معرفی و دانلود PDF کتاب کتابشناسی‌ها

عکس جلد کتاب کتابشناسی‌ها
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب کتابشناسی‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کتابشناسی‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کتابشناسی‌ها

کتابشناسی‌ها نوشته‌ی ویلیام ا. کتس، جلد پنجم از مجموعه درسنامه‌ی مرجع‌‌شناسی عمومی و تخصصی فارسی و غیرفارسی است.

کتابشناسی‌ها (Introduction to Reference work) نشان می‌دهد که ویژگی یک کتابدار حرفه‌ای، شناخت کتابشناسی‌ها و نشانی اینترنتی آن‌هاست. از کتابشناسی تعاریف بسیاری بیان شده است، اما یک تعریف واحد که مناسب همه‌ی جنبه‌های آن باشد وجود ندارد.

کتابشناسی‌ها لزوما محدود به کتاب نمی‌شوند، بلکه ممکن است سایر قالب‌های ارتباطی، از سایت‌های وب و فیلم‌ها گرفته تا صفحه‌ها و عکس‌ها را نیز شامل شوند. مثلا یک کتابشناسی درمورد راه آهن می‌تواند دربردارنده‌ی کتاب‌ها، سایت‌های وب و نیز فیلم‌ها و عکس‌های مربوط به راه آهن باشد.

ویلیام ا. کتس (William A. Katz) پروفسور و مدرس مدرسه علوم و سیاست‌های اطلاع‌رسانی در دانشگاه ایالتی نیویورک است. وی هم اکنون ویراستار چندین مجله و مجموعه معتبر در حوزه‌های مختلف کتابداری به خصوص خدمات مرجع است و چندین سال به عنوان کتابدار در یکی از دانشگاه‌ها و در بخش ویراستاری انجمن کتابداران آمریکا شاغل بوده است.

در بخشی از کتابشناسی‌ها می‌خوانیم:

کتابشناسی‌هایی هستند که موجودی نسخه‌های خطی یک کتابخانه را نشان می‌دهند. این کتابشناسی‌ها تحت عنوان‌های فهرست نسخه‌های خسطى"، "فهرست نسخ خطی"، "فهرست کتب خطی"، "فهرست دست نویس‌ها"، "فهرست مخطوطات" و غیره می‌آیند. دامنه این کتابشناسی‌ها از کتابخانه‌های شخصی گرفته تا کتابخانه‌های دانشگاهی و دولتی را شامل می‌شود. مهم‌ترین این فهرست‌ها در ایران فهرست نسخ خطی کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران است که به صورت پیایندی منتشر می‌شود و به طور جداگانه نسخه‌های خطی فارسی و عربی را به همراه توصیف کتابشناختی آن‌ها فهرست می‌کند. همچنین نسخه‌های خطی مجلس شورای اسلامی، فهرست نسخه‌های خطی کتابخانه آستان قدس رضوی و فهرست نسخه‌های خطی کتابخانه دانشگاه تهران از جمله کتابشناسی‌های مهم در این باب هستند.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب کتابشناسی‌ها
نویسنده
مترجمآیدین آذری
ناشر چاپیانتشارات کتابدار
سال انتشار۱۳۸۴
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۴۷
زبانفارسی
شابک978-964-7143-49-4
موضوع کتابکتابداری
قیمت نسخه الکترونیک
۲۰۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب کتابشناسی‌ها

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب کتابشناسی‌ها

برای دریافت کتاب کتابشناسی‌ها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.