معرفی و دانلود کتاب خودباوری در خلاقیت: در جستجوی خلاقیت گمشده

عکس جلد کتاب خودباوری در خلاقیت: در جستجوی خلاقیت گمشده
قیمت:
۳۶۰۰۰ تومان - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب خودباوری در خلاقیت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب خودباوری در خلاقیت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خودباوری در خلاقیت: در جستجوی خلاقیت گمشده

خلاقیت در همه‌ی انسان‌ها وجود دارد. شما می‌توانید با آموزش، تلاش و البته کمی صبر به خرج دادن روی این مهارت کار کنید و آن را بهبود ببخشید. دیوید کلی و تام کلی در کتاب خودباوری در خلاقیت به طرز ویژه تأثیر خودباوری در رقم زدن زندگی خلاقانه‌تر را بررسی کرده‌اند و و به آموزش تکنیک‌هایی می‌پردازند که با به‌کاربستن آن‌ها می‌توانید این توانایی را در خود را افزایش دهید.

درباره کتاب خودباوری در خلاقیت:

دیوید کلی (David M. Kelley) و تام کلی (Tom Kelley) پس از سال‌ها تحقیق و تألیف چندین کتاب پرفروش در زمینه‌ی روانشناسی و رهبری، حالا دست به نگارش کتابی قانع‌کننده و اثربخش به نام خودباوری در خلاقیت (Creative confidence) در باب آزادسازی و به فعلیت رساندن خلاقیت زده‌اند؛ خلاقیتی که به صورت بالقوه در همه‌ی ما انسان‌ها وجود دارد.

نویسندگان این کتاب ثمربخش تجربه‌ی‎ چندین دهه موفقیت خود در کار با بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان را در این اثر گردآوری کرده و با مخاطبان خود به اشتراک گذاشته‌اند. پیام کتاب خودباوری در خلاقیت نه تنها الهام‌بخش، که به‌سادگی قابل اجرا است. ایده‌ی اصلی اثر حاضر حول محور این ایده می‌گردد: «همه‌ی ما توانایی این را داریم که تخیل و ابتکار خود را به کار ببندیم و راهکارها، راه‌حل‌ها و رویکردهای نوین تولید کنیم. تنها کافی‌ست به خود باور داشته باشیم و خلاقیت گمشده‌ی خود را بیابیم»

بنابراین اگر از آن دسته افرادی هستید که گمان می‌کنند خلاقیت موهبتی کمیاب و چه بسا نایاب است که تنها به افراد کمی عطا شده، باید به شما بگوییم خوشبختانه سخت در اشتباه هستید! ما به شما نوید می‌دهیم که بارقه‌های خلاقیت‌تان مجدداً می‌تواند آزاد شود و خلاقیت یکی از باارزش‌ترین منابعی‌‌ست که شما در اختیار دارید. شما قرار نیست در این کتاب با تعدادی جملات انگیزشی و کلیشه‌ای روبه‌رو شوید. بلکه مجموعه‌ای از مهم‌ترین تحقیقات و تجارب دو تن از غول‌های این حوزه پیش روی شماست!

با به‌کاربستن تکنیک‌ها و تمرین‌هایی که در کتاب خودباوری در خلاقیت وجود دارد به مرور شجاعت این را پیدا می‌کنید که از نقطه‌ی امنی که سال‌ها برای خود ساخته‌اید بیرون بیایید، خود را به چالش بکشید و توانایی نوآوری و خلق کردن پیدا کنید. مطالعه‌ی این اثر اعتمادبه‌نفس لازم برای حل مسأله و یافتن بهترین راهکار را به شما می‌دهد. همچنین باعث می‌شود تا در طول زمان تعامل سازنده‌ای با مشتریان و کارمندان خود پیدا کنید.

گفتنی‌ است این اثر اولین بار در سال 2013 منتشر شد و مورد تحسین گسترده‌ی منتقدان و رسانه‌های ارزیابی کتاب قرار گرفت. کتاب خودباوری در خلاقیت به شما کمک می‌کند تا در زندگی فردی و شغلی خود موفق‌تر و هوشمندانه‌تر عمل کنید و زندگی زیسته‌ی بهتری را برای خود رقم بزنید.

نکوداشت‌های کتاب خودباوری در خلاقیت:

- مدت‌هاست که از توانایی برادران کلی برای نوآوری شگفت‌زده شده‌ام... (Gary L. Gottlieb)
- دیوید و تام کتابی فوق‌العاده روشن‌‌گر نوشته‌اند که همه‌ی ما را به چالش می‌کشد. (تیم کوگل، رئیس و مدیر عامل سابق یاهو)
- این کتاب می‌تواند به شما کمک کند تا با کارمندان و مشتریان تعامل قدرتمندی داشته باشید. (Mark Hoplamazian)

کتاب خودباوری در خلاقیت مناسب چه کسانی است؟

اگر به آثار تألیف شده در حوزه‌ی رهبری و خودیاری علاقه‌مند هستید و می‌خواهید خلاقیت خود را پرورش دهید، کتاب خودباوری در خلاقیت به شما پیشنهاد می‌شود.

با دیوید و تام بیشتر آشنا شویم:

برادران کلی در شهر اوهایو در آمریکا به دنیا آمده‌اند و مؤسس یک شرکت بین‌المللی با محوریت نوآوری و خلاقیت هستند. آن‌ها از فعالیت‌های حرفه‌ای و تجربیات خود طی چندین سال برای کمک به انسان‌ها در دست یافتن به خودباوری در خلاقیت و خودکارآمدی در زندگی استفاده می‌کنند و می‌کوشند با مثال‌های غنی و ابزارهای کاربردی، به دیگران در عرصه تحول‌های فردی یاری رسانند.

جملات برگزیده‌ی کتاب خودباوری در خلاقیت:

- تلاش کنید در دنیا اثری بگذارید.
- اگر می‌خواهید زندگی خود را از مسئولیتی صرف به اشتیاق واقعی تبدیل کنید، نقطۀ شروع، درک این حقیقت است که جایگاه فعلی شما تنها گزینۀ ممکن نیست.
- زمان شما محدود است، پس با زندگی کردنِ زندگی کسی دیگر، آن را هدر ندهید.
- تعداد اندکی از مردم به این امر می‌اندیشند یا از آن آگاه‌اند. اما هر چیزی که بشر ساخته است، در جایی از فرایند ساخت آن یک سری از تصمیم‌های طراحی گرفته شده است.

در بخشی از کتاب خودباوری در خلاقیت می‌خوانیم:

عمل‌گرا باشید. اگر ایده‌ای در ذهن یا پروژه‌ای در دست دارید، همین الان با وسایلی که در دسترستان است، آن را آزمایش کنید تا برایتان ملموس‌تر شود. یا ساختن سه نمونه‌اولیه برای پروژه را هدف این هفتۀ خود قرار دهید. لازم نیست همین الان آن‌ها را به دیگران نشان دهید. پیش از نشان دادن به مدیرتان یا مشتریان می‌توانید اول مدل‌ها را به افراد دیگر عرضه کنید. در جلسه‌ای، به جای اینکه مانند دیگران حجم زیادی از اسلایدهای پاورپوینت ارائه دهید، تلاش کنید از یک تصویر و داستان جذاب استفاده کنید. بهتر از آن، نمونه‌اولیه یا فیلم ویدئویی ساده‌ای با خود ببرید تا به ایده‌هایتان تجسم ببخشید. حتی می‌توانید در ابتدا با کار کوچک‌تری شروع کنید، تلاش کنید در جلسۀ بعدی، طرحی روی وایت‌برد بکشید، یا اینکه یک روز کامل بدون گفتن «نه» داشته باشید و به جای آن بگویید «بله، و...» یا «من می‌تونم اگر که....»

مدیران اجرایی اغلب مدعی‌اند که هیچ «بودجه و وقتی» برای روش‌های نوآوری ندارند. اما شما نیازی به تلی از پول یا وسعت زمان برای شروع کار خود ندارید. اجازه ندهید کمبود منابع مانعتان شوند، بلکه از محدودیت‌ها برای خلاقیت بیشتر و یافتن راه‌حل‌هایی با کم‌ترین زمان و پول استفاده کنید. سرعت حرکت شما در این حالت باعث می‌شود شگفت‌زده شوید.

به کاری که در حال انجامش هستید یا مجبورید انجام دهید، نگاهی بیندازید. آن را به فرصتی برای امتحان رویکردی جدید و ایجاد خودباوری در خلاقیت تبدیل کنید. چرا نباید هم‌زمان با نوشیدن فنجان قهوه‌تان سر صبحانه، فهرستی از ایرادها تهیه کنید؟ زمانی‌که وقتتان را با فرزندانتان می‌گذرانید، پرسیدن سؤال‌های باز را تمرین کنید. به جای این سؤال که «آیا روز خوبی در مدرسه داشتی؟» این سؤال را امتحان کنید «اگر می‌خواستی برای مادربزرگت آخرین پروژۀ مدرسه را توضیح بدهی، چطور این کار را می‌کردی؟»

فهرست مطالب کتاب

سخن ناشر
پیش‌گفتار مترجمان
پیش‌گفتار: دیوید و تام کلی
مقدمه: قلب نوآوری
تلنگر: از تفکر طراحی تا خودباوری در خلاقیت
شهامت: از ترس تا شهامت
جرقه: از صفحه خالی تا بینش
جهش: از برنامه‌ریزی تا عمل
جست‌وجو: از وظیفه تا علاقه
تیم: گروه‌های خودباور در خلاقیت
حرکت: ایجاد خودباوری در خلاقیت
و اما بعد: خودباوری در خلاقیت را بپذیرید
تقدیر و تشکر

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب خودباوری در خلاقیت: در جستجوی خلاقیت گمشده
نویسنده،
مترجممهدی کیامهر، مرتضی خضری پور
ناشر چاپیانتشارات آریاناقلم
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۲۸
زبانفارسی
شابک978-600-7677-11-7
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه الکترونیک
۳۶۰۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب خودباوری در خلاقیت

وحید اسدی
۱۴۰۱/۱/۵
کتاب مفیدی است ودر نگارش از جملات کلیشه‌ای و تکراری پرهیز کرده است که مطالعه آنرا دلنشین میکند
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب خودباوری در خلاقیت

برای دریافت کتاب خودباوری در خلاقیت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.