معرفی و دانلود PDF کتاب روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی

عکس جلد کتاب روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی
قیمت:
۴۹۰۰۰ تومان - 8.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی

کتاب روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی نوشته‌ی محسن شکوهی یکتا و اکرم پرند، نخست شما را با تاریخچه‌ی آموزش ویژه در کشورهای گوناگون آشنا می‌کند، سپس به بررسی ویژگی‌های مختلف افراد ناتوان، تیزهوش و در معرض خطر می‌پردازد.

با توجه به افزایش روز افزون حجم دانش و پژوهش در زمینه‌ی تعریف، طبقه‌بندی، ارزیابی، تشخیص و از همه مهم‌تر آموزش کودکان استثنائی، نیاز به تألیف آثار به‌روز کاملا احساس می‌شود. با این وجود، کتاب‌های کاربردی در حیطه‌های مختلف کودکان استثنائی کماکان معدود هستند که یکی از دلایل این موضوع وجود ویژگی‌ها و نیازهای کاملا متفاوت در این کودکان است. به همین خاطر محسن شکوهی یکتا و اکرم پرند برای نگارش کتاب حاضر با چالش‌های متفاوتی دست و پنجه نرم کرده‌اند، چرا که باید از میان مجموعه گسترده‌ای از نظریه‌ها و یافته‌های علمی - پژوهشی که گاه نیز متناقض بوده‌اند، مطالبی را گزینش می‌کردند که کاربرد بیشتری دارند تا بدین طریق شما را در زمینه شناسایی و آموزش مؤثر به کودکان با نیازهای ویژه یاری دهند.

در کتاب روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی تلاش شده تا با بررسی مسائل موجود در زمینه‌ی کودکان با نیاز ویژه در ایران، بر اساس یافته‌های داخلی و مقایسه آن‌ها با یافته‌های سایر کشورها، دید جامع‌تری به شما داده شود. همچنین یکی از ویژگی‌های کتاب حاضر این است که در تألیف آن مطالب تا حد زیادی ساده نوشته‌ شده‌اند. علاوه بر این، نویسندگان سعی بر این دارند تا شما علاوه بر کسب شناخت درست نسبت به افراد با نیازهای ویژه، با روش‌های آموزشی و مداخله‌ای مناسب برای هر گروه آشنا شوید.

لازم است بدانید، در این کتاب، منبع نویسی به روش ‌آی‌پی‌آی (APA) صورت گرفته و برای سهولت در خواندن متن از ذکر مکرر عبارت «به نقل از» برای منابع ثانویه خودداری می‌شود.

در بخشی از کتاب روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی می‌خوانیم:

با مرور تاریخچه کودکان استثنائی می‌توان دریافت که در قرون گذشته در اکثر نقاط جهان این افراد مورد غفلت واقع می‌شدند، گاه از آنان سوء استفاده می‌شد و گاه حتی وجود آنان نادیده گرفته می‌شده است. واژه‌هایی که به این گروه نسبت داده می‌شد بار منفی زیادی داشت.

اغلب مردم آنان را کانا، سبک مغز، دیوانه یا روح شرور تلقی می‌کردند؛ به همین دلیل این گروه از نظر اجتماعی بسیار منزوی بودند (گیرهرت، مولن و گیرهرت 1993). این دیدگاه به ویژه دربارۀ افراد با عقب ماندگی ذهنی شدت بیشتری داشت چرا که مفهوم عقب ماندگی ذهنی، بسیار مبهم بود و در حیطۀ علم جایی نداشت. در نتیجه، مردم سراسر جهان نسبت به عقب ماندگی ذهنی نگرش و درک متفاوتی داشتند. هم چنین در زمینۀ چرایی، چگونگی و درمان عقب ماندگی ذهنی نظرات منسجمی مطرح نبود و جوامع مختلف به سوال‌های مطرح شده در حوزه‌ی عقب‌ماندگی ذهنی پاسخ‌های متفاوتی ارائه می‌دادند.

فهرست مطالب کتاب

پیش گفتار
فصل 1: مروری بر تاریخچۀ کودکان استثنائی
فصل 2: پیشگیری
فصل 3: آموزش ویژه
فصل 4: عقب ماندگی ذهنی
فصل 5: اختلالات هیجانی / رفتاری
فصل 6: ناتوانی‌های یادگیری
فصل 7: اختلالات ارتباطی
فصل 8: آسیب‌های شنوایی
فصل 9: آسیب‌ها‌ی بینایی
فصل 10 : ناتوانی‌های جسمانی و آسیب‌های سلامت
فصل 11 : اُتیسم و سایر اختلالات نافذ رشد
فصل 12 : ناتوانی‌های چندگانه و شدید
فصل 13 : تیزهوشان 
فصل 14 : خانواده و کودک استثنائی
فصل 15 : کاربرد تکنولوژی در حیطه کودکان استثنائی
واژه نامۀ انگلیسی به فارسی
واژه نامۀ فارسی به انگلیسی
واژه‌یاب
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات تیمورزاده
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۶۹۶
زبانفارسی
شابک978-600-238859-9
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی کودک و نوجوان، کتاب‌های علوم تربیتی
قیمت نسخه الکترونیک
۴۹۰۰۰ ت - 8.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی

ایمان فرهیدنیا
۱۴۰۱/۲/۲۵
این کتاب اسم دکتر پرند رو یدک میکشه و نوعی برند محسوب میشه عالی عالی عالی
ز س سیدی
۱۳۹۹/۱۱/۲۳
کتاب خوبی است به صورت جامع به موضوع پرداخته
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی

برای دریافت کتاب روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.