- رنجش به این شبیه است که سم بنوشید و امیدوار باشید که دشمن خود را هلاک می‌کنید. (نلسون ماندلا)

- تنها اشتباه واقعی اشتباهی است که از آن درسی نمی‌آموزیم. (جان پاول)

- با ماندگارشدن در گذشته، آن را التیام نمی‌بخشیم. با زندگی کردن در لحظه کنونی است که می‌توان گذشته‌ها را التیام بخشید. (ماریان ویلیامسون)

در بخشی از کتاب 13 کاری که افراد هوشمند انجام نمی‌دهند می‌خوانیم:

گلوریا زنی پنجاه‌و‌پنج ساله و سختکوش بود که برای درمان استرس‌زدگی خود به دفترم آمد. دختر بیست‌و‌هشت ساله او به‌تازگی درباره به خانه او بازگشته بود. وی که در هجده سالگی خانه مادرش را ترک کرده بود، بیش از ده‌بار دوباره به خانه مادرش بازگشته بود. او چندین‌بار نامزد کرده بود که نامزدی‌اش هربار در کوتاه‌زمانی به‌هم خورده و او دوباره به خانه مادرش بازگشته بود.

دختر گلوریا بی‌کار بود، اما با جدیت دنبار کار نمی‌گشت. او روزها به تماشای تلویزیون می‌پرداخت و سر خودش را با انیترنت گرم می‌کرد. در خانه به گلوریا کمک نمی‌رساند و حتی کارهای مربوط به خودش را نیز انجام نمی‌داد. گرچه گلوریا می‌گفت احساس می‌کند خانه‌اش حال و روز هتل را دارد و خود او مستخدمه دخترش است، باز ترجیح می‌داد دخترش در خانه نزد او بماند.

او عقیده داشت اگر جایی برای اقامت به دخترش بدهد، کمترین کاری است که می‌تواند برای وی به انجام رساند. گلوریا معتقد بود که در کودکی دخترش، آنچه را او سزاوارش بوده، به وی نداده است و، از این‌رو، خودش را مادر خوبی به‌شمار نمی‌آورد. پس از آنکه او و شوهرش از هم جدا شدند، وی موفق به ازدواج مجدد نشده بود. او اعتقاد داشت که گذشته پر از مشکل‌های او در دخترش تأثیر گذاشته است. بخش اعظم استرس گلوریا ناشی از اضطرابی بود که به سبب رفتار نابالغانه دخترش تحمل می‌کرد. او می‌خواست دخترش کاری پیدا و مستقل از او زندگی کند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل 1: زمان را برای تأسف خوردن به حال خود تلف نمی‌کنند
فصل 2: نیرویشان را هدر نمی‌دهند
فصل 3: از تغییر روی بر نمی‌تابند
فصل 4: بر کارهایی که نمی‌توانند بکنند، متمرکز نمی‌شوند
فصل 5: نگران راضی کردن همه نیستند
فصل 6: از خطرکردن‌های حساب‌شده نمی‌ترسند
فصل 7: به گذشته کاری ندارند
فصل 8: یک اشتباه واحد را بارها و بارها تکرار نمی‌کنند
فصل 9: از کامیابی دیگران ناراحت نمی‌شوند
فصل 10: پس از نخستین شکست تسلیم نمی‌شوند
فصل 11: از تنها بودن نمی‌ترسند
فصل 12: احساس نمی‌کنند که دنیا به آنان مدیون است
فصل 13: منتظر نتیجه‌های فوری نیستند
نتیجه‌گیری: حفظ توانمندی ذهن

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب 13 کاری که افراد هوشمند انجام نمی‌دهند
نویسنده
مترجممهدی قراچه داغی
ناشر چاپینشر البرز
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات200
زبانفارسی
شابک978-964-442-980-4
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۳۰۰۰ ۶,۵۰۰ ت ۵۰%
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب 13 کاری که افراد هوشمند انجام نمی‌دهند

Ehsan Ahady123
۱۴۰۲/۱۰/۸
این کتاب یک راهنمای عملی و جذاب است که به شما نشان میدهد چگونه با حذف عادت‌های اشتباه ذکر شده در این کتاب ذهن خود را برای رسیدن به آرامش و موفقیت تقویت کنید. کتاب ۱۳ کاری که افراد هوشمند انجام نمی‌دهند را یک کتاب مفید و موثر می‌دانم که به خوانندگان کمک می‌کند تا با تغییر عادت‌های اشتباه خود، ذهن را خود قوی‌تر و زندگی خود را بهتر کنند. این کتاب با زبانی ساده و روان، مفاهیم روانشناسی را به شکل عملی و قابل اجرا توضیح می‌دهد و با مثال‌ها و داستان‌های جذاب، خواننده را متقاعد می‌کند که از زندگی خود مالکیت بگیرد و زندگی را که آرزو دارد را آغاز کند. این کتاب یک همراه و یک راهنما برای کسانی است که می‌خواهند ذهن خود را تقویت کنند و با چالش‌ها و فرصت‌های زندگی سر و کار داشته باشند. من این کتاب را به هر کسی که می‌خواهد زندگی بهتری داشته باشد، توصیه می‌کنم. تنها نقطه ضعفی که در آن مشاهده کردم اشتباه‌های رایج تایپی بود که اگر اصلاح بشه عالیه...
مینا سبحانی
۱۴۰۲/۱/۲۳
اگه فکر می‌کنید واسه شروع کاری دیره اگه فک میکنید چون تو یه حرفه یا علاقتون ناکام موندین باید ولش کنید ویا اینکه بخت و اقبالتون باعث این هست ک پیشرفت نمی‌کنید و یا هزاران اما اگر دیگه دارید برای زندگی رو به رشد حتما حتما این کتاب رو بخونید من برای بار دوم هم میخوام بخونم
Ali Bakhshi
۱۴۰۳/۱/۱۲
اگه میخایید توی زندگی پیشرفت کنید
یکی از مهم‌ترین کارایی که باید بکنید اینه که زندگی نامه ادم‌های موفق رو بخونید و ببینید چه کارایی انجام میدادن یا انجام نمیدادن
رشید اکبری
۱۴۰۲/۱۲/۲۸
کتاب مطالب و نکات خوبی داشت هر چند من فکر می‌کنم که این نکات بارها و بارها در کتب دیگر بیان شده است و ما آن‌ها را قبلاً مشاهده کرده و حتی می‌دانستیم
Arezio Dana
۱۴۰۰/۵/۱۰
قبلا کتابای روانشناسی زیادی خونده بودم که برام حکم تکرار و یادآوری ولی اضافه تر داشت. ولی در کل کتابه خوبی بود به جز ترجمش که ایراد داشت
ریحانه طالبی
۱۴۰۱/۱/۲
کتاب واقعا عالی‌ای هستش خیلی راه‌حل‌های خوبی داره و واقعا من با این کتاب تغییر کردم
مهری بیداروند
۱۴۰۰/۲/۲۶
این کتاب عالی و فوق العاده هست
فاطمه پارسا
۱۴۰۰/۶/۸
این کتاب خیلی تو زندگی کمکتون میکنه
Vahm Khialy
۱۴۰۰/۳/۱۴
کتاب عالی... ترجمه افتضاح
Kianaz Tayefeh
۱۴۰۰/۷/۳
خیلی بد ترجمه شده
مشاهده همه نظرات 10

راهنمای مطالعه کتاب 13 کاری که افراد هوشمند انجام نمی‌دهند

برای دریافت کتاب 13 کاری که افراد هوشمند انجام نمی‌دهند و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.