معرفی و دانلود PDF کتاب شامپانزه‌ها

عکس جلد کتاب شامپانزه‌ها
قیمت:
10000 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب شامپانزه‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب شامپانزه‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب شامپانزه‌ها

کتاب شامپانزه‌ها نوشته جان بانت وکسو از مجموعه حیات وحش به زندگی این موجودات قوی هیکل آدم‌نما پرداخته است. این کتاب به صورت مصور و کاملا رنگی است.

نمایشی غیرعادی از ساخت ابزارها، خطرات موجود در نمایش‌ها، نحوه صحبت کردن شامپانزه‌ها از جمله عناوین جالب و هیجان‌انگیز این کتاب برای کودکان گروه سنی ج است.

شانپانزه‌ها می‌توانند خیلی دوست داشتنی و یا در هنگام ضرورت خیلی پرخاشگر باشند. هر شامپانزه رتبه یا جایگاهی در اجتماع دارد. معمولاً یک نَر بالاترین رتبه را دارد. او دعوا با شکارچیان، یا با شامپانزه‌های قلمروهای دیگر را رهبری می‌کند.

شامپانزه‌ها و انسان‌ها از خیلی نظرها شبیه هم هستند. بچه شامپانزه وقتی مادرش قلقلکش می‌دهد می‌خندد. شامپانزه‌ها وقتی دعوا می‌کند، همدیگر را می‌بوسند و آشتی می‌کنند. وقتی یک شامپانزه سعی می‌کند دیگری را آرام کند، او را در آغوش می‌گیرد یا با دست پشتش می‌زند. ساختمان بدن شامپانزه‌ها تفاوت خیلی کمی با بدن انسان دارد و شامپانزه‌ها باهوش‌ترین نوع میمون‌ها هستند. آنها همانند انسان‌ها توانایی طرح ریزی برای بعد را دارند. شامپانزه‌ها نیز در کنار انسان‌ها متعلق به راسته پستانداران نخستین پایه هستند. حیوانات دیگری که در این گروه هستند، شامل گوریل‌ها، اورانگوتان‌ها، دراز دست‌ها، میمون‌ها، لمورها، و گالاگوها است. اما فقط شامپانزه‌ها هستند که خصوصیات و توانایی‌های مشترک زیادی با ما دارند. دکتر حسین گودال برای چندین دهه شامپانزه‌ها را بررسی کرده است. در اوایل تحقیقاتش متوجه شد شامپانزه ها ابزار می‌سازند و مسائل را حل می‌کنند. در گذشته مردم فکر می‌کردند این توانایی‌ها را فقط انسان‌ها دارند.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب شامپانزه‌ها
نویسنده
مترجممهدی رضایی
ناشر چاپیانتشارات گنجینه دانش نوین
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات21
زبانفارسی
شابک978-600-7288-68-9
موضوع کتابکتاب علمی و آموزشی کودک
قیمت نسخه الکترونیک
10000 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب شامپانزه‌ها

پانیذ پورساکی
۱۳۹۸/۳/۲۴
حالا که فکر مى کنم می‌گویم خیلى هم بد نیست
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب شامپانزه‌ها

برای دریافت کتاب شامپانزه‌ها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.