معرفی و دانلود کتاب قمارباز و (یک داستان کثیف - بابوک)

عکس جلد کتاب قمارباز و (یک داستان کثیف - بابوک)
قیمت:
۵۵۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب قمارباز و (یک داستان کثیف - بابوک) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب قمارباز و (یک داستان کثیف - بابوک) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب قمارباز و (یک داستان کثیف - بابوک)

کتاب قمارباز و (یک داستان کثیف - بابوک) نوشته‌ی فئودور داستایوفسکی یکی از شاخص‌ترین کتاب‌های این نویسنده‌ی بنام روسی است. او در این شاهکار به یاد ماندنی، داستان زندگی افرادی را بیان می‌کند که همه‌چیز خود را بر سر شانس و قمار می‌گذارند. این رمان کوتاه و تلخ به نوعی اقتباسی از زندگی داستایوفسکی و تجربیات او در زمینه‌ی قمار محسوب می‌شود.

راوی کتاب قمارباز (The Gambler) آلکسی ایوانوویچ نام دارد که جوانی تحصیل کرده است و به عنوان آموزگار مشغول به کار است. ماجرا از جایی آغاز می‌شود که وی به عنوان معلم سرخانه‌ی نوه‌های یک ژنرال روس مشغول به کار می‌شود. آن‌ها مدتی است در شهر رولتنبورگ ساکن هستند و در آن شهر قمار «رولت» محبوبیت زیادی دارد و ژنرال هم همه‌ی دارایی خود را در این بازی از دست می‌دهد و به مردی با نام مارکی دو گریو نیز مقروض می‌شود. این ژنرال که دیگر چیزی برای از دست دادن ندارد تنها راه‌ نجات خود را در مرگ عمه‌ی پیر خود می‌بیند. در این میان دخترخوانده‌ی سرهنگ هم به آلکسی مبلغی را قرض می‌دهد تا او هم در قمار شرکت کند. آلکسی در بازی‌های نخستین می‌تواند مبلغی را برنده شود اما او به بازی ادامه می‌دهد و... .

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این رمان کوتاه که آن را به اثری ماندگار تبدیل کرده است توصیفات دقیقی می‌باشد که از قماربازها به هنگام تصمیم‌گیری‌های مهم بر سر میز قمار به ما ارائه می‌دهد. داستایوفسکی با ظرافتی تمام، نوسانات روحی و احساسی این گروه را بیان می‌کند.

داستایوفسکی رمان قمارباز (یک داستان کثیف بابوک) را در سال 1867 تنها در 26 روز نوشت چرا که وی نیز به قمار اعتیاد داشت و بدهی سنگینی به واسطه‌ی این اعتیاد به بار آورده بود و باید هر چه زودتر آن را پرداخت می‌کرد.

داستایوفسکی کیست؟

فئودور داستایوفسکی با نام کامل فئودور میخایلاویچ دوستایِوسکی در 30 اکتبر 1821 به دنیا آمد و در جوانی به ارتش پیوست اما آن‌جا ماندگار نشد و پس از مدتی استعفا داد. رمان «بیچارگان» را نوشت و به واسطه‌ی این رمان وارد محافل نویسندگان در سن‌پترزبورگ شد اما جاسوسی در این جمع حضور داشت که باعث شد داستایوفسکی روانه‌ی زندان شود. این نویسنده‌ی معروف روس پس از آزادی به فعالیت‌های ادبی خود ادامه داد و بسیاری از آثار برجسته‌ی خود را در این دوران نوشت. وی سرانجام در سن 59 سالگی به دلیل خونریزی ریه در گذشت.

جملات برگزیده‌ی کتاب قمارباز و (یک داستان کثیف - بابوک):

-شما پرنده را از شیوه پروازش باز می‌شناسید.

- اگر از گرگ می‌ترسید، پس به داخل جنگل نروید، ترسوها! خوب، باختیم؟ یک‌بار دیگر.

- آن‌قدر این‌جا می‌مانم تا صفر برنده شود. حتی اگر تا آخر عمرم طول بکشد. الکسی ایوانوویچ، این دو سکه طلا را بر روی صفر بگذارید. با این پول‌های کم که نمی‌شود بازی کرد. باید اگر صفر برد، چیزی خوبی به ما برسد.

در بخشی از کتاب قمارباز و (یک داستان کثیف - بابوک) می‌خوانیم:

شمار بسیاری از مردم در سالن‌های رولت به چشم می‌خوردند. آه که چقدر پول‌دوست و طمع‌کار بودند! با آرنج‌هایم مردم را به کناری زدم و خود را به میز بازی رساندم. ابتدا محافظه کارانه بازی می‌کردم و هر بار دو یا سه سکه به میدان می‌آوردم. در همان حال، به بررسی اطرافم می‌پرداختم. به باور من آنگونه که بسیاری از قماربازان اعتقاد دارند، محاسبه‌ی همه‌چیز این کار نیست. آن‌ها اغلب به نظاره بازی می‌نشینند و نتیجه‌ی هر دور بازی را بر روی کاغذی که ستون‌هایی بر روی آن کشیده شده، می‌نویسند. سپس با توجه به برآورد‌های خود، پولی را به میدان می‌برند و درست به همان اندازه ما قماربازان عادی که بدون محاسبه بازی می‌کنیم، می‌بازند. اما در این میان، در یک سری از شانس‌های گوناگون اگر نگوییم سیستم، نوعی سکانس وجود دارد که البته بسیار به ندرت مورد توجه قرار می‌گیرد، ولی من به وجود آن باور دارم. برای مثال، ممکن است چنین رخ دهد که پس از دوازده شماره میانی، واپسین دوازده شماره آشکار شوند. به این ترتیب گوی بازی دو بار بر روی واپسین دوازده شماره قرار می‌گیرد و بعد به روی نخستین دوازده شماره می‌رود. گویی که بر روی نخستین دوازده شماره افتاده است، بار دیگر به روی دوازده شماره میانی می‌رود و سپس پس از سه یا چهار دور به دوازده شماره اول بازمی‌گردد. از آن‌جا سه بار به روی دوازده شماره میانی می‌افتد. این روند به مدت یک، یک و نیم و گاه در ساعت و با نسبت یک، سه، دو و یک سه، در ادامه می‌یابد. چیز سرگیجه‌آوری به نظر می‌رسد. برای مثال، یک روز و یا یک بامداد، خانه‌های سیاه و قرمز دقیقه به دقیقه و به شکلی خودکار تغییر خواهند کرد و به این ترتیب نه خانه‌های سیاه و نه خانه‌های قرمز بیش از دو یا سه بار خانه‌های برنده نخواهد بود. روز بعد و یا بعدازظهر بعد، خانه سیاه برای مدتی طولانی و گاه تمام یک روز خانه برنده می‌باشد.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب قمارباز و (یک داستان کثیف - بابوک)
نویسنده
مترجمهمایون حنیفه وند مقدم
ناشر چاپیانتشارات پر
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۰۸
زبانفارسی
شابک978-622-6041-39-3
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۵۵۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب قمارباز و (یک داستان کثیف - بابوک)

لیلا فقیدنو
۱۳۹۹/۵/۴
متاسفانه ترجمه روان و گویایی نداره
سینا خدابخشیان
۱۳۹۹/۶/۲۲
خیلی کتاب جذاب وقشنگیه
Sana Rahmatyfar
۱۳۹۸/۹/۲۱
من این کتاب رو خوندم به نظرم جالبه
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب قمارباز و (یک داستان کثیف - بابوک)

برای دریافت کتاب قمارباز و (یک داستان کثیف - بابوک) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.