معرفی و دانلود PDF کتاب دستنامه واژه‌پردازی (فارسی و لاتین)

عکس جلد کتاب دستنامه واژه‌پردازی (فارسی و لاتین)
قیمت:
20000 تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب دستنامه واژه‌پردازی (فارسی و لاتین) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دستنامه واژه‌پردازی (فارسی و لاتین) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دستنامه واژه‌پردازی (فارسی و لاتین)

کتاب دستنامه واژه‌پردازی (فارسی و لاتین) نوشتۀ رحیم شهبازی، راهنمای جامع آموزش صحیح و سریع تایپ فارسی و غیرفارسی و نرم‌افزار ورد برای دانشجویان کتابداری و اطلاع‌رسانی است.

امروزه فعالیت‌های روزمره‌ی کاری و علمی اعم از حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای و نیز دسترسی به اطلاعات و ارائه‌ی انواع خدمات اطلاع‌رسانی نیازمند آشنایی با برنامه‌های واژه‌پردازی و نحوه‌ی استفاده از آن‌هاست. همه‌ی ما تا حدودی با این قبیل برنامه‌ها آشنایی داریم. اما حتی حرفه‌ای‌ترین افراد هم گاه برای استفاده‌ی درست از این برنامه‌ها نیاز به یک منبع راهنمایی دارند تا در صورت نیاز به آن مراجعه کنند.

این کتاب با هدف فوق به موارد کاربردی توجه دارد، از قبیل: آشنایی با واژه‌پرداز ورد، ویندوز و برخی از ویژگی‌های پرکاربرد آن؛ آشنایی مختصر با ویندوز و برخی از ویژگی‌های پرکاربرد آن؛ آموزش نحوه‌ی تایپ اصولی و حرفه‌ای فارسی و غیرفارسی؛ نحوه‌ی تبدیل فایل‌های ورد به پی دی اف؛ آشنایی با نحوه‌ی ورود اطلاعات در برنامه‌های کتابخانه‌ای؛ نحوه‌ی تایپ نامه‌های اداری؛ نحوه‌ی تایپ و آماده‌سازی مقاله برای مجله، همایش و غیره.

محتوای این کتاب را می‌توان در سه بخش کلی قرار داد: بخش اول (فصل‌های اول، سوم و ششم) درباره واژه‌پرداز Word 2010 است. بخش دوم (فصل‌های دوم، چهارم و پنجم) درباره ایمنی در کار با کامپیوتر و تایپ سریع فارسی و لاتین است. بخش سوم (پیوست‌ها) نیز درباره آشنایی با صفحه کلید، کلیدهای میانبر پراستفاده در Word و نگاهی اجمالی به سیستم عامل ویندوز است. توصیه می‌شود آموزش بخش اول و دوم کتاب را همزمان دنبال کنید تا نتیجه بهتری کسب نمایید.

در بخشی از کتاب دستنامه واژه‌پردازی می‌خوانیم:

برای بالا بردن سرعت تایپ و صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌ لازم است کار تایپ بین انگشتان دست تقسیم شود. در کتابخانه‌ها و مراکز اطلاع‌رسانی برای تسریع کار (به ویژه وارد کردن اطلاعات منابع تهیه شده در برنامه کاربردی کتابخانه) لازم است کاربر از همه انگشتان دست خود استفاده کند. بدیهی است که ده انگشت (10 Finger) سریع‌تر از یک یا دو انگشت عمل خواهد کرد.

امروزه فراگیری تایپ حتی برای کسانی که از تایپیست استفاده می‌کنند ضروری به نظر می‌رسد. اگر مقاله، کتاب یا پایان‌نامه خود را شخصاً تایپ کنید، به احتمال زیاد، وقت کمتری در مقایسه با ارائه آن به یک شرکت خدماتی صرف خواهید کرد. زیرا مجبور نخواهید شد که برای هر اصلاح جزئی یا کلی به شرکت مربوطه مراجعه نمایید. در هر موقعیت تحصیلی یا شغلی بهتر است یک بار و برای همیشه تایپ ده انگشتی را یاد بگیرید. با این کار خواهید توانست متون مختلف از جمله کارهای اداری، ایمیل و چت را با سرعت بیشتری تایپ نموده و در وقت خود صرفه‌جویی نمایید. علاوه بر عدم وابستگی به افراد دیگر در تایپ، یک مهارت به مهارت‌های شما اضافه می‌شود.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار
فصل اول: مقدمه‌ای بر واژه‌پردازی
فصل دوم: نکات ایمنی در کار با کامپیوتر
فصل سوم: آشنایی مقدماتی با واژه‌پرداز Word 2010
فصل چهارم: آموزش تایپ فارسی
فصل پنجم: آموزش تایپ لاتین
فصل ششم: آموزش نکات پر استفاده Word 2010
پیوست اول: آشنایی با کلیدهای میانبر در محیط برنامه Word 2010
پیوست دوم: آشنایی با صفحه کلید
پیوست سوم: نگاهی به سیستم عامل ویندوز 7 و برخی اصطلاحات کامپیوتری
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دستنامه واژه‌پردازی (فارسی و لاتین)
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات کتابدار
سال انتشار۱۳۹۲
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات174
زبانفارسی
شابک978-600-241-080-1
موضوع کتابکتاب‌های آموزش آفیس، کتاب‌های دانشگاهی
قیمت نسخه الکترونیک
20000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب دستنامه واژه‌پردازی (فارسی و لاتین)

برای دریافت کتاب دستنامه واژه‌پردازی (فارسی و لاتین) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.