دانلود کتاب 250 راه برای گفتن نه!


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب 250 راه برای گفتن نه! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب 250 راه برای گفتن نه!

سوزان نیومن در کتاب 250 راه برای گفتن نه! تجربیاتی هوشمندانه برای داشتن یک زندگی آرام و شیرین را به ما می‌گوید و کمک می‌کند، درخواست‌های ضروری را از انواع غیرضروری آن تشخیص داده و به درستی به آن‌ها پاسخ دهیم. شاید اولین رمز این کار شناخت شرایط موجود و مقایسۀ آن با شرایط افرادی باشد که از ما درخواست می‌کنند.

اگرچه ممکن است با گفتن نه احساسات دیگران را جریحه‌دار کنید و خودتان هم شرمنده و خجالت‌زده شوید، اما هیچ ضرری متوجه شما نمی‌شود و می‌توانید با آرامش خاطر به زندگی عادی خود بازگردید. شما در هر شرایطی باید بدانید که نه گفتن بسیار آسان‌تر از بله گفتن و مسئولیت هرکاری را با جان و دل خریدن است. اما اگر کسی هستید که احساس می‌کنید انرژی لازم برای انجام هرکاری را دارید و از پذیرش درخواست‌های دیگران رنجیده‌خاطر نمی‌شوید، می‌توانید به هرچیزی که می‌شنوید، پاسخ مثبت دهید و جای خود را در قلب افراد مختلف باز کنید.

به یاد داشته باشید که شما با پذیرش درخواست‌ها راه را برای پیشرفت خود می‌بندید و مسیری تازه پیش روی دیگران قرار می‌دهید. آیا اگر شما نتوانید درد خود را دوا کنید، می‌توانید برای درد دیگران مرهم باشید؟! اگر شما بخواهید موقعیت خود را محدود کنید، چطور می‌توانید به دیگران کمک کنید؟! چطور می‌توانید راضی شوید که وقتتان را بدون هیچ قیمتی در اختیار دیگران بگذارید؟!

حالا برای اینکه بتوانید در موقعیت‌های مختلف پاسخ قانع‌ کننده‌ای برای رد درخواست‌ها داشته باشید بهتر است از روش‌هایی که در کتاب 250 راه برای گفتن نه! آمده است (The Book of No: 250 Ways to Say It) استفاده نمایید:

همیشه مراقبت حد و حدود خود باشید و اجازه ندهید کسی حتی یک لحظه در محدودۀ شما قدم بگذارد. اگر هنگامی که درخواستی را می‌شنوید، پاسخ خاصی نداشتید، سعی کنید فرصتی را برای خود بوجود آورید تا بتوانید با ذهن باز به همه‌ چیز فکر کنید و سپس پاسخ خود را اعلام نمایید.

طوری با دیگران رفتار نکنید که آن‌ها فکر کنند رد کردن درخواستشان تلافی رد درخواست شما در گذشته بوده است. بهتر است بدون هیچ‌گونه قصد و نیتی نشان دهید که شرایط قبول درخواست را ندارید. بدون اینکه به آنچه که پس از رد درخواست برایتان اتفاق می‌افتد، فکر کنید، روی نوع درخواست و توانایی خود در انجام آن تمرکز نمایید. بسیار ناخوشایند است که بدون هیچ فکر و حساب و کتابی درخواستی را قبول کنید و پس از اندک زمانی آن را انکار کنید.

شما باید واکنش صحیح در مقابل درخواست‌های مختلف را یاد بگیرید و قبل از مواجه شدن با آن‌ها، لیستی از آن‌ها تهیه کنید. باید بدانید که پذیرش درخواست یک شخص، امکان پذیرش درخواست دیگر افراد را از شما می‌گیرد. پس باید مراقب باشید که به هرنوع درخواستی پاسخ مثبت ندهید.

هرگز نمی‌توانید تمام افرادی که در کنار شما زندگی می‌کنند را راضی نگه دارید. اگر بخواهید با قبول کردن درخواست‌هایشان مهر و محبت خود را به آن‌ها نشان دهید، باید بدانید که آن‌ها هم بی‌اثر هستند.

سوزان نیومن (Susan Newman) به ما اطمینان می‌دهد که تمام نوشته‌هاش من در کتاب 250 راه برای گفتن نه به بزرگترین درس‌های زندگی‌تان تبدیل می‌شوند. شاید هم‌اکنون فرصتی باشد که تمام آن‌ها را بخوانیم و به خاطر بسپاریم. 

 ۲۴۰ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-6235-54-7 

چاپ ۱۳۹۳: ۱۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

یادداشت نویسنده
مقدمه
معنای کلمهٔ نه
بخش 1: پذیرش یا رد درخواست دوستان
بخش 2: روابط خانوادگی
بخش 3: در محل کار
بخش 4: افراد خیلی سمج
نتیجه گیری

راهنمای دانلود کتاب 250 راه برای گفتن نه!

برای دانلود کتاب 250 راه برای گفتن نه! و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  250 راه برای گفتن نه!

نظرات کتاب 250 راه برای گفتن نه!

علی عزتی
۱۳۹۹/۳/۲
نویسنده سعی کرده اکثر سوالات و درخواست‌هایی را که در طول روز از طرف افراد مختلف جامعه با آن مواجه هستیم رو به شکل مثال‌های مختلف بیان کنه و جواب مناسب بهش رو به ما گوش زد کرده، ولی راهکاری که به ما جرات چگونه گفتن نه باشه رو بیان نکرده.
(جمله‌ای با ارزشی که به چشم من خورد این بود که:در رد سوال و
یا درخواستی، هرگز بیش از حد توضیح نده. به نظر خودم توضیح زیاد نشان از ضعف است و به نظر نویسنده، توضیح زیاد فرصتی مناسب به دست شخص درخواست کننده برای مجاب کردن ما می‌دهد)
عارفه حقیقی
۱۳۹۷/۱۰/۹
الان دارم کتابو میخونم قسمت دوستاش خوبه اما قسمتیکه داره درمورد نه گفتن نسبت به فرزند میگه خیلی ظالمانس اصلن راهکار نمیده که مثلن اگه بچت میخواد با دوستش بره بیرون دوستشو بشناس یا کاری بکن، مثلن میگه بچت میخواد با دوستش بره بیرون بخاطر نگرانیای خودت بعش بگو نه اما این خیلی ظالمانس خیلی داره درمورد نوجوانو کودکش ظالمانه برخورد میکنه چون باید یه وقتایی به بچت آزادی بدی تا مستقل بشه این طوری میگه انگار بچتو میخوای زندانی کنی
ترلان *
۱۳۹۹/۸/۳۰
عجیبه که این کتاب نمره‌ی ۴. ۴ گرفته از کاربرا، فک کنم به خاطر اینه که نیومده یه فرمول کلی ارائه بده. میشه این فرمول رو خودمون از توی جوابا دربیاریم، تقریبا میتونم بگم تمام موقعیت‌هایی که تا حالا توش نتونستیم نه بگیم رو پوشش داده، میشه حفظ کرد این جواب‌ها رو و یه چیزایی هم خودتون اضافه کنین از ذهن خودتون و در موقع مناسب نه رو بگین و خلاص کنین خودتونو. 👌
مشاهد همه نظرات (۵۴)