معرفی و دانلود کتاب جستارهایی درباره‌ی اخلاق، معنا و محبت

عکس جلد کتاب جستارهایی درباره‌ی اخلاق، معنا و محبت
قیمت:
39500 تومان - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب جستارهایی درباره‌ی اخلاق، معنا و محبت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب جستارهایی درباره‌ی اخلاق، معنا و محبت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جستارهایی درباره‌ی اخلاق، معنا و محبت

تابه‌حال به این فکر کرده‌اید که اخلاقیات دقیقاً چه چیزهایی را در بر می‌گیرد و معیار و میزان سنجش آن چگونه مشخص می‌شود؟ کتاب جستارهایی درباره‌ی اخلاق، معنا و محبت اثر زیبا و تأمل‌برانگیز سوزان ولف، درباره‌ی مفهوم اخلاق و نسبی بودن آن صحبت می‌کند. این کتاب که مجموعه‌مقالات ولف است، تلاش می‌کند پاسخ این سؤال را بیابد: آیا جواب واحدی برای چیستی اخلاق و چگونگی به‌کاربردن آن وجود دارد؟

درباره‌ی کتاب جستارهایی درباره‌ی اخلاق، معنا و محبت

از کودکی همیشه به ما آموخته‌اند که اخلاق را در اولویت کارها،‌ روابط و رفتارهایمان قرار دهیم، اما مشخص کردن مرزهای اخلاقیات به‌طرز عجیبی دشوار است و نمی‌توان یک محدوده‌ی مشخص‌شده را برای آن در نظر گرفت. کتاب جستارهایی درباره‌ی اخلاق، معنا و محبت (The Variety of Values)، نوشته‌ی سوزان ولف (Susan R. Wolf)، در حوزه‌ی اخلاق کتاب شناخته‌شده‌ای‌ست. این اثر پرطرفدار، مجموعه‌ای کامل، کاربردی و بسیار جذاب از مهم‌ترین مقالات سوزان ولف پیرامون موضوعات اخلاق، عشق و معنا است. مقالات سوزان ولف دیدگاه متفاوتی نسبت به طبقه‌بندی ارزش‌ها دارد. طبقه‌بندی‌هایی که عموماً براساس معیارهای دوگانه‌ای شکل می‌گیرند. از نظر سوزان ولف، این دسته‌بندی‌‌ها، اهمیت ارزش‌هایی مانند عشق، زیبایی و حقیقت را کمرنگ می‌کنند.

معرفی و دانلود کتاب جستارهایی درباره‌ی اخلاق، معنا و محبت

خواندن این کتاب به شما نشان می‌دهند که چگونه تلاش برای شناختِ خودآگاهانه‌ی انواع ارزش‌ها به درک جدیدی از موضوع، محتوا و محدودیت‌های اخلاقی و شیوه‌های جدید تفکر درباره شادی و رفاه منجر می‌شود. انتخاب کتاب جستارهایی درباره‌ی اخلاق، معنا و محبت شما را در برابر یک متن فلسفی شیرین قرار می‌دهد که با جست‌وجو در میان مفاهیم گوناگون،‌ دیدگاه شما را درباره اخلاق و شیوه صحیح به‌کاربردن آن به چالش می‌کشد. کتاب جستارهایی درباره‌ی اخلاق، معنا و محبت توسط امین پورحسن ترجمه شده و به‌همت انتشارات بذر خرد در اختیار شما قرار گرفته است.

کتاب جستارهایی درباره‌ی اخلاق، معنا و محبت برای چه کسانی مناسب است؟

همه کسانی که به فلسفه‌ی کاربردی علاقه دارند،‌ مخاطبان این کتاب هستند.

در بخشی از کتاب جستارهایی درباره‌ی اخلاق، معنا و محبت می‌خوانیم

تعارض‌های بین عشق و اخلاق

تبیین مسئله‌ی زن به این شیوه نشانگر وجود تعهد نسبت به تبیین اخلاق به منزله‌ی اخلاق بی‌طرفی است؛ انگار محدودیت‌های بی‌طرفی‌گرا قضاوت‌های مجاز بودن اخلاقی را به‌طور کامل و غیرمشروط تعیین می‌کنند. با وجود این، فرضم بر این نیست که محدودیت‌های اخلاقی عقلانیت و معقول بودن را به‌طور کامل و غیرمشروط تعیین می‌کنند. در نتیجه ارزیابی‌ام از پاسخ احتمالی مادر هم‌پوشانی معناداری با ارزیابی طرفداری‌گراها در این مورد دارد. زیرا با سایر بی‌طرفی‌گراها موافقم که زن با پنهان کردن پسرش از دید پلیس مرتکب بی اخلاقی می‌شود، اما به نظرم گرایش به بی‌اخلاقی و حتی ارتکاب بی‌اخلاقی در این نوع شرایط ویژه با داشتن شخصیت قابل احترام و قابل تحسین سازگار است.

خواننده در این نقطه شاید به حق از کوره در برود و به این فکر کند که من بالاخره جانب کدام طرف را می‌گیرم یا حتی آیا می‌توانم، در تلاش برای درک هر دو طرف بحث موضعی نامتناقض بگیرم. زیرا ظاهراً می‌خواهم جانب هر دو طرف را حفظ کنم: از یک طرف، این ادعا که زن از نظر اخلاقی وظیفه دارد پسرش را تحویل دهد و از طرف دیگر آن زن اگر پسرش را تحویل ندهد شاید معقول یا حتی تحسین‌برانگیز باشد. این موضع شاید خود متناقض به نظر برسد زیرا فهم من از اخلاق حداقل تا حدودی بر اساس آنچه مردم می‌توانند به طور معقول از همدیگر تقاضا کنند تعریف میشود اما این باور کاملاً متناقض نیست که تقاضای اخلاقی از مادر برای تحویل دادن پسرش معقول است اما مادر نیز می‌تواند به طور معقول این تقاضا را رد کند. موضعم وقتی متناقض تلقی خواهد شد که تصور کنیم بخشی از معنای تقاضای اخلاقی این است که چنین تقاضایی، با در نظر گرفتن همه‌ی جوانب، باید توسط همه‌ی افراد معقول و نجیب رعایت شود.

فهرست مطالب کتاب

سخن ناشر
1. قدیسان اخلاقی
2. اخلاق و طرفداری
3. معناهای زندگی‌ها
4. خوشبختی و معنا:‌ دو سویه‌ی زندگی خوب
5. «یک فکر هم زیادی است»: محبت، اخلاق و ترتیب تعهد
6. توجه محبت‌آمیز: درس‌هایی از عشق در فیلم داستان فیلادلفیا
7. نقش قوانین
8. واجبات اخلاقی و احکام اجتماعی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب جستارهایی درباره‌ی اخلاق، معنا و محبت
نویسنده
مترجمامین پورحسن
ناشر چاپیانتشارات بذر خرد
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات288
زبانفارسی
شابک978-622-7758-60-3
موضوع کتابکتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه الکترونیک
39500 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب جستارهایی درباره‌ی اخلاق، معنا و محبت

برای دریافت کتاب جستارهایی درباره‌ی اخلاق، معنا و محبت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.