معرفی و دانلود کتاب خودآموز پرورش قارچ دکمه‌ای: تاریخچه

عکس جلد کتاب خودآموز پرورش قارچ دکمه‌ای: تاریخچه
قیمت:
20000 تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب خودآموز پرورش قارچ دکمه‌ای: تاریخچه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب خودآموز پرورش قارچ دکمه‌ای: تاریخچه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خودآموز پرورش قارچ دکمه‌ای: تاریخچه

کتاب خودآموز پرورش قارچ دکمه‌ای: تاریخچه نوشته‌ی داود احمدی و محمد احمدی، علاوه بر اینکه به وارسی فواید و نقش دارویی و تغذیه‌ای قارچ‌های خوراکی می‌پردازد، شما را با انواع طبقه‌بندی آن‌ها نیز آشنا می‌کند.

درباره‌ی کتاب خودآموز پرورش قارچ دکمه‌ای: تاریخچه:

تاریخچه مصرف قارچ‌های خوراکی به عنوان غذا و دارو مربوط به گذشته‌های بسیار دور می‌شود. حتی انسان‌های اولیه هم از فواید قارچ‌ها اطلاع داشتند. گروهی از قارچ به عنوان مواد توهم‌زا در فالگیری بهره می‌گرفتند و به آن گوشت خدا می‌گفتند.

کشت و پرورش قارچ نیز به سال‌های بسیار دور برمی‌گردد. برای اولین بار کشاورزان فرانسوی اقدام به پرورش قارچ دکمه‌ای به روش سنتی کردند و سپس در کشورهای دیگر نیز رواج یافت. کشور آمریکا برای اولین بار این قارچ را به صورت صنعتی پرورش داد. پرورش قارچ دکمه‌ای در ایران نیز سال 1337 به صورت سنتی و سال 1353 به صورت صنعتی انجام گرفت.

قارچ خوراکی از جمله محصولاتی است که از دیرباز به عنوان یک محصول خودرو مورد علاقه‌ی مردم به ویژه در مناطق کوهستانی و کوهپایه‌ای بوده است. برای همین تشابه بین قارچ‌های خوراکی و سمی، تعدادی از مردم با مصرف قارچ سمی که در کنار قارچ خوراکی می‌روید، مسموم شده و حتی جان خود را از دست داده‌اند. همین موضوع باعث شد که به کشت و پرورش قارچ خوراکی در مزرعه کشاورزی توجه بیشتری شود.

کتاب خودآموز پرورش قارچ دکمه‌ای: تاریخچه برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای دانشجویان، کارآموزان و افرادی که علاقه‌مند به پرورش قارچ هستند و یا کارآفرینان در این زمینه، مناسب خواهد بود.

در بخشی از کتاب خودآموز پرورش قارچ دکمه‌ای: تاریخچه می‌خوانیم:

با توجه به نیاز غذایی بشر به استفاده از محصولات کشاورزی به عنوان منابع تهیه خوراک مورد توجه بوده است. قارچ‌ها به دلیل داشتن ویژگی‌هایی نظیر اسید آمینه بالا، درصد آب فراوان، کالری پایین می‌تواند در رژیم غذایی مورد استفاده قرار بگیرد. به علاوه برای کسانی که به بیماریهای قلبی، فشار خون و دیابت مبتلا هستند به لحاظ دارویی مفید می‌باشند. به لحاظ تاریخی از دو هزار سال قبل از میلاد مسیح از قارچ‌ها به عنوان دارو استفاده می‌شد. به عنوان مثال می‌توان به قارچ شیتاکه و قارچ گانودرما اشاره کرد.

قارچ دکمه‌ای سفید (آگاریکوس بیسپوروس) ابتدا در حومۀ شهر پاریس کشت می‌شد. کشاورزان فرانسوی این قار را در غارها پرورش می‌دادند. شرایط محیطی حاکم بر غار نظیر رطوبت ثابت و دما این مکان را برای پرورش قارچ‌ها مناسب کرده بود. سال 1650 تولید قارچ به شکل صنعتی و در سال 1754 برای اولین بار در ابتدا در سوئد و سپس در انگلستان به صورت گلخانه‌ای رایج شد و در سال 1890 به بعد تولید مدرن در آمریکا رایج گردید.

فهرست مطالب کتاب

تاریخچۀ پرورش قارچ خوراکی
تاریخچۀ قارچ در ایران
فواید پرورش قارچ خوراکی
اهمیت مطالعه در قارچ‌های خوراکی
نقش تغذیه‌ای قارچ خوراکی
اهمیت اقتصادی قارچ‌ها
اهمیت دارویی کلی قارچ‌ها
مرفولوژی قارچ دکمه‌ای
بحث علمی
طبقه‌بندی قارچ‌ها
تقسیم‌بندی قارچ‌ها از نظر نوع دریافت مواد غذایی
تقسیم‌بندی قارچ از لحاظ نوع زندگی
جوانه زنی اسپورها و چرخۀ زندگی
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب خودآموز پرورش قارچ دکمه‌ای: تاریخچه
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات آزمون یار پویا
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات30
زبانفارسی
شابک978-600-95209-09
موضوع کتابکتاب‌های آموزش پرورش گل و گیاه، کتاب‌های دانشگاهی
قیمت نسخه الکترونیک
20000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب خودآموز پرورش قارچ دکمه‌ای: تاریخچه

برای دریافت کتاب خودآموز پرورش قارچ دکمه‌ای: تاریخچه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.