معرفی و دانلود کتاب خودآموز پرورش قارچ دکمه‌ای: کمپوست

عکس جلد کتاب خودآموز پرورش قارچ دکمه‌ای: کمپوست
قیمت:
۱۵۰۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب خودآموز پرورش قارچ دکمه‌ای: کمپوست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب خودآموز پرورش قارچ دکمه‌ای: کمپوست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خودآموز پرورش قارچ دکمه‌ای: کمپوست

کتاب خودآموز پرورش قارچ دکمه‌ای: کمپوست نوشته‌ی داود احمدی و محمد احمدی، علاوه بر شرح نحوه‌ی تهیه‌ی کمپوست، راهکارهایی را به شما ارائه می‌دهد که به وسیله‌ی آن‌ها بهترین بستر را برای پرورش قارچ ایجاد کنید.

درباره‌ی کتاب خودآموز پرورش قارچ دکمه‌ای: کمپوست:

کمپوست به مواد خام یا ترکیبات تجزیه شده‌ای می‌گویند که جهت بستر کشت قارچ دکمه‌ای سفید تهیه می‌شود. هدف از تولید کمپوست، ایجاد یک محیط غذایی یکنواخت است که علاوه بر داشتن ویژگی‌های لازم برای رشد و نمو میسلیوم قارچ، به دور از هر گونه باکتری و ویروس نیز می‌باشد.

میسلیوم قارچ در انواع گوناگونی از مواد گیاهی و حیوانی رشد می‌کند که با ترکیب متناسب اینگونه مواد با یکدیگر و گذراندن مراحل تجزیه و تخمیر، موادی همگن به دست می‌آید که پر از حشرات و موجودات ذره‌بینی است که بیشتر آن‌ها با میسلیوم قارچ برای کسب مواد غذایی رقابت کرده و مانع رشدشان می‌شوند. با تولید کمپوست، بسیاری از این عوامل حذف شده و بستر کاشت، آماده پرورش قارچ می‌گردد.

کتاب خودآموز پرورش قارچ دکمه‌ای: کمپوست برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای دانشجویان، کارآموزان، کارآفرینان و افرادی که علاقه‌مند به پرورش قارچ هستند، مناسب خواهد بود.

در بخشی از کتاب خودآموز پرورش قارچ دکمه‌ای: کمپوست می‌خوانیم:

در فرآیند کمپوست سازی، آب نقش مهمی دارد به طوری که تا حد زیادی، میزان فعالیت میکروبی را تنظیم و کنترل می‌نماید و این فعالیت نیز به نوبه خود؛ تعیین کننده میزان حرارت تولیدی درون کمپوست که باعث تحریک بعضی موجودات ذره بینی خاص (اکتینومیست ها) می‌گردد. این گونه موجودات، برای فعالیت خود، علاوه بر حرارت و آب، به اکسیژن کافی نیز نیاز دارند. بین مقدار آب و اکسیژن رابطه معکوس وجود دارد بدین معنی که هر چه مقدار آب کمپوست بالا باشد (75 درصد رطوبت یا بیشتر)، به همان اندازه مقدار هوا و تخلخل کمپوست نیز کمتر خواهد بود و بالعکس هر چه مقدار آب درون کمپوست کمتر باشد (67 درصد و کمتر از آن) مقدار هوای موجود در کمپوست افزایش می‌یابد.

آبیاری بیش از حد کمپوست، منجر به پر شدن خلل و فرج توده از آب شده، از قدرت نفوذ اکسیژن به درون آن کاسته شده و یک حالت بی‌هوازی ایجاد خواهد شد. در مقابل مقدار نامناسب آب نیز موجب پوکی و مملو از هوا شدن توده کمپوست گردیده که در این صورت بعلت تخلیه سریع حرارت تولیدی؛ توده کمپوست به دماهای بالا نخواهد رسید.

فهرست مطالب کتاب

تعریف کمپوست
مقدمه
مواد و نحوه به عمل آوردن آن‌ها برای کمپوست
زمان مصرف مکمل‌های غذایی
میزان مصرف مکمل‌های غذایی
اجزای اصلی کمپوست
کاه و کلش گندم
هدف از تهیه کمپوست‌
کمپوست مصنوعی
آب و هوا
روش‌های تولید کمپوست
سولۀ تهیۀ کمپوست
روش طولانی مدت تهیۀ کمپوست
فاز دوم کمپوست‌سازی
روش کوتاه مدت تهیۀ کمپوست
مهیا‌سازی بسترها
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب خودآموز پرورش قارچ دکمه‌ای: کمپوست
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات آزمون یار پویا
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۴
زبانفارسی
شابک978-600-95209-4-7
موضوع کتابکتاب‌های آموزش پرورش گل و گیاه، کتاب‌های دانشگاهی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۵۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب خودآموز پرورش قارچ دکمه‌ای: کمپوست

برای دریافت کتاب خودآموز پرورش قارچ دکمه‌ای: کمپوست و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.