معرفی و دانلود کتاب فخرالزمان

عکس جلد کتاب فخرالزمان
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب فخرالزمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب فخرالزمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فخرالزمان

کتاب فخرالزمان به قلم نسرین قربانی، داستان پستی و بلندی زنی به نام ‌فخرالزمان که به عمه فخری معروف است را به تصویر می‌کشد.

در بخشی از کتاب فخرالزمان می‌خوانیم:

حوض هر دو حیاط، تمیز و شسته و آب در آن‌ها انداخته شده بود و فواره‌ها، عصر به عصر، سر به آسمان می‌ساییدند. مادر بزرگ گلبرگ هایی به رنگ زرد و صورتی و عنابی را توی آب انداخته بود تا ‌منظره‌ی زیباتری داشته باشند. صندلی‌های لهستانی چوبی دور تا دور هر دو حیاط چیده شده بود و توی اطاق‌ها، سفره های سفید بزرگی پهن شده بود و روی ‌همه‌ی آن‌ها را با بشقاب و قاشق و چنگال و سبزی خوردن و تربچه نقلی هایی که با شلک زیبایی برش و تزیی داده شده بودند و تنگ‌های بلور دوغ اعلا همراه با نعناع چیده شده بود.

خانم جانم در اطاق‌ها را بسته بود تا از هجوم و خرابی حتمی ‌بچه‌ها در امان باشد و تا رسیدن زمان شام به غیر از او و مادر بزرگ اجازه‌ی ورود و سرکشی مجدد را نداشت. تنها یک اطاق را باز گذاشته بودند که نعیمه خانم چادر های مشکی میهمانان را می‌گرفت و روی هر یک شماره ایی می‌زد و عین همان شماره را هم به دست صاحب چادر می‌داد تا مبادا اشتباهی شود و به قول خودش "شرمنده بشیم".

همه‌ی این شماره ها را محتشم، برادر کوچک‌ترم نوشته بود و نعیمه خانم با دو کلاس سواد مکتبی که داشت، فیلسوفانه به آن‌ها نگاه می‌کرد و تحویل صاحب چادر می‌داد.

روز قبل از عروسی، مردانی که برای بردن جهیزیه آمده بودند، طبق هایی از آینه و شمعدان و قرآن و نقل بید مشکی و خنچه‌ی عقد و ‌همه‌ی وسائلی که لازمه ی سفره ی عقد بود، روی سر گذاشته بودند و یا الله گویان وارد حیاط شدند. چرخی زدند و دود اسپندی را بلعیدند که مادر بزرگ مقابل پایشان دود کرده بود و دعایی زیر لب خواند و به همه جا فوت کرد و سپس اجازه ی ورود به آن‌ها را داد.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب فخرالزمان
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات ماهابه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۸۱
زبانفارسی
شابک978-600-90050-0-0
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب فخرالزمان

سحر قنواتی
۱۳۹۹/۹/۵
در کل قلم روانی داشتند ولی بنظرم داستان تا رسیدن به مرز پختگی فاصله داشت. بخش‌هایی از داستان با طمانینه بیش از حد و بخش‌های پایانی کتاب با سرعت بالا و گویی از سر رفع تکلیف و صرفا به انتها رساندن داستان روایت شده بود
Leila Tolooyee
۱۳۹۹/۲/۱۴
داستان خوبی بود. روان مثل زندگی وجذاب مثل بودن درجمع عزیزان اگه دوست داریدبرای ساعاتی ازروزمرگی زندگی رهابشین این داستانومطالعه کنین
سمیرا نصیری
۱۴۰۰/۱/۵
واقعا دوست داشتنی و جذاب بود
با خوندن خاطرات بقیه احساس میکنی یکبار دیگه زندگی کردی و من عاشق این حس هستم
مهسا شکرنژاد
۱۴۰۰/۱/۲۶
کتاب قشنگی بود بعد از خوندن کتابای سنگین، مطالعه متن روان و ساده‌ی این کتاب لذت بخش بود واقعا!
مژگان جهانبانی
۱۳۹۹/۱۲/۱۴
خیلی خوب بود من خودم از خوندن کتابها در ژانر قدیمی واقعا لذت میبرم
Zohreh Alizadeh
۱۴۰۰/۱/۲۲
عالی بود مرسی خیلی ادمو به یاد قدیم‌ها انداخت
سیما خمسه
۱۳۹۹/۲/۲۵
خوب بود. انگار توی کتاب زندگی میکنی
مشاهده همه نظرات ۷

راهنمای مطالعه کتاب فخرالزمان

برای دریافت کتاب فخرالزمان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.