معرفی و دانلود کتاب آپارتمان خیابان املی: داستان عشق و استواری یک زن در جنگ جهانی دوم

عکس جلد کتاب آپارتمان خیابان املی: داستان عشق و استواری یک زن در جنگ جهانی دوم
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب آپارتمان خیابان املی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آپارتمان خیابان املی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آپارتمان خیابان املی: داستان عشق و استواری یک زن در جنگ جهانی دوم

روایتی از عشق و تاریخ در حساس‌ترین برهه زمانی قرن بیستم! کتاب آپارتمان خیابان املی رمانی تاریخی و عاشقانه به قلم کریستین هارمل است که سیاست‌های ناعادلانه حزب نازی را علیه یهودیان روایت می‌کند.

درباره کتاب آپارتمان خیابان املی:

شروع جنگ جهانی دوم تمام رویاهای شیرین روبی هندرسون بنوا را برای آغاز یک زندگی عاشقانه در پاریس نابود کرد!

کتاب آپارتمان خیابان املی (The Room on Rue Amelie) روایتگر سال‌های ابتدایی دومین جنگ جهانی است که با اشغال پاریس توسط نازی‌ها همراه بود. آن‌ها در صدد عقده‌گشایی جنگ جهانی اول، وحشیانه به کشورهای اروپایی از جمله فرانسه حمله کردند. روبی هندرسون بنوا با همسر فرانسوی‌اش به پاریس نقل مکان کرده بودند تا یک زندگی عاشقانه و رویایی را آغاز کنند که رویایشان به کابوسی تلخ و باورنکردنی تبدیل شد.

روزگار سرنوشت دیگری برای روبی و همسرش مارسل در نظر داشت. پرچم آلمانی‌ها بر سراسر دیوارهای پاریس آویخته شده و هیچ گریزی برای فرار از تقدیر شوم پیوستن به نازی‌ها باقی نمانده بود. آن‌ها مجبور شدند ستاره‌ای زرد رنگ که نشانی از دین یهودی‌شان بود به پیراهن خود بدوزند تا قابل شناسایی باشند. رفته‌رفته با وخیم شدن شرایط و اخراج یهودیان از فرانسه، زندگی چهار شخصیت شارلوت، توماس، روبی و مارسل دگرگون می‌شود.

کریستین هارمل (Kristin Harmel) ایده اصلی نوشتن این رمان را به گفتۀ خودش بر اساس دفترچه خاطرات ویرجینیا که توانست از جنگ جان سالم به‌در ببرد، برداشت کرد. در سال 2006 این دفترچه خاطرات تحت عنوان «زن قهرمان آمریکایی در نهضت مقاومت فرانسه» انتشار یافت. هارمل برای خلق شخصیت‌های داستان آپارتمان خیابان امیلی تحقیقات بسیاری انجام داده است از همین رو می‌توان به برخی از حوادث کتاب حاضر از لحاظ راستی‌آزمایی اتکا کرد.

نکوداشت‌های کتاب آپارتمان خیابان املی:

- این رمان دلنشین، با توصیف حوادث پرمخاطره و دردناک جنگ جهانی دوم در پاریس، شما را انتهای داستان شیفتۀ خود می‌کند. (مری آلیس مونرو)

- آخرین و جدیدترین رمان کریستین هارمل را به تمامی دوستداران ژانر داستان‌های دراماتیک و تاریخی پیشنهاد می‌دهم. (نشریه کتابخانه)

خواندن کتاب آپارتمان خیابان املی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به خواندن رمان‌های تاریخی علاقمند هستید بدون شک خواندن این کتاب یکی از بهترین گزینه‌هاست. همچنین تمامی دوستداران ادبیات داستانی فرانسوی از مطالعه این اثر لذت خواهند برد.

با کریستین هارمل بیشتر آشنا شویم:

او داستان‌نویسی خوش‌استعداد و موفق است که در سال 1979 در ایالت ماساچوست چشم به جهان گشود. کریستین هارمل نخستین تجربیاتش را در زمینه نویسندگی با تهیه گزارش ورزشی در سن 16 سالگی آغاز کرد. وی از دانشگاه فلوریدا فارغ‌التحصیل شد و علاوه بر نویسندگی در ژانر داستان به طور حرفه‌ای کار مطبوعات را نیز ادامه داد.

در بخشی از کتاب آپارتمان خیابان املی می‌خوانیم:

روبی یک ساعت بعد رفت. قبل از آن، توماس با نگرانی به او گفته بود که با این کار خودش را به خطر می‌اندازد. روبی دمِ در با لبخندی اندوهناک به توماس گفت «همه‌مون مدام در خطریم. تنها راه برای تغییر دادن اوضاع اینه که علیهشون بجنگیم.»

قبل از آنکه توماس پاسخ روبی را بدهد، او رفته بود. توماس تمام آن یک ساعت را با زل زدن به عکس‌های درون قاب‌ عکسِ روبی سپری کرد. روبی داشت زندگی‌اش را به‌خاطر توماس به‌ خطر می‌انداخت و توماس هیچ کاری نمی‌توانست بکند.

اصلاً انتظارش را نداشت. از روبی انتظار نداشت. او با دخترانی که در پایگاه‌های هوایی پرسه می‌زدند و چشم از خلبانان برنمی‌داشتند فرق داشت. او به دخترانی که توماس در مدرسه با آن‌ها هم‌کلاسی ‌بود نیز شباهتی نداشت. فقط به‌خاطر این نبود که روبی در آمریکا زندگی کرده بود. نوعی قدرت در وجودش بود، نوعی شجاعت، و عجیب‌ترین مسئله این بود که او این‌ها را در خودش نمی‌دید. مانند دیگر دخترانِ پردل‌وجرئت، سخت و دیرجوش نبود. البته کسی باعث شده بود که او دیوار استقامتش را به این شکل بنا کند. توماس فکر می‌کرد که شاید آن شخص همسر روبی بوده است، اما نمی‌شد فهمید که روبی برای چه کسی غصه می‌خورد. آیا شخص دیگری در کار بوده، مرد دیگری که روبی دلباخته‌اش بود؟

با ضربۀ شدیدی که به در زده شد، توماس از افکارش بیرون آمد و در جایش میخکوب شد. اگر آلمانی‌ها باشند باید چه‌کار کند؟ از بالکن فرار کند؟ در کمد اتاق‌خواب روبی پنهان شود؟ یا مثل یک مرد بایستد و با آن‌ها مبارزه کند؟ در آن صورت، اگر در آپارتمان روبی دستگیرش کنند روبی هم به دردسر می‌افتد. نمی‌توانست با او چنین کاری بکند.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آپارتمان خیابان املی: داستان عشق و استواری یک زن در جنگ جهانی دوم
نویسنده
مترجمآزاده رمضانی
ناشر چاپینشر البرز
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۴۰۰
زبانفارسی
شابک978-600-9876-46-4
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۰۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب آپارتمان خیابان املی

Sadaf Akhlaghi
۱۴۰۰/۱۲/۶
بندرت پیش میاد رمان بخونم بطور اتفاقی این کتاب رو انتخاب کردم و واقعا ارزش خوندن رو داشت. خیلی ظریف و با جزییات حوادث رو به تصویر کشیده بود و عاشقانه‌های پاکی رو در داستان گنجانده بود. متن کتاب خیلی روان و شیرین بیان شده بود. کشش داستان خیلی زیاد بود و به سختی میشد دست از خوندن ادامه داستان کشید. واژه امید رو خیلی زیبا به تصویر کشیده بود.
Zohreh Bi
۱۴۰۰/۸/۱
بشدت رمان فوق‌العاده‌ایه موضوع کاملا جذاب و زن محور و مجذوب کننده داره.
راجب جنگ جهانی دومِ که هم تورو با فضای جنگ آشنا میکنه و هم امیدواری و عشق رو بهت نشون میده
قطعا دور از کلیشه‌است و اصلا روند داستان خسته کننده نیست و هرصفحه تورو بیشتر جذب خودش میکنه تا انتهای داستان بری جلو
قطعا از خوندنش پشیمون نمیشی..
الهام. ت
۱۴۰۰/۹/۱۷
در مقام یه رمان درباره جنگ خطراتی که قهرمان‌های داستان به جون می‌خریدن خیلی کم رنگ نشون میداد و نجات جون آدمها از دست نازی‌ها رو مثل بازی به رخ میکشید
Tayebe Ahmadi
۱۴۰۱/۹/۲۱
شهامت انسانها وقتی در برابر بیعدالتیها سینه سپر میکنن همیشه منو سرشوق میاره کتاب بسیار زیبایی بود با تشکر از کتابراه
لیلا فرضی
۱۴۰۰/۸/۲۴
خیلی قشنگ بود
اواسط داستان خیلی بهتر میشه
و اخر داستان خیلی غم انگیز
ولی خیلی خوب نوشته شده بود
Elaheh Tabatabaee
۱۴۰۱/۸/۲۲
رمانی جالب و هیجان انگیز با شخصیت پردازی خوب با نثری روان و ترجمه خوب
Arad Hashemi
۱۴۰۱/۴/۱
فضای جنگ را خیلی خوب توصیف کرده بود وارزش خواندن دارد.
Mahnaz Khorram
۱۴۰۰/۱۱/۲۶
خیلی جذاب و گیراست کتابی است زن محور و عاشقانه.
elham salehi
۱۴۰۰/۹/۲۰
کتابی با داستانی فوق العاده جذاب و خواندنی
مشاهده همه نظرات ۹

راهنمای مطالعه کتاب آپارتمان خیابان املی

برای دریافت کتاب آپارتمان خیابان املی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.