معرفی و دانلود کتاب اختلالات گفتار

عکس جلد کتاب اختلالات گفتار
قیمت:
۸۰۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب اختلالات گفتار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب اختلالات گفتار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اختلالات گفتار

کتاب اختلالات گفتار نوشته‌ی وندی لانیر، علل، عوارض، درمان‌ها و پیشرفت‌های پزشکی جدید درباره‌ی این مشکل را با جزییات شرح می‌دهد. شما با این کتاب شیوه‌های زندگی و رویارویی با اختلال گفتاری را درک خواهید کرد.

درباره‌ی کتاب اختلالات گفتار:

اختلالات کلامی شامل موقعیت‌های مختلفی می‌شود که کودکان و بزرگسالان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این موقعیت‌ها می‌توانند از مشکل در تلفظ حرف یا صدایی خاص باشد تا ناتوانی در ایجاد کلامی قابل فهم. برخی از این ناتوانایی‌ها به خاطر فرم بد فیزیکی است. برخی دیگر به خاطر مشکل در مکانیزم کلامی (حنجره، لب‌ها، دندان، زبان و فک) است که به خاطر بیماری یا جراحت ایجاد شده است. اما اغلب اوقات دلیل اصلی اختلال کلامی نامشخص است.

با وجودی که این اختلال تهدید کننده‌ی جان بیمار نیست، اما زندگی را دچار مشکل می‌کند. افرادی که اختلالات کلامی دارند، بسیار در تلاش هستند تا گفتارشان واضح باشد و اگر موفق نباشند باید راهی دیگر برای برقراری ارتباط پیدا کنند؛ همه‌ی این حالات در حالی‌ست که باید امید و انگیزه خود را از دست ندهند و دیدگاهی مثبت به زندگی داشته باشند.

خوشبختانه اکثر اختلالات کلامی قابل درمان هستند. با توجه به نوع مشکلات کلامی افراد متخصص در این زمینه می‌توانند روش‌هایی برای درمان و حذف اختلال گفتاری طراحی کنند. پاتولوژیست‌ها و تراپیست‌های متخصص می‌توانند در بیمارستان، کلینیک، مدرسه و... فعالیت کنند و به کودکان و بزرگسالانی که در برقراری ارتباط مشکل دارند، کمک کنند.

کتاب اختلالات گفتار مناسب چه کسانی است؟

کتاب اختلالات گفتار (Speech Disorders) برای مبتلایان به این اختلال، گفتاردرمانگران و علاقه‌مندان به مباحث گفتاردرمانی کاربردی و مفید خواهد بود.

وندی لانیر را بیشتر بشناسیم:

او به عنوان نویسنده، گوینده و معلم شناخته می‌شود. وندی لانیر (Wendy Lanier) تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد در رشته آسیب شناسی زبان گفتار به اتمام رسانده و تاکنون بیش از سی و پنج کتاب و همچنین مقالاتی برای نشریات مختلف نوشته است. موضوعات کنفرانس‌ها و کتاب‌های وی عمدتاً به مبحث کودکان و فرزند پروری مرتبط می‌شود.

در بخشی از کتاب اختلالات گفتار می‌خوانیم:

سومین اختلال کلامی شامل گام، کیفیت (رزونانس) و یا بلندی صدا می‌باشد. شخصی با اختلال صوتی در ایجاد اصوات کلامی مشکل خواهد داشت. در برخی از موارد گام صدا ممکن است به نسبت سن یا جنسیت، یکسان یا خیلی بالا یا خیلی پایین باشد. گاهی اوقات شنونده ممکن است از زمختی، گرفتگی یا تو دماغی بودن صدای گوینده اذیت شود و معمولا بلندی و رزونانس صدای شخص باعث می‌شود که وقتی فرد مبتلا حرف میزند شنونده مجبور به چرخاندن سرش باشد.

اختلالات صوتی به خاطر آسیب، بیماری یا تغییر شکل در حنجره یا تارهای صوتی می‌باشد. حنجره ارگانی لوله شکل با طول 2 اینچ (5 سانتی متر) لرزش‌هایی ایجاد می‌کند که برای اصوات کلامی لازم می‌باشند. دیواره‌ی بیرونی حنجره یک حلقه‌ی غضروفی است. ماهیچه‌های حنجره همان رباط صوت است، دو بافت چرمی داخل حلقه قرار دارد. در حالت استراحت این بافت‌ها باز هستند و هوا از فضای باز بدون صدا عبور می‌کند.

زمانی که هوا به بافت‌های بسته یا نیمه بسته فشار می‌آورد باعث لرزش آن‌ها می‌شود و در نتیجه صدا ایجاد می‌شود. تغییر گام صدا نیاز به سفت کردن یا رها کردن این بافت‌ها دارد. سفت کردن بافت‌ها باعث می‌شود که سریع‌تر لرزش داشته باشند و گام بالاتری ایجاد کنند. رها کردن آن‌ها باعث ایجاد گام پایین‌تر می‌شود. یک جراحت یا بیماری می‌تواند باعث شود که بافت‌های صوتی به درستی لرزش نداشته باشند و در نتیجه احتلال صوتی ایجاد کنند. اگر جراحت یا بیماری جدی باشد مثل سرطان حنجره، ممکن است نیاز باشد که حنجره به طور کامل بیرون آورده شود.

فهرست مطالب کتاب

درباره نویسنده
پیش گفتار
مقدمه
فصل اول: اختلال کلامی چیست؟
فصل دوم: اختلالات گفتار
فصل سوم: شرایط و بیماری‌هایی که باعث اختلالات کلامی می‌شوند
فصل چهارم: زندگی با اختلال گفتاری
فصل پنجم: تشخیص و درمان اختلالات گفتاری

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب اختلالات گفتار
نویسنده
مترجمباقر حسنوند، دنیا جهانگیری، محبوبه فیروزی
ناشر چاپیانتشارات آوای نور
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۳۲
زبانفارسی
شابک978-600-309-306-5
موضوع کتابتخصص‌های پزشکی
قیمت نسخه الکترونیک
۸۰۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب اختلالات گفتار

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب اختلالات گفتار

برای دریافت کتاب اختلالات گفتار و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.