دانلود کتاب 5*2: پنج نمایشنامه دو شخصیتی برای دو بازیگر زن


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب 5*2: پنج نمایشنامه دو شخصیتی برای دو بازیگر زن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب 5*2: پنج نمایشنامه دو شخصیتی برای دو بازیگر زن

کتاب 5*2: پنج نمایشنامه دو شخصیتی برای دو بازیگر زن نوشته کوری توماس، شرلی لورو، خوسه ریورا، شری کریمر، نینا شنگولد سومین جلد از مجموعه «دنیای مدرن» است، که شامل پنج نمایشنامه کوتاه برای دو بازیگر زن است.

پنج نمایشنامه دو شخصیتی برای دو بازیگر زن (Five plays for two actresses) نمایشنامه‌هایی انتخاب شده از نویسندگانی مشهور و تأثیرگذار ادبیات نمایشی جهان یا نویسندگان گم‌نام اما خوش قریحه‌ای همچون: کوری توماس (cory thomas)، شرلی لورو‌ (Shirley Lauro)، خوسه ریورا (José Rivera)، شری کریمر (Sherry Kramer)، نینا شنگولد (Nina Shengold) است که تاکنون اثری از آن‌ها ترجمه نشده و یا به هر دلیلی بازترجمه آن‌ها ضروری می‌نماید.

یکی از چالش‌های اصلی فعالان عرصه نمایش، گزینش آثار از میان خیل متون موجود در بازار نشر است؛ و یکی از راه‌هایی که می‌توان برای کمک به حل این چالش برگزید تقسیم‌بندی آثار بر اساس ویژگی‌های مختلفی نظیر تم، موضوع، تعداد کاراکتر، ویژگی‌های اجرایی، طول اثر و غیره است.

مجموعه "دنیای مدرن تئاتر" با نگاه به همین رویکرد تصمیم به ارائه مجموعه نمایشنامه‌هایی با تقسیم‌بندی‌های متنوع دارد که در این راه از کمک مترجم‌های جوان و البته توانای عرصه نمایش بهره خواهد برد. اصلی‌ترین تقسیم‌بندی در نظر گرفته شده، "تعداد کاراکتر"های نمایشنامه‌ و مدت زمان اجرای آن‌هاست. به همین منظور مجموعه‌هایی از نمایشنامه‌های کوتاه به تفکیک تعداد کاراکتر برای ترجمه انتخاب شده‌اند.

تئاتر عالمی است شگفت‌انگیز، سحرآمیز و پر هیجان که مواجهه با آن، از برخوردی ابتدایی با نمایشی عامیانه در خیابان گرفته تا تماشای اجرایی باشکوه بر صحنه، سراسر زندگی است. بی‌شک خواندن متون نمایشی یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترینِ این رویارویی‌هاست. برخورد با واسطه‌هایی از جنس کلمات که ما را به سفر در دنیایی از واقعیت و خیال می‌کشاند. در این میان و در کشور ما متون ترجمه شده بخش عمده‌ای از این بار را به دوش می‌کشند.

کوری توماس یکی از نویسندگان این نمایشنامه، نمایشنامه‌نویس آمریکایی ساکن نیویورک، نویسنده و بازیگر اصلی Studio Theatre است. آثار او در بسیاری از تئاتر‌های آمریکا و اروپا به نمایش درآمده‌اند. توماس جوایز متعددی نصیب خود کرده است که از آن جمله می‌توان جایزه‌ی تئودور وارد 2007 برای نمایشنامه‌ی زبان مخفی آرزوهایم (My Secret Language of Wishes) را نام برد.

کتاب‌های دیگر مجموعه دنیای مدرن شامل: "پنج نمایشنامه برای دو بازیگر مرد"، "پنج مونولوگ برای مردان"، "پنج مونولوگ برای زنان" است.

در بخشی از متن کتاب 5*2: پنج نمایشنامه دو شخصیتی برای دو بازیگر زن می‌خوانیم:

وقتی زیر دوش بودم. به بهترین دوستم زنگ زدم و اون به دکترش زنگ زد. دکترش من رو به یه متخصص داخلی ارجاع داد که یکی از بهترین جراح‌های سینه توی نیویورک رو می‌شناخت. اسمش رو گوگل کردم و عالی به نظر میومد. همه گفته بودن: «اون بهترینه!» به مطبش زنگ زدم. بهم گفتن فرداش برم. قرارم رو با مشتری جدیدی که می‌خواست دفترش رو طراحی کنم، لغو کردم. منشی‌م شماره‌اش رو گرفت. گفتم: «خیلی معذرت می‌خوام. من همچین غده‌ای پیدا کردم.» گفت: «نگران نباش. تو رو خدا برو یه ماساژی چیزی بگیر. یه والیوم یا زاناکس هم برای اعصابت بخور. این اتفاق واسه من هم افتاده. هیچی نبود؛ ولی یکی باید از اون بلاهایی که به سر آدم میارن، شکایت کنه! دارم می‌گم، برو یه قرصی چیزی بخور!»

زن آفریقایی: رفتم درمونگاه. پیاده دو ساعت تا روستا فاصله داره. توی صف درازی وایستادم و صبر کردم و صبر کردم. بارون میومد. یه برگ بزرگ از یه درخت موز پیدا کردم و گرفتم رو سرم؛ اما فایده‌ای نداشت. برمون گردوندن. «خیلی شلوغه. کلی ایدز هست. کلی حصبه و مالاریا هست. برین یه روز دیگه بیاین.» برگشتم و پیاده راه افتادم سمت روستام. دو ساعت راه. وقتی نزدیک خونه بودم، بارون قطع شد. مرغ‌ها و بزها اومدن استقبالم و با هم برگشتیم خونه.

 ۶۴ صفحه، ۶۴۵ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-98024-9-4 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۲۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
بیدار شدن
تا بالای شهر
درس‌هایی برای عروس بی‌تجربه
سه دقیقه نگه دار
ناف جرسی

راهنمای دانلود کتاب 5*2: پنج نمایشنامه دو شخصیتی برای دو بازیگر زن

برای دانلود کتاب 5*2: پنج نمایشنامه دو شخصیتی برای دو بازیگر زن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  5*2: پنج نمایشنامه دو شخصیتی برای دو بازیگر زن

نظرات کتاب 5*2: پنج نمایشنامه دو شخصیتی برای دو بازیگر زن

ahmadali karimizadeh
۱۳۹۹/۲/۲۵
متشکرم از ناشر و نویسنده و شما. برای استفاده در کلاس بازیگری و اتود بازیگر عالیه
مهسا قلی زاده
۱۳۹۹/۳/۱
تفکیک بز اساس پرسوناژ به نظرم هوشمندانه بود نمایشنامه‌ها هم زیبا بودند
مشاهد همه نظرات (۲)