معرفی و دانلود کتاب ایروبیک: آموزش و فواید آن

عکس جلد کتاب ایروبیک: آموزش و فواید آن
قیمت:
۳۵۰۰۰ تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب ایروبیک: آموزش و فواید آن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ایروبیک: آموزش و فواید آن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ایروبیک: آموزش و فواید آن

اگر می‌خواهید قابلیت‌های ذهنی و جسمی خود را افزایش دهید و همیشه شاداب و سلامت باشید پس کتاب ایروبیک: آموزش و فواید آن را از دست ندهید. کورش ویسی و محمد کشتی دار، علاوه بر شرح مزایا و تأثیراتی که این رشته‌ی ورزشی بر روی سلامتی افراد می‌گذارد به شما کمک می‌کنند تا حرکات تخصصی ایروبیک را به خوبی یاد بگیرید.

درباره‌ی کتاب ایروبیک: آموزش و فواید آن:

در عصر حاضر ورزش امری بسیار مهم است، زیرا در شرایط زندگی ماشینی امروز که فعالیت‌های بدنی بسیار کم شده، ورزش را می‌توان وسیله‌ای مطبوع برای تجدید قوای افراد جامعه و حفظ سلامت روحی و جسمی آنان در نظر گرفت.

در زندگى امروزى از کارهاى دشوار و پرتحرک دیگر خبرى نیست. اکنون بیشتر کارها به صورت ماشینی و وسیع انجام می‌شوند و هیچگونه فعالیت سنگینی وجود ندارد. این مسئله برای سلامت بدن اصلا مفید نیست. به همین دلیل انتخاب ورزشی مناسب در طول روز ضروری است و منجر به افزایش توانایی‌های ذهنی و جسمی خواهد شد.

انسان از زمان‌های خیلی قدیم به فکر سلامت جسمی و روانی خود بوده و همیشه برای داشتن بدنی سالم و شاداب تلاش کرده است. همانطور که همه‌ی ما می‌دانیم سلامتی مسئله‌ای بسیار مهم در زندگی بشریت به شمار می‌رود. انسان‌ها تا از بدنی سالم برخوردار نباشند قادر به انجام امور زندگی نیستند و از لحاظ روحی به شدت آسیب می‌خورند. افراد ورزشکار علاوه بر داشتن بدنی سالم، تناسب اندام هم دارند و همین مسئله منجر به افزایش اعتماد به نفس آنان و انگیزه‌شان برای انجام سایر امور زندگی می‌شود.

کاملاً بدیهی است فردی که ورزش می‌کند کمتر در معرض بیماری‌هایی مانند چاقی، استرس، کم خوابی، کمبود اشتها، افسردگی و... قرار می‌گیرد. پس علاوه بر مزایایی که گفته شد، ورزش از اثرات روانی و اجتماعی هم برخوردار است. اما باید این را در نظر بگیرید که کدام ورزش را انتخاب کنید تا علاوه بر حفظ سلامتی و جلوگیری از صدمه بتوانید آن را به صورت منظم انجام دهید.

ورزش ایروبیک (Aerobics) در چند دهه اخیر یکی از اصلی‌ترین فعالیت‌های بدنی و همگانی به شمار می‌رود، زیرا تأثیر بسیاری زیادی روی آمادگی جسمانی گذاشته است. لذا در حال حاضر یکی از سالم‌ترین ورزش‌ها به شمار می‌آید و اهداف ذکر شده را برآورده می‌سازد. به این معنا که آسیب و صدمه در این رشته بسیار کم می‌باشد و اکثر فاکتورهای آمادگی جسمانی مانند استقامت، انعطاف‌پذیری، هماهنگی عضلانی، عصبی و ... را بهبود می‌بخشد.

یکی از مهم‌ترین مزایای این ورزش این است که به تجهیزات خاصی نیاز ندارد و در هر مکانی مانند پارک‌ها، منازل، سالن‌های ورزشی و... قابل اجراست. ایروبیک یک ورزش گروهى به شمار می‌رود و روی افراد شرکت‌کننده اثرات روانى و اجتماعى خوبی می‌گذارد و چون با موسیقى همراه است اثرات روانى آن را دو چندان خواهد کرد.

با توجه به اینکه از ایروبیک در کشور ما استقبال بسیار خوبی شده است و سازمان‌های ورزشی و فدراسیون مربوطه برای این رشته ارزش خاصی قائل شده‌اند، بنابراین نویسندگان تصمیم گرفته‌اند تا کتاب ایروبیک: آموزش و فواید آن را برای جامعه‌ی ورزشی به نگارش درآورند.

کتاب ایروبیک: آموزش و فواید آن برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب براى دانشجویان رشته‌ی ورزشی، دانش‌آموزان و کلیه‌ی افرادی که به رشته‌ی ورزشی ایروبیک علاقه‌مند هستند، مناسب خواهد بود.

در بخشی از کتاب ایروبیک: آموزش و فواید آن می‌خوانیم:

کسر خواب باعث افزایش هورمون کورتیزول مى‌شود. کورتیزول هورمونى است که باعث ذخیره چربى و سوزاندن بافت عضله مى‌گردد. پنج روز در هفته کمتر از میزان کالرى که بدن به صورت روزانه به آن نیاز دارد، کالرى مصرف کنید. به طور تقریبى روزانه نیاز است تا پانصد کالرى کمتر از میزان کالرى که بدن مى‌سوزاند کالرى مصرف شود. به دلیل اینکه اگر توازن منفى کالریک وجود نداشته باشد، میزان تلاشتان در کاهش وزن اهمیتى پیدا نمى‌کند چون در نهایت وزنى از شما کم نمى‌شود. با این تفاسیر بسیار مهم است که دو روز آخر هفته میزان کالرى دریافتى‌تان را به مقدار هفتصد کالرى بیشتر کالرى مصرفى ثابت نگهدارنده وزنتان (معمولى) برسانید. این کار از این جهت اهمیت بسیار زیادى دارد که بدین ترتیب از کاهش سرعت متابولیسم (سوخت و ساز بدن) جلوگیرى مى‌کند.

کاهش سرعت سوخت و ساز بدن در حالت استراحت و در طول روز یکى از معضلات اصلى اکثر رژیم‌هاى غذایى کاهش وزن است. بیشتر از همه چیز به وضعیت ظاهرى خود در آینه، عکس و اندازه دور کمرتان توجه کنید و نه مقدار کاهش وزنى که از طریق ترازو، آن را مشاهده مى‌کنید. کاهش وزن بدین شکل مقیاس درستى نیست، چون تفاوت بسیار زیادى بین کاهش وزن از طریق از دست دادن بافت با ارزش عضله و بافت چربى وجود دارد. یکى از دلایل اصلى افزودن تمرینات با وزنه به رژیم غذایى و تمرینات هوازى این است که با افزودن تمرینات با وزنه عضلات فرد بلافاصله افزایش حجم مى‌دهند و بدین ترتیب بر حجم کلى عضلات بدن افزوده مى‌شود و همین باعث مى‌شود که ترکیب کلى بدن بهتر و لاغرتر از قبل جلوه کند و پیش خود فکر کنید که هنوز اضافه وزن دارید و وزنتان با قبل هیچ فرقى نکرده است در صورتى که این تفکر کاملا اشتباه است، چون شما در این مدت همین‌طور که بر حجم عضلاتتان افزوده‌اید، توأماً از درصد چربى اضافى بدنتان نیز کاسته‌اید. براى اینکه متوجه تغییرات خود شوید، به شکل و ظاهر بدنتان بیشتر اهمیت دهید تا به وزنى که از طریق ترازو مشاهده مى‌کنید و صرفاً از ترازو به عنوان ملاک استفاده نکنید و از طریق آینه و عکس گرفتن به شکل و ظاهر بدنتان توجه کنید.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه ناشر
مقدمه
پیشگفتار
احادیث ورزش براى سلامتى
فصل 1: کلیاتى پیرامون ایروبیک و فواید آن
تاریخچه
معرفى و تعریف ایروبیک
اهداف ورزش ایروبیک
قدرت بدنى در تمرین‌هاى ایروبیک
اهمیت ایروبیک نسبت به سایر ورزش‌ها
زنان باردار چگونه مى‌توانند ورزش ایروبیک را انجام دهند
ایروبیک زنان
زنان و فعالیت بدنى
فعالیت بدنى و جوانان
زندگى بى‌تحرک
تأثیر ورزش در سلامت و شادابى سالمندان
تقویت استقامت قلب و عروق و توان هوازى در سالمندان
قدرت و استقامت عضلانى در سالمندان
تعادل و انعطاف‌پذیرى سالمندان
تمرین‌هاى مستمر و تداوم در ورزش سالمندان
شکل و ساختار یک برنامه ایروبیک براى سالمندان
فصل 2: روانشناسى، آسیب‌شناسى و تغذیه در ایروبیک
اثرات روانى ایروبیک
چگونگى مصرف آب در طول تمرینات ایروبیک
از دست دادن آب بدن به چه معناست؟
مقدار مصرف آب در بین تمرین
ورزش‌هاى ممنوع، مضر و مشکوک
اصول کلى انجام تمرین‌هاى ورزشى
تغذیه
تغذیه صحیح به همراه ورزش، سودمندترین روش کاهش وزن
ایروبیک و کاهش وزن
ورزش و تغذیه سالم استرس را کاهش مى‌دهد
تعامل ورزش، رژیم غذایى و سیستم آنتى اکسیدانتى بدن
روش ساده محاسبه وزن ایده‌آل مردان
روش ساده محاسبه وزن ایده‌آل زنان
مشخصات و ویژگى‌هاى برنامه کاهش وزن
اثرات فعالیت بدنى بر روى استئوپروز
فصل 3: آموزش ورزش ایروبیک
آموزش ورزش ایروبیک
ایروبیک
روش‌هاى کنترل ضربان قلب
عواملى که موجب بیمارى‌هاى قلبى مى‌شود:
اجزاى تشکیل‌دهنده کلاس ایروبیک
وسایل مورد نیاز
شیوه اجراى ایروبیک
حرکت دست‌ها
نقش دست‌ها در ایروبیک
خانواده‌هاى حرکتى در ایروبیک
برخى از ترکیبات مقدماتى براى افراد مبتدى
فصل 4: ایروبیک در آب
ایروبیک در آب
اهداف تمرینات آبى
با ایروبیک در آب جلوى کمردرد را بگیرید
وسایل و تجهیزات ایروبیک در آب
برنامه‌ریزى جلسه تمرین
تعریف سلامتى
تمرینات سطح مبتدى
تمرینات سطح متوسط
تمرینات سطح پیشرفته
اصول مهم در طراحى برنامه‌ریزى کلاس ایروبیک در آب
حرکات ممنوع در آب
مقایسه تمرین در خشکى و آب
خصوصیات یک مربى موفق
فصل 5: اصطلاحات در ایروبیک
اصطلاحات در ایروبیک
منابع و مآخذ

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ایروبیک: آموزش و فواید آن
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات بامداد کتاب
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۴۴
زبانفارسی
شابک978-964-206-035-1
موضوع کتابکتاب‌های ورزشی
قیمت نسخه الکترونیک
۳۵۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ایروبیک: آموزش و فواید آن

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب ایروبیک: آموزش و فواید آن

برای دریافت کتاب ایروبیک: آموزش و فواید آن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.