معرفی و دانلود کتاب راهنمای مهارت‌های اجتماعی

عکس جلد کتاب راهنمای مهارت‌های اجتماعی
قیمت:
۱۴۰۰۰ تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای مهارت‌های اجتماعی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای مهارت‌های اجتماعی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب راهنمای مهارت‌های اجتماعی

کتاب راهنمای مهارت‌های اجتماعی نوشته کریس مکلود، به شما کمک می‌کند تا خجالت خود را مدیریت کنید و گفت‌وگوهایتان را بهبود بخشید و بدون پنهان کردن خود واقعی‌تان، دوستان جدید بیابید و از ارتباط‌های تازه لذت ببرید.

درباره کتاب راهنمای مهارت‌های اجتماعی:

شاید شما نیز در معاشرت با دیگران دچار حس خجالت‌زدگی، اضطراب و ناامنی می‌شوید. شاید گفت‌وگو و تأثیرگذاری مثبت از خود در ذهن دیگران برای‌تان دشوار باشد. شاید حس تنهایی و دورافتادن از دیگران دارید و به میزانی که می‌خواهید با دیگران بیرون نمی‌روید، یا شاید به‌جای دوستی‌های صمیمانه‌تر به داشتن چند آشنای نه‌چندان صمیمی در اطراف خود اکتفا کرده‌اید. ممکن است تمامی این‌ها در مورد شما صادق باشد. شاید حس کنید بنا به هر دلیلی قوانین نانوشته‌ اجتماعی را، که دیگران تا سیزده‌ سالگی‌ به‌خوبی فراگرفته‌اند، هرگز نیاموخته‌اید.

اگر چنین مشکلاتی در جامعه دارید، بدانید که تنها نیستید. شاید حس کنید فردی درمانده و تنهایید، اما بدانید که چنین مشکلاتی بسیار متداول بوده و میلیون‌ها انسان مثل شما از آن‌ها رنج می‌برند.

کتاب راهنمای مهارت‌های اجتماعی (The Social Skills Guidebook) اثری جامع برای تقویت اجتماعی‌ شدن در افراد است. کتاب‌هایی وجود دارند که درباره‌ خجالت و مهارت‌های اجتماعی جداگانه بحث می‌کنند، اما این کتاب هرآن‌چه را لازم است بدانید یک‌جا در اختیارتان قرار می‌دهد. کریس مکلود (Chris MacLeod MSW) شخصاً تمامی این مشکلات را در دوران جوانی تجربه کرده و این کتاب را به‌عنوان راهنمایی تألیف کرده که آرزو می‌کرد در آن زمان به همراه می‌داشت.

کتاب پیش رو نکات اساسی را، که به هر دلیل حین رشد نیاموخته‌اید، به شما آموزش داده و موانعی را که بر سر راه افراد خجالتی و غیراجتماعی وجود دارد معرفی و بررسی می‌کند.

اگر بتوان مهارت‌های اجتماعی را از یک تا ده رده‌بندی کرد، می‌توان گفت که هدف این کتاب تبدیل خواننده از عدد سه‌ی ناراضی به عدد هفتِ نسبتاً راضی و کارآمد (و حتی بیشتر) است. این کتاب مجموعه‌ای از ترفندهای کمتر شناخته‌شده برای حرکت شما از سطح متوسط به پیشرفته نیست و قرار نیست با خواندنش با «پنج ترفند سرّی که مدیران ارشد برای اثرگذاری بیشتر مصافحه‌شان به کار می‌گیرند» آشنا شوید. باید در نظر داشته باشید که افراد کاریزماتیک به‌خاطر دسترسی به مجموعه‌ای از شگردهای سرّی که شما به آن‌ها دسترسی ندارید کاریزماتیک نمی‌شوند، بلکه این اداره‌ صحیح و اصولی نکات اجتماعی توسط آن‌هاست که باعث موفقیت‌شان در هر گفت‌وگو می‌شود. شاید این احتمال وجود داشته باشد که با خواندن این کتاب در آینده صاحب تفکری کاریزماتیک شده و از حد متوسط خود فراتر بروید.

این کتاب بر معاشرت‌های روزمره تمرکز داشته و به مسائل یک محیط خاص نظیر محیط کار ‌مسائلی ازجمله نحوه‌ تعامل با همکاران بدقلق، تحت تأثیر قرار دادن رئیس، یا ارائه‌ موفق نحوه‌ کار یک محصول‌ نمی‌پردازد. این کتاب هم‌چنین به آداب همسرداری و معاشقه نیز نمی‌پردازد. هرچند اگر اجتماعی‌شدن به‌صورت‌کلی برای‌تان مشکل است، می‌توان گفت بیشتر مباحث این کتاب قادرند به مشکلات شغلی و عاطفی شما کمک کنند. اگر در مدیریت اضطراب‌تان حین گفت‌وگوهای روزمره با دیگران دچار مشکل باشید، به‌سختی می‌توانید همسر یا همکارتان را تحت‌تأثیر قرار داده و آنان را به خود جذب کنید.

کتاب راهنمای مهارت‌های اجتماعی برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای تمام افرادی است که به تقویت مهارت‌های اجتماعی خود نیاز دارند.

در بخشی از کتاب راهنمای مهارت‌های اجتماعی می‌خوانیم:

دانستن این‌که تقویت مهارت‌های اجتماعی‌تان چقدر زمان می‌برد امر ساده‌ای نیست، چراکه نقطه‌ی آغاز افراد در تقویت مهارت‌ها با یکدیگر متفاوت است. اگر نیاز به تقویت جامع مهارت‌های اجتماعی خود داشته باشید، باید بگویم یک تا سه سال زمان نیاز دارید. این زمان برای افرادی که تنها در برخی از ابعاد مهارت‌های اجتماعی نیاز به کمک دارند کمتر است. برای رسیدن به حدی نسبتاً مطلوب در اجتماعی‌شدن باید چند سالی زمان بگذارید.

شاید دانستن این مسئله شما را دل‌سرد کند: «سه سال قرار است طول بکشد؟ شوخی می‌کنی؟!» فرضیه‌ی زمانی فوق قرار نیست شما را ناامید کند، بلکه قرار است صادقانه و واقع‌بینانه اطلاعاتی درخصوص فرایند پیش رویتان قرار بدهد. دانستن این‌که باید انتظار چه‌چیزی را بکشیم در طولانی مدت باعث ازبین‌رفتن حس دل‌سردی و دل‌زدگی ما می‌شود. دانستن خبر بد شاید در ابتدا خوشایند نباشد، اما با آگاهی از این اطلاعات بعد از شش ماه تمرین خواهید دانست که یک روز ناموفق به معنای شکست و ناامیدی محض نیست. اگر این کتاب می‌خواست به شما این باور غلط را القا کند که یادگیری مهارت‌های اجتماعی سریع و راحت است، باعث می‌شد شما پس از چند هفته با کوچک‌ترین شکست حس ناامیدی و یاس کنید.

یک تا سه سال به نظر زمانی طولانی است، اما یادمان باشد که قرار نیست هر لحظه از فرایند پیشرفتْ سخت و طاقت‌فرسا باشد. این فرایند نیز درست مثل هر فرایند دیگری در ابتدا سختی فراوانی دارد، اما در ادامه و زمانی که اساس مهارت‌های اجتماعی را به‌خوبی فرا گرفتید راحت‌تر و لذت‌بخش‌تر می‌شود. این مسئله درست مثل آموختن نواختن گیتار است؛ ماه اول نوک انگشتان‌تان براثر گرفتن سیم‌ها درد می‌گیرد و نواختن نُت‌ها به‌تنهایی چالشی بزرگ است، چه برسد به نواختن سریع و روان هم‌زمان چند نُت. اما این حالت پس از شش ماه تمرین کمی فرق می‌کند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
1: فرایند اجمالی بهبود مهارت‌های اجتماعی
2: اشاره به برخی از چالش‌ها و نگرانی‌های متداول
بخش 1: مواجهه با موانع اصلی ذهنی درخصوص اجتماعی‌شدن
3: آثار احساس خجالت، اضطراب اجتماعی، ناامنی، و دل‌سردی
4: تغییر ساختار فکری درباره‌ی ناراحتی‌های اجتماعی
5: مدیریت افکار مخرب درخصوص اجتماعی‌شدن
6: راهکارهای عملی برای تضعیف حس اضطراب
7: کاهش حس ترس و ناامنی از طریق تجربه‌های واقعی
8: افزایش میزان عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس
بخش 2: تقویت مهارت‌های گفت‌وگو
9: دریافتن حس اصلی یک گفت‌وگو
10: برخورد با سکوت‌های معذب‌کننده در گفت‌وگو
11: شروع یک گفت‌وگوی رودررو
12: داشتن گفت‌وگوهای عمیق‌تر
13: به‌اتمام‌رساندن گفت‌وگو
14: مدیریت یک گفت‌وگوی گروهی
15: گفت‌وگو در موقعیت‌های خاص
16: آگاهی از حس همدلی
17: مهارت‌های اساسی گوش‌دادن
18: تشخیص و واکنش به ارتباط بی‌کلام افراد
19: بهبود ارتباط بی‌کلام
20: اشتباهات یک گفت‌وگو
21: چگونه دوست‌داشتنی‌تر شویم
22: چگونه خوش‌مشرب‌تر باشیم
23: مهارت‌های قاطعیت
بخش 3: ایجاد و تقویت دوستی‌ها
24: مقدمه‌ی فرایند دوست‌یابی
25: پیدا‌کردن دوستان احتمالی
26: برنامه‌ریختن با دوستان احتمالی
27: عمیق‌کردن دوستی‌های جدید
28: ایجاد دوستی‌های گروهی
29: دوست‌یابی در شرایط خاص
30: بررسی مشکلات فرایند دوست‌یابی
31: نگاه به آینده با داشتن مهارت‌های اجتماعی روبه‌بهبود
پیوست: سندروم اسپرگر / اوتیسم خفیف

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب راهنمای مهارت‌های اجتماعی
نویسنده
مترجممهدیه ورشادیان
ناشر چاپیانتشارات نقش و نگار
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۹۹
زبانفارسی
شابک978-600-8584-37-7
موضوع کتابکتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۴۰۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب راهنمای مهارت‌های اجتماعی

amir hosseini
۱۴۰۰/۱۱/۱۹
واقعا برام تعجب اوره که کسی درباره این کتاب چیزی ننوشته، یکی از بهترین و کامل‌ترین و کاربردی‌ترین و ملموس‌ترین کتاب‌های درباره روابط عمومی
اول این که بگم این کتاب اصلا برای لذت بردن و مطالعه اخر شب نیست، بلکه تک تک کلمات این کتاب رو باید توی ذهنتون حک کنید و سعی کنید درک کنید و استفاده کنید، از و
جمله کتاب هاییه که از اول تا اخرش محتوای خالصه برای همین یه مقدار به کتاب درسی شباهت داره، اما اگه بتونید با این چهره یه مقدار جدیش کنار بیاید، یکی از واقعی‌ترین و کاربردی‌ترین کتاب‌های روابط عمومیه
همونطور که نویسنده میگه قرار نیست با خوندن این کتاب ترفند‌های جادویی و سری رو یاد بگیرید که شما رو تبدیل به گل سر سبد‌ همه جمع‌ها کنه، بلکه پایه‌های روابط عمومیو به شکل کامل و جامع و با جزئیات یاد میگیرید، طبیعتا اگه پایه ضعیفی داشته باشید نمیتونید از ترفند‌های خاص استفاده کنید و توی جمع‌ها ستاره بشید و فقط میتونید برای مدتی خودتونو اجتماعی جلوه بدید، پس افرادی که روابط اجتماعیشون خوب یا خیلی خوبه هم میتونن گاهی با مراجعه به این کتاب یه چیزاییو مرور کنن، اما در کل برای افرادیه که روابط عمومیشون از پایه ضعیفه و میخوان روی همه جنبه‌های روابط عمومیشون کار کنن و با هر شخصیتی که دارن یه ادم اجتماعی بشن، بدون شک یکی از بهترین کتاب‌ها برای این افراده، البته اگه بخوان واقعا روی خودشون کار کنن و با لحن یه مقدار جدی اما به شدت کاربردیش کنار بیان
جالبه که بدونید اگه عبارت the best book for rilationship رو توی گوگل سرچ کنید، این کتاب تقریبا توی تمام فهرست‌ها یا قبل یا بعد از کتاب ایین دوست یابی دیل کارنگی اومده و این که اون کتاب اینقدر معروفه و این اینقدر گمنام واقعا عجیب و تا حدی تاسف اوره
Reza Azizpourian
۱۴۰۱/۷/۵
بهترین کتاب برای اجتماعی شدن
ابوذر توکلی
۱۴۰۱/۵/۱۲
عالی هست ارزش داره
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب راهنمای مهارت‌های اجتماعی

برای دریافت کتاب راهنمای مهارت‌های اجتماعی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.