معرفی و دانلود کتاب صوتی هاگاکوره: کتاب سامورایی

عکس جلد کتاب صوتی هاگاکوره: کتاب سامورایی
قیمت:
33000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هاگاکوره و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هاگاکوره و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی هاگاکوره: کتاب سامورایی

راهنمایی برای زیستن به شیوه‌ی یک سامورایی! کتاب صوتی هاگاکوره از یاماموتو چونه تومو یادگاری به جامانده از ادبیات کلاسیک ژاپن است. این اثر که آمیزه‌ای‌ست درخشان از حکایاتی شیرین و آموزه‌هایی اخلاقی، خطاب به تمام آنانی نگاشته شده که در سر سودای سامورایی شدن می‌پرورند...

درباره کتاب صوتی هاگاکوره:

زندگی به شیوه‌ی یک سامورایی چگونه است؟ آیا منش و رفتار خاصی وجود دارد که هر سامورایی باید از خود نمایش دهد؟ آیا دستورالعمل‌هایی سفت و سخت داریم که تمام سامورایی‌ها باید آویزه‌ی گوش خود کنند؟ درباره‌ی ظاهر سامورایی چه می‌توان گفت؟ آیا او باید به نحوی مشخص لباس بپوشد؟ نشست و برخاستش چگونه باید باشد؟ در یک کلام، وقتی از یک سامورایی حرف می‌زنیم، از چه حرف می‌زنیم؟

این‌ها سوالاتی‌اند که احتمالاً بسیاری از ما هنگام تأمل درباره‌ی فرهنگ و هنر سرزمین ژاپن از خود پرسیده‌ایم. بیراه نیست اگر بگوییم بسیاری‌مان این کشور را با سامورایی‌هایش می‌شناسیم! ولی خب، احتمالاً شما هم قبول داشته باشید که اطلاعات اغلب ما درباره‌ی سامورایی‌ها اندک و محدود به چند فیلم سینمایی (مثلاً هفت سامورایی از کوروساوا) است. با این ملاحظه، از شما دعوت می‌کنیم که شنونده‌ی کتاب صوتی هاگاکوره (Hagakure) باشید.

این اثر که با عناوینی چون «کتاب سامورایی» و «قطعات ادبی نابه‌شیما» نیز شناخته می‌شود، یادگاری ارزشمند از ادبیات کهن ژاپن است که در حدود 1700 میلادی به تحریر رسیده. نویسنده‌ی هاگاکوره، یاماموتو چونه تومو (Yamamoto Tsunetomo) نام دارد؛ سامورایی‌ای که ملازم یکی از حکمرانان قدیمی ژاپن بوده است. او با نگارش این کتاب، قصدی جز این نداشته که رازهای سلحشوری را به هم‌فکران و هم‌مسلکان خود آموزش دهد. اما این کار را با چنان مهارتی به انجام رسانده که حاصلْ کتابی بی‌مرگ و بی‌زمان شده که سامورایی و غیرسامورایی، ژاپنی و غیرژاپنی، انسان دیروز و انسان امروز، همه به یک اندازه از مطالعه‌ی آن لذت می‌برند و می‌آموزند. امید آنکه شما نیز پس از گوش سپردن به کتاب، درستی این ادعا را تصدیق کنید!

کتاب صوتی هاگاکوره مناسب چه کسانی است؟

از تمام دوست‌داران حکمت و فلسفه‌ی مشرق‌زمین دعوت می‌کنیم که شنونده‌ی کتاب هاگاکوره باشند.

با یاماموتو چونه تومو بیشتر آشنا شویم:

یاماموتو چونه تومو در سال 1659 دیده به جهان گشود. پدرش یاماموتو جینمون نام داشت؛ مردی نامتعارف که در رکاب دو امیر به خدمت پرداخته بود. ظاهراً جینمون احساس می‌کرد که پسر آخرش سربار او و سایر اعضای خانواده است؛ به همین خاطر نیز در ابتدا قصد داشت او را به دست نمک‌فروشی دوره‌گرد بسپارد! در کتاب هاگاکوره درباره‌ی خصوصیات این پدر عجیب به تفصیل سخن رفته است. هرچند اطلاعات ما درباره‌ی مادر چونه تومو چندان زیاد نیست. فقط همین را می‌دانیم که نام خانوادگی‌اش مائدا بوده. دلیل شهرت و ماندگاری یاماموتو چونه تومو ناشی از همین کتاب هاگاکوره است؛ اثری تعلیمی که نشان از روحیه‌ای والا و جسور و اندیشه‌ای ظریف و دقیق دارد.

در بخشی از کتاب صوتی هاگاکوره می‌شنویم:

اگر کسی بگوید شرط سامورایی بودن در یک کلام چیست، باید گفت اساس آن سر سپردن در راه امیر است. و اگر کسی بازپرسد پس از آن چه، باید گفت بالاتر از هر چیز آن است که سامورایی در جان خویشْ خرد، انسانیت و شجاعت داشته باشد. داشتن این سه فضیلت شاید برای مردم عادی دور از دسترس به نظر آید، اما برای سامورایی سهل است.

خرد چیزی نیست جز در میان گذاشتن امور با دیگران. انسانیت حاصل کار کردن برای دیگران و رنج بردن برای آنان و ارجح دانستن آنان است. شجاعت یعنی دندان‌های خویش را به هم فشردن و پیش رفتن. با دندان به هم‌فشرده به پیش رو! این است شجاعت؛ و توجهی به شرایط نکن. نیازی به دانستن هر چیزی که فراتر از این سه باشد نیست. آنچه گفتیم در درون سامورایی می‌گذرد. اما بعضی خصلت‌های بیرونی نیز هستند که اهمیت دارند و آن‌ها عبارتند از سیما و جلوه‌ی سامورایی، شیوه‌ی سخن گفتن او و خوش‌نویسی.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
21 دقیقه
مقدمه
38 دقیقه
از فصل اول (قسمت یک)
45 دقیقه
از فصل اول (قسمت دو)
38 دقیقه
از فصل دوم
4 دقیقه
از فصل سوم
5 دقیقه
از فصل چهارم
11 دقیقه
از فصل ششم
19 دقیقه
از فصل هفتم
31 دقیقه
از فصل هشتم
16 دقیقه
از فصل نهم
26 دقیقه
از فصل دهم
21 دقیقه
از فصل یازدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی هاگاکوره: کتاب سامورایی
نویسنده
مترجمسید رضا حسینی
گویندهآرش نصیرپور
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۳۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه صوتی
33000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی هاگاکوره

مهدی محمدنژاد
۱۴۰۲/۱/۲۳
این کتاب واقعا بی نظیره شاید برای جامعه و عرف امروزی یکم خشن به نظر بیاد و دیدگاه این کتاب منسوخ باشه ولی میشه گفت از اون کتاب‌هایی هست که عاشقان فرهنگ ژاپنی باید بخونن این کتاب مستقیما به آداب و رسوم سامورایی‌ها اشاره می‌کنه بدون مقدمه چینی‌های بی اساس و گاهی هم داستان‌های آموزنده‌ای از نقل کتاب و سامورایی‌ها می‌کنه، به گونه‌ای هست که ارزش چندین بار خواندن رو داره اما واقعیت امر اینه که این کتاب برای کسانی جذابه که به فرهنگ آداب و رسوم سامورایی‌ها علاقه کنده، بنده شخصاً توصیه میکنم خواندن این کتاب رو
hi bro
۱۴۰۱/۳/۱۰
طریقه سامورایی تمرین مردن است، در هر زمان و مکان از کتابهای مهم، تاثیر گذار و تاریخی در مورد آرمان و سلوک هر سامورایی، علی رغم توصیه‌های ناهنجار و بی منطقی که در کتاب یافت میشود، در صورت مطالعه، دیدی جدید برای زندگی و رهیافتی به روش تفکر این افراد میدهد. قدرت عقیده و اراده حتی در مورد امور غیر عقلانی، پندها و نصایح بزرگان سامورایی، و شیوه مبارزات حتی امروز هم، کاربردی هستند.
آرش مرادی
۱۴۰۱/۹/۲۰
چه رمز راز عجیبی در این کتاب وجود دارد سالها پیش نسخه چاپی آن را خریدم ولی نسخه گویا آن نیز را پسندیدم. در ظاهر اول این کتاب پر از تناقض هستش ولی در چند باره خواندن آن کم کم متوجه کلمات راهب پیر میشوید
Milad Abbasi
۱۴۰۲/۷/۹
این کتاب بی نظیره با این که سنتیِ اما کاملا کاربردیه در دنیای مدرن خیلی راضی بودم
مریم 🦋💙✨
۱۴۰۱/۸/۷
یکی از بهترین کتابهای سامورایی که خوندم همین کتابه کلا به فرهنگ ژاپنی خیلی علاقمندم🥰❤️
مشاهده همه نظرات 5

راهنمای مطالعه کتاب صوتی هاگاکوره

برای دریافت کتاب صوتی هاگاکوره و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.