معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی نبرد من

عکس جلد خلاصه کتاب صوتی نبرد من
قیمت:
۱۷۰۰۰ تومان - 3.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی نبرد من و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی نبرد من و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب صوتی نبرد من

خلاصه کتاب صوتی نبرد من تنها اثر به‌جامانده از آدولف هیتلر، رهبر حزب ناسیونال سوسیالیست آلمان و آغازگر جنگ جهانی دوم است. او در این کتاب جنجالی رئوس فکری خود در زمینه‌ی تاریخ و سیاست جهانی را به تمامی شرح داده است. گفتنی است که اثر حاضر ذیل مجموعه کتاب‌های صد خلاصه برتر دنیا به انتشار می‌رسد.

درباره خلاصه کتاب صوتی نبرد من:

آدولف هیتلر (Adolf Hitler) رهبر آلمان نازی در قرن بیستم، و آغازگر جنگ جهانی دوم (نبردی ویرانگر میان دولت‌های بزرگِ وقت، که در سال 1939 آغاز گشت و تا سال 1945 به طول انجامید) بود. بدون شک او از مهم‌ترین چهره‌های تاریخ معاصر جهان است. چرا که نامش با کشتارِ دسته‌جمعی اقلیت‌هایی چون یهودیان و کولی‌ها، برپایی کوره‌‌های آدم‌سوزی و اردوگاه‌های کار اجباری، اشغال نیمی از اروپا و حمله‌ی ناکام به اتحاد جماهیر شوروی گره خورده است.

اما این‌ وقایع، تنها بخشی از زندگی سیاسی و اعمال شیطانی این مرد عجیب و بلندپرواز را تشکیل می‌دهند. واقعیت این است که هیتلر، در جنگ جهانی اول سرباز ساده‌ای بیش نبود؛ پیش از آن نیز اصلا سودای سیاست و نظامی‌گری در سر نداشت؛ بیشتر از هر چیز شیفته‌ی هنرِ نقاشی بود. اما دست روزگار، و البته روحیه‌ی خاص خود او، در نهایت نامش را به عنوان یکی از خونریزترین و مخوف‌ترین مردان تاریخ به ثبت رساند.

برای فهم دقیق آن دسته از جریانات تاریخی و البته زندگینامه‌ای که به شکل‌گیری هیتلری که می‌شناسیم منجر گشت، هیچ منبعی بهتر از تنها کتاب باقی‌مانده از شخص او نیست. این کتاب نبرد من (Mein Kampf) نام دارد؛ این اثر مفصل که پیش از به قدرت رسیدن نازی‌ها نگاشته شده بود، پس از روی کار آمدن هیتلر، توسط تیم پروپاگاندای او به مثابه‌ی کتابی مقدس مورد تجلیل قرار گرفت. واقعیت اما این است که تحلیل‌های سیاسی، اجتماعی، تاریخی و مهم‌تر از همه، شبه علمیِ هیتلر در این اثر، جملگی آشفته، بی‌منطق، و آکنده از تعصباتی کور و مهلکند. با این حال و با کمال تأسف، از قدرت اقناع بی‌بهره نیستند؛ امری که احتمالاً محبوبیت این اثر در میان برخی از مردم آلمانِ سده‌ی بیستم را توجیه می‌کند.

باری، کتاب نبرد من، علی‌رغم تمام ایده‌های ضدصلح و بشرستیزانه‌ای که دارد، اثری مهم است، و مطالعه‌ی آن کم‌وبیش ضروری می‌نماید. چه، به مخاطب آگاه، در شناخت عقاید تعصب‌آمیز و تمامیت‌خواهانه یاری می‌رساند. اثری که در دست دارید به منظور ساده‌سازی مطالعه‌ی این کتاب تهیه شده است. در خلاصه کتاب صوتی نبرد من، چکیده‌‌ای از تمام مطالب مهم نسخه‌ی کاملِ اثر گرد آمده است. به نحوی که مخاطب پس از گوش سپردن به آن می‌تواند یقین داشته باشد که با تمام خطوط فکری آدولف هیتلر، آنچنان که از قلم خود او پیداست، آشنا گشته است.

نکوداشت‌های خلاصه کتاب صوتی نبرد من:

- عده‌ی کمی جرئت این را خواهند داشت که صراحت این اثر را باور کنند. (Barnes & Noble)
- نگاهی نزدیک به مردی که صلح و آسایش جهان را بر باد داد. (Goodreads)
- مطالعه‌اش ضروری‌ست. (New York Times)

خلاصه کتاب صوتی نبرد من مناسب چه کسانی است؟

افرادی که مایل به آشنایی هر چه بیشتر با نام‌ها و وقایع بزرگ تاریخ معاصرند، بی‌شک از گوش سپردن به این کتاب نکات بسیاری خواهند آموخت.

در بخشی از خلاصه کتاب صوتی نبرد من می‌شنویم:

همین که سرباز آلمانی دریافت با چه دشمن قداری طرف است، احساس کرد که دستپخت‌های اطلاعات غلط چه کلاه گشادی بر سرش گذاشته است. بنابراین، به جای اینکه این اطلاعات روحیه‌ی رزمندگی او را تقویت و تحکیم کند، نتیجه‌ی عکس بخشید. سرباز آلمانی سرانجام جرئتش را از دست داد. از سوی دیگر، تبلیغات این دو کشور، با ترسیم آلمانی‌ها به عنوان بربرها و وحشی‌ها برای مردم خود، سربازهای خود را برای وحشت جنگ آماده و از آنها در برابر تصورات غلط، محافظت می‌کردند. وحشتناک‌ترین سلاح‌هایی که این سربازان در میدان جنگ با آنها روبه‌رو شدند، فقط مهر تأییدی بود بر اطلاعاتی که پیشتر دریافت کرده بودند. و بنابراین، باورشان به حقیقت اظهارات و گفته‌های دولت‌هایشان تقویت شد. بنابراین سرباز بریتانیایی هرگز اجازه نیافت تا احساس کند که اطلاعاتی که در وطن دریافت کرده دور از حقیقت است...

فهرست مطالب کتاب صوتی

۱ دقیقه
شناسنامه
۱۶ دقیقه
فصل اول
۱۴ دقیقه
فصل دوم
۱۷ دقیقه
فصل سوم
۲۱ دقیقه
فصل‌های چهارم و پنجم
۲۰ دقیقه
فصل‌های ششم، هفتم و هشتم
۱۷ دقیقه
فصل‌های نهم و دهم
۲۳ دقیقه
فصل‌ یازدهم تا آخر

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابخلاصه کتاب صوتی نبرد من
نویسنده
مترجمیاسمن بحرینی
گویندههوتن شاطری پور
ناشر چاپیانتشارات آسمان نیلگون
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، خلاصه کتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی
قیمت نسخه صوتی
۱۷۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب صوتی نبرد من

مهران راستی
۱۴۰۰/۸/۲۱
خیلی دیگه خلاصه شده، تا این حد کوتاه شدنش زیاده روی هست واقعاً. اما مطالب خود کتاب چندین پیشفرض غلط داره از جمله: 1_نظریه آریایی بودن آلمانی‌ها خیلی وقت هست ک رد شده. 2_ اختلاط با هم نژاد هم باعث افزایش بیماریهای ژنتیکی میشه نه تقویت نژاد و...... مطالب زیبای کتاب مربوط به مباحث نظام سازی هست که واقعاً جالب هستند.
حامد نیک مهر
۱۴۰۰/۱۰/۱۹
اگر گفته‌های هیتلر در مورد فرهنگ کاری و نظام بروکراسی و ساختار نظامی و تبلیغاتی پیش از دوران خودش درست باشه پس آلمان خیلی به این مرد مدیونه... چون چیزی که میگه تو مایه‌های ایرانه 😂😂... این آلمان فعلی با این دسیپلین و جدیت و شفافیت کجا این تصویر کجا...
Rozbeh Aghighi
۱۴۰۰/۹/۳۰
بسیار مختصر از کتاب اصلی ترجمه شده و با اثر اصلی فاصله زیادی دارد اینگونه کتاب‌ها باید بدون سانسور ترجمه و صوتی شود
گوینده متن بسیار توانمند و برای این کتاب انتخاب شایسته‌ای است به نظر من
سلمان بهمن دار
۱۴۰۰/۸/۳۰
کتاب خوبی بود فقط اگه ممکن کاملش رو بزاریدچون احساس می‌کنم خلاصه کتاب کامل ما رو با زندگی و دیدگاه هیتلر آشنا نمی‌کنه و فقط بخش‌هایی از اون رو به ما نشون میده...
Momhamad Momhamadabdolee
۱۴۰۰/۱۰/۱۳
کاش کتاب کامل بود بجای خلاصه ولی روی هم رفته خوب بود
abbas masjedian
۱۴۰۰/۸/۲۹
خوب بود... ولی خیلی خلاصه بود
zmk moniri
۱۴۰۰/۸/۲۵
ممنون بابت صوتی کردن این کتاب‌های خوب
علی رضا گلبن
۱۴۰۰/۱۱/۷
کتاب خیلی خوبی بود
مشاهده همه نظرات ۸

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب صوتی نبرد من

برای دریافت خلاصه کتاب صوتی نبرد من و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.