معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی نبرد من

عکس جلد خلاصه کتاب صوتی نبرد من
قیمت:
۲۷۰۰۰ تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی نبرد من و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی نبرد من و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب صوتی نبرد من

خلاصه کتاب صوتی نبرد من تنها اثر به‌جامانده از آدولف هیتلر، رهبر حزب ناسیونال سوسیالیست آلمان و آغازگر جنگ جهانی دوم است. او در این کتاب جنجالی رئوس فکری خود در زمینه‌ی تاریخ و سیاست جهانی را به تمامی شرح داده است. گفتنی است که اثر حاضر ذیل مجموعه کتاب‌های صد خلاصه برتر دنیا به انتشار می‌رسد.

درباره خلاصه کتاب صوتی نبرد من:

آدولف هیتلر (Adolf Hitler) رهبر آلمان نازی در قرن بیستم، و آغازگر جنگ جهانی دوم (نبردی ویرانگر میان دولت‌های بزرگِ وقت، که در سال 1939 آغاز گشت و تا سال 1945 به طول انجامید) بود. بدون شک او از مهم‌ترین چهره‌های تاریخ معاصر جهان است. چرا که نامش با کشتارِ دسته‌جمعی اقلیت‌هایی چون یهودیان و کولی‌ها، برپایی کوره‌‌های آدم‌سوزی و اردوگاه‌های کار اجباری، اشغال نیمی از اروپا و حمله‌ی ناکام به اتحاد جماهیر شوروی گره خورده است.

اما این‌ وقایع، تنها بخشی از زندگی سیاسی و اعمال شیطانی این مرد عجیب و بلندپرواز را تشکیل می‌دهند. واقعیت این است که هیتلر، در جنگ جهانی اول سرباز ساده‌ای بیش نبود؛ پیش از آن نیز اصلا سودای سیاست و نظامی‌گری در سر نداشت؛ بیشتر از هر چیز شیفته‌ی هنرِ نقاشی بود. اما دست روزگار، و البته روحیه‌ی خاص خود او، در نهایت نامش را به عنوان یکی از خونریزترین و مخوف‌ترین مردان تاریخ به ثبت رساند.

برای فهم دقیق آن دسته از جریانات تاریخی و البته زندگینامه‌ای که به شکل‌گیری هیتلری که می‌شناسیم منجر گشت، هیچ منبعی بهتر از تنها کتاب باقی‌مانده از شخص او نیست. این کتاب نبرد من (Mein Kampf) نام دارد؛ این اثر مفصل که پیش از به قدرت رسیدن نازی‌ها نگاشته شده بود، پس از روی کار آمدن هیتلر، توسط تیم پروپاگاندای او به مثابه‌ی کتابی مقدس مورد تجلیل قرار گرفت. واقعیت اما این است که تحلیل‌های سیاسی، اجتماعی، تاریخی و مهم‌تر از همه، شبه علمیِ هیتلر در این اثر، جملگی آشفته، بی‌منطق، و آکنده از تعصباتی کور و مهلکند. با این حال و با کمال تأسف، از قدرت اقناع بی‌بهره نیستند؛ امری که احتمالاً محبوبیت این اثر در میان برخی از مردم آلمانِ سده‌ی بیستم را توجیه می‌کند.

باری، کتاب نبرد من، علی‌رغم تمام ایده‌های ضدصلح و بشرستیزانه‌ای که دارد، اثری مهم است، و مطالعه‌ی آن کم‌وبیش ضروری می‌نماید. چه، به مخاطب آگاه، در شناخت عقاید تعصب‌آمیز و تمامیت‌خواهانه یاری می‌رساند. اثری که در دست دارید به منظور ساده‌سازی مطالعه‌ی این کتاب تهیه شده است. در خلاصه کتاب صوتی نبرد من، چکیده‌‌ای از تمام مطالب مهم نسخه‌ی کاملِ اثر گرد آمده است. به نحوی که مخاطب پس از گوش سپردن به آن می‌تواند یقین داشته باشد که با تمام خطوط فکری آدولف هیتلر، آنچنان که از قلم خود او پیداست، آشنا گشته است.

نکوداشت‌های خلاصه کتاب صوتی نبرد من:

- عده‌ی کمی جرئت این را خواهند داشت که صراحت این اثر را باور کنند. (Barnes & Noble)
- نگاهی نزدیک به مردی که صلح و آسایش جهان را بر باد داد. (Goodreads)
- مطالعه‌اش ضروری‌ست. (New York Times)

خلاصه کتاب صوتی نبرد من مناسب چه کسانی است؟

افرادی که مایل به آشنایی هر چه بیشتر با نام‌ها و وقایع بزرگ تاریخ معاصرند، بی‌شک از گوش سپردن به این کتاب نکات بسیاری خواهند آموخت.

در بخشی از خلاصه کتاب صوتی نبرد من می‌شنویم:

همین که سرباز آلمانی دریافت با چه دشمن قداری طرف است، احساس کرد که دستپخت‌های اطلاعات غلط چه کلاه گشادی بر سرش گذاشته است. بنابراین، به جای اینکه این اطلاعات روحیه‌ی رزمندگی او را تقویت و تحکیم کند، نتیجه‌ی عکس بخشید. سرباز آلمانی سرانجام جرئتش را از دست داد. از سوی دیگر، تبلیغات این دو کشور، با ترسیم آلمانی‌ها به عنوان بربرها و وحشی‌ها برای مردم خود، سربازهای خود را برای وحشت جنگ آماده و از آنها در برابر تصورات غلط، محافظت می‌کردند. وحشتناک‌ترین سلاح‌هایی که این سربازان در میدان جنگ با آنها روبه‌رو شدند، فقط مهر تأییدی بود بر اطلاعاتی که پیشتر دریافت کرده بودند. و بنابراین، باورشان به حقیقت اظهارات و گفته‌های دولت‌هایشان تقویت شد. بنابراین سرباز بریتانیایی هرگز اجازه نیافت تا احساس کند که اطلاعاتی که در وطن دریافت کرده دور از حقیقت است...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
شناسنامه
۱۶ دقیقه
فصل اول
۱۴ دقیقه
فصل دوم
۱۷ دقیقه
فصل سوم
۲۱ دقیقه
فصل‌های چهارم و پنجم
۲۰ دقیقه
فصل‌های ششم، هفتم و هشتم
۱۷ دقیقه
فصل‌های نهم و دهم
۲۳ دقیقه
فصل‌ یازدهم تا آخر

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابخلاصه کتاب صوتی نبرد من
نویسنده
مترجمیاسمن بحرینی
گویندههوتن شاطری پور
ناشر چاپیانتشارات آسمان نیلگون
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، خلاصه کتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی
قیمت نسخه صوتی
۲۷۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب صوتی نبرد من

الناز محمدی
۱۴۰۱/۵/۲۸
‌🍁 این کتاب جنجال برانگیز…
‌این کتاب حاصل یادداشت‌های هیتلر توی زندان لاندسبرگ یک سال بعد از جنگ جهانی اول بود، و گرداوری و‌ چاپش رو منشی هیتلر (ترودل یونگه) که ۲۰۰۲ درگذشت، انجام داد! من نه الان! همیشه هیتلر روکاملا خاکستری میدیدم! توی اون برهه المان و اتریش، واقعا هرج ‌و‌ مرج بوده! مگر زمانی که
توی فرانسه و انگلیس گردن افراد رو با گیوتین می‌زدند وحشی گری نبود؟ مگر الان طالبان توی‌ افغانستان زن و‌بچه میکشن وحشیگری نیست؟ مگر داعش ادم‌ها رو میکشت وحشی گری نبود؟ مگر الان روسیه اوکراین رو به خاک و خون کشیده وحشیگری نیست؟ آلمان حال حاظر خیلی از حسنهای الانش رو‌ به هیتلر مدیونه!!! حالا هیتلر اشتباهات نگرشی هم داشت، نژاد پرستی، بیرحمس و یهودستیزی! درسته یهودی‌ها خیلی خراب کاری کردن، اما اونها فارغ از دینشون انسان هستن و محکوم به نسل کشی نیستن! اگر فیلم پیانیست لهستانی ا رومن پولانسکی رو ببینید، به مظلومیت یهودیها پی میبرید. اگر همه‌ی ما انسان‌های جهان فارغ از نژادمون، تفاوتهامون، و نگرشهای دینی مون باشیم و اون عصاره‌ی انسان بودن رو ببینیم، ما هم‌می‌تونیم بشر دوست باشیم، هیتلر توی تاریخ سیاهه بله، اما آیا به جز اون نداریم؟ خیلی بدتر و خون خوارتر هاشو رو‌داریم!! هیتلر همین که تونسته بود قلب زنی مثل اوا بروون رو جوری تسخیر کنه که اون زن توی یه شب باهاش عروسی کنه و‌همون شب درکنارش بمیره، پس به نظر من نمی‌تونه سیاهی مطلق باشه. ممنون دوست عزیزم کتابراه…☘️
Morteza Nasiri
۱۴۰۱/۴/۱۳
همیشه عاشق مستندهای جنگ جهانی دوم بودم، البته این نکته رو درک میکنم که بدلیل پیشرفت رسانه‌ها در جنگ جهانی دوم نسبت به جنگ جهانی اول، اطلاعات کامل تری در دسترس هست.
در مستندها در مورد کتابی بعنوان نبر من که تألیف آدولف هیتلر در دوره اسارت خود در زندان به رشته تحریر درآورده بود سخن به میان میامد. و

بالاخره کتاب اه کتاب صوتی نبرد من رو عرضه کرد علاقه مندانی که علت شروع جنگ جهانی دوم را میخواهند و یا با خصوصیات هیتلر بعنوان یک رهبر دروغین کاریزما آشنا شوند، مطالعه این کتاب رو پیشنهاد میدهم. نکته مهم در این کتاب دیدگاه نژادپرستانه هیتلر است که فقط دین مسیحیت و قوم برتر آریایی را قبول داشت و مهالف هرگونه تلفیق به قول خودش قوم برتر با اقوام دیگر بود.
نکته بسیار مهم دوم هیتلر تمام مشکلات عالم بشریت راناشیاز قوم یهود و انسانهایی که پیرو دین یهودیت است میدانست، و بر این مورد مصمم بود که حتی یک نفر از انسانهای یهودی نباید در قید حیات باشند.
کتاب از نظر شخص بنده کتاب جالبی است و شک نکنید که ارزش خواندن را دارد و پس از اتمام با خصوصیات یک رهبر یا همان پیشوای جعلی که میلیون‌ها نفر هیتلر را رهبر کاریزماتیک میدانستند، به ددلایلشان پی خواهید برد، حتی نتیجه گیری‌های شخصی نیز درخصوص رهبری دیکتاتوری و مدیریت فاشیستی حزبی که هیتلر بوجود آورد آشنا خواهید شد.
سخن آخر: بعد از خواندن این کتاب درس بگیرید، نکند یک وقت طرفدار هیتلر شوید،
بخوانید و لذت ببرید از این کتاب.
Behzad
۱۴۰۱/۶/۱۰
نبرد من
کتاب نبرد من تنها اثر فکری آدولف هیتلر است که به نظر میرسد موضوع آن کمتر از آثار مخرب جنگ جهانی دوم نیست. کتاب مملو از کینه و نفرت، تعصبات کور و بی منطق، بدبینی و انزجار از جامعه وقت است که به سبب دوران سخت مالی و اقتصادی در دورانی که وی پس از مرگ پدر کارگری میکرد و اتفاقات ناگوار بر مادر
او شکل میگیرد. ناکامی در امتحانات ورودی به تحصیلات در زمینه هنر که علاقه شدیدی به آن داشت جملگی سبب ساز ایجاد شخصیتی به شدت مهلک وناسیونالیست و فاشیست و دیکتاتور ماب در هیتلر میشود. دیدگاه وحشتناک به اختلافات نژادی و برداشت منفی وی از سیستم حکومتی و قانون گذار در اتریش از دوران نوجوانی و جوانی وی را به شخصیتی بلند پرواز با افکار شیطانی سوق میدهد. هر چند وی در آن زمان سودای جنگ و سیاست در سر ندارد ولی در نهایت به یکی از خون ریز‌ترین مردان تاریخ تبدیل می‌شود. کتاب حاضر قبل از جنگ جهانی دوم نگارش شده و دیدگاههای سربازی است که در جنگ جهانی اول رودر رو با ارتش انگلیس شاهد ناکامی و عدم وجود استراتژی در نیرو‌های خودی است. علی رغم آن کتاب میتواند عده‌ای از طرفداران این دیکتاور را اقناع کند.
هر چند مطالب کتاب اصلی بسیار مفصل و بصورتی ریز به جزئیات افکار هیتلر میپردازد با این حال برای خواننده پر مشغله خلاصه کتاب پیش روی فرصتی است مغتنم تا نگاهی اجمالی به هوش سیاه و پلید و شیطانی این دیکتاتور بیندازد. شناخت مسبب جنگ جهانی دوم از این منظر که تاثیرات اقتصادی و اجتماعی وحشتناکی بر ایران و ملت ایران داشت دور از لطف نیست.
نوید
۱۴۰۱/۷/۱۶
سلام وعرض خسته نباشید.
تاریخ بشریت پر است از انسانهایی که تاثیرات بزرگی در احوال جوامع گذاشته‌اند، چه خوب و چه بد
ملتها در اکثر موارد بدون شناخت کافی از مشاهیر صرف به استناد رخدادها و تبلیغات در مورد ایشان قضاوت کرده‌اند.
آدولف هیتلر نیز از اشخاص بارز در این وادی است.
این گفته‌ی من در این و
نعنی نیست که هدف ایدولوژی هیتلر درست بوده ولی میتوان با کمی مطالعه و کنکاش در تاریخ و بیوگرافی مشاهیر پی به چگونگی بوجود آمدن اینچنین حکام تک بعدی برد.
ممنون‌از کتابراه برای هموار کردن این بستر برای ما.
مهران راستی
۱۴۰۰/۸/۲۱
خیلی دیگه خلاصه شده، تا این حد کوتاه شدنش زیاده روی هست واقعاً. اما مطالب خود کتاب چندین پیشفرض غلط داره از جمله: 1_نظریه آریایی بودن آلمانی‌ها خیلی وقت هست ک رد شده. 2_ اختلاط با هم نژاد هم باعث افزایش بیماریهای ژنتیکی میشه نه تقویت نژاد و...... مطالب زیبای کتاب مربوط به مباحث نظام سازی هست که واقعاً جالب هستند.
محمود اژدری
۱۴۰۰/۱۲/۸
با سلام و احترام به دوستان کتابخوان
من کتاب اصلی را مطالعه کرده‌ام و این خلاصه را گوش دادن به نظر من یک خلاصه خوب از کتاب نبرد من بود که شیره کلی کتاب را در خود داشت برای کتاب قطوری مثل نبرد من را وقت مطالعه نداشته باشید این خلاصه به نظر من شرح کلی را در اختیار شما قرار می‌دهد.
حامد نیک مهر
۱۴۰۰/۱۰/۱۹
اگر گفته‌های هیتلر در مورد فرهنگ کاری و نظام بروکراسی و ساختار نظامی و تبلیغاتی پیش از دوران خودش درست باشه پس آلمان خیلی به این مرد مدیونه... چون چیزی که میگه تو مایه‌های ایرانه 😂😂... این آلمان فعلی با این دسیپلین و جدیت و شفافیت کجا این تصویر کجا...
Rozbeh Aghighi
۱۴۰۰/۹/۳۰
بسیار مختصر از کتاب اصلی ترجمه شده و با اثر اصلی فاصله زیادی دارد اینگونه کتاب‌ها باید بدون سانسور ترجمه و صوتی شود
گوینده متن بسیار توانمند و برای این کتاب انتخاب شایسته‌ای است به نظر من
سلمان بهمن دار
۱۴۰۰/۸/۳۰
کتاب خوبی بود فقط اگه ممکن کاملش رو بزاریدچون احساس می‌کنم خلاصه کتاب کامل ما رو با زندگی و دیدگاه هیتلر آشنا نمی‌کنه و فقط بخش‌هایی از اون رو به ما نشون میده...
علی بابایی
۱۴۰۱/۲/۲۸
در پاسخ به دوستمون مهران، اون ازدواج فامیلی نزدیک هست که ندرتا باعث مشکلات ژنتیکی میشه نه ازدواج درون نژادی. نژاد ما دقیقا به همین خاطر اختلاط نژادها بود که به فنا رفت. بدون اساس تز ندهید لطفا.
Soheil Alipour
۱۴۰۰/۱۱/۱۱
متاسفانه این کتاب انقدر خلاصه شده که هیچ چیزی از کتاب اصلی را ندارد، من کتاب چاپی این کتاب را خوانده بودم و کتاب جالبی بود اما این کتاب صوتی بسیار بی سر وته شده است.
کتی کاتبی
۱۴۰۰/۱۲/۱۰
جالب است، اما کمی متن سنگین است و اگر حواستان جمع نباشد ممکن است چیزی متوجه نشوید
راستی بیاییم و دیگران را قضاوت نکنیم، شاید اگر ما هم جای هیتلر بودیم همان میکردیم که او کرد
رضابهرامی
۱۴۰۱/۵/۲۱
هیتلربا این همه جنایت، من او رامرد اراده میدانم. بعد معلوم میشود که بهترین انسانها ودل نازک‌ها با داشتن قدرت، فساد وجودشان رامیگیرد.
ندا صمیمی
۱۴۰۱/۳/۲۶
کتاب جالبی بود، کمی بیشتر شخصیت هیتلر رو شناختم و با طرز فکرش آشنا شدم و جواب بعضی از سوال هام رو پیدا کردم
احمد آملی
۱۴۰۱/۳/۶
کتاب بیان خوبی نداره هرچند با اندیشه‌های فردیکه کل دنیا رو به چالش میکشه آشنا میشید کلا کتاب جالبی نیست
مشاهده همه نظرات ۳۳

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب صوتی نبرد من

برای دریافت خلاصه کتاب صوتی نبرد من و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.